Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ο μόνος σκοπός της ζωής σου είναι να είσαι κακό παράδειγμα για τους υπόλοιπους.
Κυριακή, 5 Μαΐου

αντιλιακο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #127355 από aglina στις 21 Μαΐου 2014, 8:25μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Γεια σας!
Τωρα που ερχεται καλοκαιρι θελω να βρω το καταληλο αντιλιακο. Το καλοκαιρι επειδη βγενω αρκαιτες ωρες στον ηλιο καιγομαι ιδικα κατω απο τα ματια και στη μυτη για αυτο θελω ενα καλο αντιλιακο. Συνηθος δεν βαζω αντιλιακο γιατι ή θα ειναι πολυ παχιρευστο και δεν θα απλονεται οπωτε ειμαι κατασπρη δεσ και εχω πασαλιφτει μα ασπρι μπογια ή θα γιαλιζει παρα πολυ και θα ειμαι λες και πασαλιφτηκα με λαδι. Θελω να μου προτηνεται ενα καλο αντιλιακο χωρις να ειναι στοκος και ουτε να γλιαλιζει. Ααα πολλες φορες οταν ξεχνιεμα πανω απο 1-30 ωρα στην θαλασσα καιγομαι. Οταν καιγομαι θελω να βαζω κια κρεμα μετα μηπως και φυγει το κοκκινισμα. Εχω μια την FLOGO CALM CREAM οταν την βαζω για 5-6 ωρες γυνομαι χηροτερα δηλαδη κοκκινιζω λες και μου εχουν ριξει πανω απο 10 χαστουκια (σαν κλοουν με λιγα λογια). Γιατι γινεται αυτο? Εχεται καποια να μου προτηνεται?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #127357 από Panos98 στις 21 Μαΐου 2014, 8:55μμ

Panos98

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/9/2013
μηνύματα: 115 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Για αντηλιακο, αν δεν τα περνεις απο φαρμακειο (γιατι οι περισσοτεροι περνουν απο σουπερμαρκετ κτλπ) το καλυτερο θα ηταν να πας σε ενα φαραμακειο ωστε να σου δωσει το σωστο, αναλογα με τον τυπο του δερματος σου, τωρα τα καλυτερα πιστευω ειναι της nivea και τα la roche-posay. Οσο για τα καψιματα, η καλυτερη θεραπεια ειναι η αλοη βερα, αμα εχεις και το φυτο δηλαδη κατευθειαν απο την φυση ειναι οτι καλυτερο, αλλιως υπαρχουν και στο φαραμακειο τζελ αλοης ειδικα για τα καψιματα!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127367 από aglina στις 21 Μαΐου 2014, 11:05μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Ευχαριστω πολυ για την απαντιση. Απο φαρμακειο αγοραζω προς το παρον εχω δοκιμασει της roc, karres και κανα δυο ακομα που δεν θυμαμε τωρα. Αυτες τι ετεριες δεν τις ειχω δοκιμασει σε αντιλιακο και για την αλοη βερα μαλλον πρεπει να προμιθευτω καμια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127368 από kosta στις 21 Μαΐου 2014, 11:09μμ

kosta

Εικονίδιο
μέλος από: 18/3/2014
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Και γιαουρτι καλο κανει αντι για αλοη..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login