Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Αν είχανε φωνή οι γκαρσονιέρες, θα πέφταν σαν ξερόφυλλα οι βέρες. (3.000 δίσκοι)
Κυριακή, 19 Μαΐου

θολή όραση-ζαλάδα!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126893 από afterman στις 02 Μαΐου 2014, 6:20μμ

afterman

Εικονίδιο
μέλος από: 2/5/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Θα ήθελα να σας διηγηθω ενα περιστατικο που μου συνεβη προχθες..
Στο σχολειο (γυμνασιο) ετρωγα ενα κρουασανακι και μολις το τελειωσα αρχισα να νιωθω περιεργα..Πληροφορω οτι αυτο το παθαινα και στο δημοτικο (με χειροτερη μορφη ( η ετσι πιστευα επειδη ημουν μικρος) ) αλλα μετα απο καρδιογραφημα και εγκεφαλογραφημα βγηκε συμπερασμα οτι εχω ορθοστατικη πιεση...
Αυτο ομως που συνεβη σημερα εγινε ενω ημουν καθιστος..
ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ (και το τονιζω αυτο για να μην βγουν λαθος συμπερασματα) αρχισα να νιωθω χαλια... Ενα γνωριμο συναισθημα απο το δημοτικο.. αλλα αυτη την φορα ημουν σε φαση να το διαχειριστω... Εγινα ΚΑΤΑΣΠΡΟΣ (συμφωνα με αυτα που μου ελεγαν οι φιλοι μου)και αρχισα να "θολωνω" σιγα σιγα..Τοτε χτυπησε το κουδουνι και μαζευτηκαμε για προσευχη.. Κατα την διαρκεια της ανυπομονουσα να τελειωσει γιατι ενιωθα οτι κρατιεμαι σχεδον με το ζορι..μετα απο λιγο πηγα εβγαλα την ζακετα και την φουτερ (καθως ενιωθα οτι ζεστενομουν) και εμεινα με το κοντομανικο.. Αρχισα να νιωθω ενα κρυο αερακι (παρολο που πιο πριν δεν ειχε αερα) και αρχισα να συνερχομαι σιγα σιγα...σε δυο-τρια λεπτα ημουν καλυτερα!
Οταν θολωσα, μπορουσα να κατανοησω τις μορφες που εβλεπα μπροστα μου (κατι που δεν μπορουσα στις εμπειριες του δημοτικου καθως εβλεπα μονο σκιες) απλα ενιωθα οτι μπορω να εστιασω μονο σε ενα μικρο μερος και οχι σε αυτο που βλεπω συνηθως...

Μπορειτε να μου εξηγησετε αν ξερετε τι εχω;;

Μπορει κατι τετοιο να ειναι απο το αγχος;;; Αυριο δινω εξετασεις και ειμαι αρκετα αγχωμενος....
Οποιος μπορει ας βοηθησει.. συγνωμη αν σας κουρασα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126898 από shysoshy στις 02 Μαΐου 2014, 10:02μμ

shysoshy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/4/2014
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Δινεις lowe και εσυ?Παντος πηγαινε σε ενα γιατρο και πες το συμβαν καλυτερα.Θα σε βοηθησει αρκετα πιστευω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126904 από Bluejack στις 02 Μαΐου 2014, 11:56μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Ορθοστατική υπόταση λέγεται (και όχι πίεση)
Συμβαίνει σε πολλούς ανθρώπους και σε μερικές περιπτώσεις είναι φυσιολογικό. Ομως αυτά που λες δεν μοιάζουν τόσο με αυτή αλλά με υπόταση σκέτο.
Θα σου έλεγα και γω να πας σε έναν γιατρό (παθολόγο-καρδιολόγο)
για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο.

(btw μπορεί να μην έχεις και τίποτα και να είναι λόγο άγχους-κάτι σαν μικρή κρίση πανικού)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126910 από Dieftharmenos στις 03 Μαΐου 2014, 9:25πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Η εφηβεια φταιει φιλε μου...δεν νομιζω να ειναι τιποτα αλλο.Πανε ομως σε εναν γιατρο οπως σου ειπαν τα αλανια καλου κακου
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login