Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Η Μαλβίνα Κάραλη στην τηλεόραση, να τρίζει συθέμελα το σκατοπολιτισμό σας.
Σάββατο, 15 Ιουνίου

Δραματικη σχολη ή πανελληνιες

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #124416 από mariapetraki στις 29 Δεκεμβρίου 2013, 7:00μμ

mariapetraki

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Λοιπον παιδια ειμαι 16 χρονων και παω 2α λυκειου..πηγαινω φροντιστηριο γιατι σκεφτομουν οτι πρεπει να δωσω πανελληνιες αλλα τωρα δεν ξερω...θελω να δωσω εξετασεις σε καποια δραματικη σχολη και μετα να παω σε μια σχολη κινηματογραφου στο λονδινο και μετα να πηγαινω απο casting σε casting σε παρισι λονδινο ιταλια αλλα και ελλαδα! Ξερω οτι οι ηθοποιοι δεν εχουν δουλεια αλλα επισης και σε μια σχολη να περασω μεσω πανελληνιων μελλον δεν εχω...δουλεια δεν υπαρχει κι αν υπαρχει ο μισθος δεν θα ξεπερναει τα 400 ευρω.Πραγματικα εχω απελπιστει δεν ξερω τι ειναι το καλυτερο,τουλαχιστον αν περασω σε μια δραματικη σχολη θα το προσπαθησω πολυ σκληρα και ταυτοχρονα θα το απολαυσω!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124585 από mariapetraki στις 07 Ιανουαρίου 2014, 4:53μμ

mariapetraki

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
κανεις?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #124587 από XxXGreGXxX στις 07 Ιανουαρίου 2014, 5:31μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κοπελια μην παρατας το ονειρο σου οτι και αν ακουγεται. Δν υπαρχει πλεον δουλεια με μελλον. Κυνηγα αυτο που αγαπας και θα βρεις τον δρομο σου και ειμαι σιγουρος. Δωσε πανελληνιες μπροσπαθησε εαν θελεις να μπεις σε θεατρικη σχολη αλλιως κυνηγησετο ιδιωτικα. Μην σταματας να ονειρευεσαι. Το μελλον απλα να ξερεις δεν ειναι στις Πανελληνιες :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124596 από mariapetraki στις 07 Ιανουαρίου 2014, 11:44μμ

mariapetraki

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου,μου έδωσες θάρρος και πείσμα να κάνω αυτό που πραγματικά θέλω και είναι το μόνο που μ'ευχαριστεί!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124660 από Nelly96 στις 11 Ιανουαρίου 2014, 11:19μμ

Nelly96

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Και εγω πιστευω πως το καλυτερο ειναι να κανεις αυτο που σου αρεσει και αν αυτο ειναι η ηθοποιια τοτε να ακολουθησεις αυτο! Ετσι οποιαδηποτε προσπαθεια σου θα γινεται με παθος και η ανταμοιβη σου θα σε χαροποιησει ιδιαιτερως!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124788 από mariapetraki στις 16 Ιανουαρίου 2014, 5:38μμ

mariapetraki

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
επισης κι εγω ειμαι της αποψης οτι οταν ενας ανθρωπος αγαπαει κατι και κανει τα παντα για να τα καταφερει στο τελος θα ανταμειφθει με τον καλυτερο τροπο! τελος παντων αποφασισα να δωσω πανελληνιες για θεατρικων σπουδων και ταυτροχρονα να δωσω εξετασεις στο το εθνικο θεατρο ή θεατρο τεχνης του καρολου κουν
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126865 από mariapetraki στις 30 Απριλίου 2014, 10:35μμ

mariapetraki

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Παιδια εχω φτασει να τελειωνω τη β λυκειου και δεν εχω αποφασισει ακομα τι να κανω!!! σκεφτομαι να μη δωσω πανελληνιες και να παω σε μια δραματικη σχολη στο λονδινο!! το αγαπω πολυ και θελω να το κανω.ομως σκεφτομαι αν δεν βρισκω δουλεια σαν ηθοποιος,αν δεν ειμαι καλη ηθοποιος τι να κανω?? ειναι ονειρο ζωης,θελω να κανω αυτο που θελω,να το προσπαθησω πολυ αλλα φοβαμαι μην το μετανιωσω κι αν το μετανιωσωσ θα ναι αργα.... πλζζζζ καποιος να με βοηθησει
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126871 από pi8hkos97 στις 30 Απριλίου 2014, 11:15μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Για να καταλάβω, η δραματική σχολή σε κάνει ηθοποιό για θέατρο μόνο, ή μπορείς να παίξεις και σε ταινία;
Αν γίνεται και το 2ο, τότε κάντο, πραγματοποίησε το όνειρό σου. Αν πάλι όχι, δεν αξίζει και τόσο.
Όσον αφορά το Λονδίνο αν και δεν έχω πάει είναι γαμάτο, και δεν θα χρειάζεται να ασχοληθείς με τις πανελήνιες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126872 από Dieftharmenos στις 30 Απριλίου 2014, 11:16μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Αφου ειναι ονειρο ζωης γιατι να το μετανιωσεις???Εγω 3η λυκειου ειμαι και λογικα θα περασω στον οικονομικο κλαδο...νομιζεις οτι θα γινω λογιστης η τραπεζιτης???Φυσικα και οχι...εχω ενα ονειρο ζωης και απο αυτον τον κλαδο με ενα καλο μεταπτυχιακο στις επιχειρησεις θα εχω τις θεωρητικες βασεις για να το πετυχω.

Η σχολη σου ανοιγει το μυαλο,δεν σου χαραζει πορεια.Εσενα ετυχε το ονειρο και η σχολη να συμβαδιζουν...εκμεταλλευσου το.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126873 από Dieftharmenos στις 30 Απριλίου 2014, 11:19μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(pi8hkos97@30 Απριλίου 2014)
Για να καταλάβω, η δραματική σχολή σε κάνει ηθοποιό για θέατρο μόνο, ή μπορείς να παίξεις και σε ταινία;
Αν γίνεται και το 2ο, τότε κάντο, πραγματοποίησε το όνειρό σου. Αν πάλι όχι, δεν αξίζει και τόσο.
Όσον αφορά το Λονδίνο αν και δεν έχω πάει είναι γαμάτο, και δεν θα χρειάζεται να ασχοληθείς με τις πανελήνιες.


Φυσικα και γινεσαι ηθοποιος...επισης το θεατρο θεωρειται πιο "high class" στις περισσοτερες χωρες(στην ελλαδα ειδικα) οποτε δεν χρειαζεται να ακυρωνει το θεατρο.Απειροι ηθοποιοι εγκαταλοιπουν τον κινηματογραφο η την τηλεοραση για το θεατρο γιατι γι αυτο γραφτηκαν και γραφονται τα μεγαλυτερα εργα και τα πιο ποιοτικα.Αυτα που θα τους φερουν διαχρονικοτητα.Ολοι αυτοι οι μεγαλοι αστερες που βλεπουμε στις ταινιες μετα τον θανατο τους δεν τους θυμαται κανεις(πολυ σπανια τους θυμουνται).Στο το θεατρο οι μεγαλοι ηθοποιοι μενουν στις μνημες μας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login