Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Είσαι ο μόνος καντέμης που βλέπει αυτό το μήνυμα. Οι άλλοι βλέπουν τα νούμερα του Lotto της επόμενης κλήρωσης.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

γυμναστικη για τους γλουτους

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128290 από linapap στις 20 Ιουνίου 2014, 3:59πμ

linapap

μέλος από: 17/4/2014
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
Γεια σας!!ειχα δημοσιευσει παλαιοτερα ενα θεμα οσο αναφορα τα squats..βσκ ηθελα να στρογκυλεψω τους γλουτους μου!ειχα βρει ενα challenge στο ιντερνετ με squats οπου εφθασα στην 19μερα(30μερες ηταν) ειχα δει αρκετη διαφορα..τωρα κανω 3:30 λεπτα καθε μερα squats αλλα βλέπω οτι μονο τα σημασιδια της κυτταριτιδας εχουν εξαφανηστει οτι τα μπουτια μου εχουν μεγαλωσει αρκετα αλλα τα οπισθια μου εχουν ανωρθωθει εως καθολου!ειμαι στα ιδια κιλα αλλα τα παντελονια ψιλοσκαλονουν οταν παω να τα φορεσω!πειτε μ ασκησεις για να ανορθωσω τους γλουτους μου αμμεσα..ξεχασα να προσθεσω οτι καθως εκανα το challenge δεν εκανα ισσοροπημενη διατροφη ουτε τωρα κανω λετε αυτο να φταιει;;αλλα αμα.ειναι ετσι γιατι εξαφανηστικαν τα σημαδια κυτταριτιδας;
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #128293 από pi8hkos97 στις 20 Ιουνίου 2014, 11:52πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Τα σημάδια τηςκυταρρύτιδας εξαφανίστηκαν διότι έσφυξε το δέρμα, χωρίς όμως να σημαίνει ότι οι γλουτοί σου θα φουσκώσουν. Οι καλύτερες ασκήσεις για γλουτούς είναι στο γυμναστήριο με ένα όργανο ειδικό για γλουτούς/προσαγωγούς/απαγωγούς. Είναι ίσως το καλύτερο. Υπάρχουν όμως και εναλλακτικές όπως αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=kbW_qUfA6OM φαίνεται αρκετά καλό. Όσον αφορά τη διατροφή τρώγε πολλά φρούτα, αρκετές σαλάτες (χωρίς αλάτι και λίγο λάδι), όχι κόκκινο κρέας πάνω από 3 φορές το μήνα και αρκετό κοτόπουλο. Γλυκά αραιά και που (το πολύ ένα μια φορά τη βδομάδα). Αναψυκτικά κομμένα εννοείται (είναι και καρκινογόνα αυτά που τους βάζουν), σουβλάκια κομμένα (μόνο αλλάδωτα, χωρίς πατάτες με καλαμάκι κοτόπουλο). Πίτσες,γαριδάκια, πατατάκια (επίσης καρκινογόνα τα 2 τελευταία) επίσης κομμένα. Πίνε και πολλά νερά, 10 ποτήρια τη μέρα είναι ένας καλός αριθμός. Κάνε τις ασκήσεις που δείχνει το βίντεο, κάνε και τα squat και πίστεψέ με θα σε ανταμείψει. Αν υπάρχει χρόνος και χώρος και κάνα τρέξιμο δεν θα ήταν κακό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login