Στείλε λεφτά στο ftou.gr
O έρωτας παίρνει τα μυαλά εκείνων που έχουν και βάζει μυαλό σ' εκείνους που δεν έχουν. (Ντιντερό)
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Κοιλιακοί

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #125289 από Snipers στις 10 Φεβρουαρίου 2014, 6:41μμ

Snipers

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2013
μηνύματα: 89 αποδεκτές 0
Παιδια θελω βοηθεια ! Θελω να κανω κοιλιακους μεχρι το καλοκαιρι οπωσδηποτε.Και αφου ειμαι ασχετως απο την γυμναστικη θελω να μου πειτε λυσεις για να της εφαρμοσω και μεχρι το καλοκαιρι βλεπουμε!Επισης θελω να σημειωσω οτι εχω πολυ ορεξη να κανουν κοιλιακους γιατι εχω την ελευθερη ωρα μου και δεν μπορω να καλυξω εξοδα γυμναστηριου οποτε μιλαμε για ΄σπιτικη΄γυμναστικη! Καμια προταση?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125291 από Dieftharmenos στις 10 Φεβρουαρίου 2014, 7:41μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Χαιρε φιλε!!!

Λοιπον να σου πω οτι το 90% των κοιλιακων ειναι θεμα διατροφης.Αρχισε να τρως πρωτεινες και κοψε τα λιπη και τους υδατανθρακες.

Απο εκει και περα το 10% ειναι γυμναστικη...δεν θα σου προτινα να κανεις μονο κοιλιακους και καμψεις αλλα και κανα βαρακι.

Θα παρει χρονο για να δεις αλλαγες στο σωμα σου και προπαντων μην το πιεζεις το πραγμα...περυσι καταφερα να καψω τους μυς μου επειδη ειχα εξαρτηθει απο τα βαρακια!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125293 από Panos98 στις 10 Φεβρουαρίου 2014, 9:46μμ

Panos98

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/9/2013
μηνύματα: 115 αποδεκτές 0
Λοιπον φιλε καλησπερα, ασχολουμαι πολυ με την γυμναστικη και γυμναζομαι σε καθημερινη βαση στο σπιτι μου και επισης πηγαινω και ποδοσφαιρο και εχω λαβει αρκετες γνωσεις ωστε να σου δωσω μια καλη συμβουλη κα επισης γυμναζω εδω και πολυ καιρο τους κοιλιακους και γενικα ολο το σωμα αλλα αυτοι με απασχολουν πιο πολυ καθως διαμορφωνουν ολο το σωμα. Λογικα θα εχεις ακουσει τη γνωστη φραση NO PAIN NO GAIN οποτε θελη αρκετη προσπαθεια.
Πρωτα απ'ολα οπως λεει και ο φιλος απο πανω το πιο σημαντικο ειναι η διατροφη για αυτο θα σου αναφερω και μερικα που πρεπει να τρως αλλα και πρεπει να αποφευγεις και επισης θα πρεπει να εχεις ισσοροπημενη διατροφη με 3 γευματα και 2 ενδιαμεσα σνακ ημερησισως. Πρεπει να τρως ολοκληρα και φρεσκα φρουτα 1-2 μεριδες ημερισιως και ΟΧΙ χυμους φρουτων η αποξηραμενα φρουτα. Θα πρεπει να τρως προιοντα ολικης άλεσης, οπως σιταρενιο ψωμί, καφέ ρύζι και βρωμη, λαχανικα, απαχη πρωτεινη οπως πουλερικα, αυγα, ψαρια, σκετο γιαουρτι και γαλακτοκομηκα με χαμηλα λιπαρα, ξηρους καρπους, πολυ βασικο το ΠΟΛΥ νερο και ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να τρως: λευκο ψωμι, λευκο ρυζι, πατατες, διαφορα μαφιν,μπισκοτα και γλυκα, γιαουρτι με φρουτα που περιεχουν πολλα σακχαρα και αναψυκτικα.

Μετα ειναι η εκγυμναση τους, οπως λες οτι εισαι ασχετος απο γυμναστικη θα σε συμβουλευα να γυμνασεις ολο το σωμα οπου θα υπαρχει μεγαλυτερη βελτιωση οχι μονο στους κοιλιακους που θες αλλα θα εχεις ενα γραμμωμενο και περιποημενο σωμα. ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ειναι οτι δεν μας λες αν εισαι χονρτος η λεπτος για να σου δωσω τις καταλληλες οδηγιες εκγυμνασης και διατροφης, και λογικα θα εισαι σε φυσιολογικα βαρος απ'οτι καταλαβαινω, επισης θα ηθελα να μου πεις αν εχεις μονοζυγο στο σπιτι ωστε να μπορεις να γυμνασεις ολο το σωμα σου και μετα μπορω να σου πω τα υπολοιπα....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125373 από ntenimarkora στις 13 Φεβρουαρίου 2014, 11:10μμ

ntenimarkora

Εικονίδιο
μέλος από: 25/12/2013
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Λοιπον θα σου πω αυτα που εκανα εγω και εκανα κυλιακους σε 1 μηνα. Βεβαια δεν ημουνα χοντρουλα , ημουνα πολυ αδυνατη αλλα ειχα λιγη κιλιτσα μπροστα και ηθελα να γραμωθει το λυπος αυτο.
Πριν το μεσημεριανο φαγητο μεταξυ 12 -1 ετρεχα επιτοπου για 15 λεπτα, μετα εκανα καποιες διατασεις, καποια τεντωματα, κατι ασκησης για το ισιομα της πλατης καποια πους απσ και τελος εκανα καποιυς κυλιακους ξεκινησα απο 5 κυλιακους και καθε μερα εκανα και απο εναν παραπανω. μετα την πρωτη εβδομαδα εκανα πολυ ανετα κυλιακους και μετα την δευτερη ειχε πετρωσει η κοιλια μου μετα την 3 εβδομαδα αρχιζαν να φεντονται γραμμωσεις φορ πακ.
Βεβαια ακολουθησα και μια απλη διατροφη
εκοψα της μαγιονεζες απο τα τοστ και τις βλακιουλες
και πριν φαω μεσημεριανο επινα νερο για να γεμιζει το στομαχι μου και να μην χρειαζεται να φαω πολυ.

Αναλυτικά οι ασκησεις που εκανα ητανε οι εξης.

Επιτοπου Τρεξιμο (καιει το λιπος της κοιλιας)
Διατασεις (ζεστενεις τους μυς)
Ασκησεις για ισιομα πλατης (δες γουγλ ''ασκησης σκολιωσεις'') ισιονεις την πλατη σου ωστε να μπορεις να ασκησε σωστα και να κατανεμετε το λυπος καλυτερα
τα γνωστα πουσαπς που ξερεις για να καψεις καποιες θερμιδες και να ανοιξει η πλατη για να μην ειναι δυσμορφο το σωμα
και τελος κοιλικους με ποδια λυγισμενα και επειτα
κοιλιακους με ποδια που ενονοντε με αγκώνες εναλαξ



προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125399 από warriorsagrinio στις 15 Φεβρουαρίου 2014, 4:49μμ

warriorsagrinio

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2013
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Γεια σου φιλε αν θες να κανεις ενα ωραιο σωμα καταρχας καθε πρωι που σηκωνεσαι πριν φας θα κανεις 15-20 λεπτα γυμναστικη και μετα θα πινεις πολυ νερο αργοτερα να πιεις ενα ποτυρι γαλα προτιμησε να φας μπαρες δημητριακων χωρις ζαχαρη καπιο φρουτο και μελι αντι για τυροπιτες κρουασαν κλπ.το μεσημερι φαε καλα και μετα απο 2μισι-3 ωρες κανε 45-60 λεπτα γυμναστικη καμψεις,τρεξιμο,κοιλιακους,βαρακια.προτιμησε το τελεφταιο σου γευμα να ειναι στης 7:30το απογευμα και φαε κατι ελαφρυ πχ δυο βραστα αυγα με ενα τοστ με μαβρο ψωμι γαλοπουλα ,τυρι για σνακ αναμεσα στα τρια βασικα γευματα προτιμησε να φας ξηρους καρπους,φρουτα,μαυρησοκολατα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login