Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που επιτέλους ήρθε και στην Ελλάδα η πρώτη σερβιέτα με φτερά. Ως τότε είχαν σερβιέτες που έφευγαν μέσα στο δίωρο και γίνονταν χάλια
Κυριακή, 5 Μαΐου

φοιτητης η ανεργος αποτυχημενος ?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128954 από Yolos στις 16 Ιουλίου 2014, 4:46πμ

Yolos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/2/2014
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Καλησπερα συγγνώμη για τον τιτλο καταρχας αλλα αρμοζει περιπου στο θεμα μου. Ειμαι 18 ετων παντα ημουνα καλος μαθητης, πρωτη λυκειου (γενικο λυκειο) 19,7 , δευτερα λυκειου (επαλ) 18,6 , τωρα στο θεμα μας τριτη λυκειου πηρα σημερα τους βαθμους γενικο μεσο ορο 15,1 και πτυχιο 16,7 . Με τους γονεις μου (ειναι ολλανδια) αποφασισαμε οτι θα παω στην γερμανια (στην αδερφη μου) για σπουδες και το μονο που χρειασομουν ηταν να βγαλω καλο γενικο. Ειχα πολλα προβληματα με τους καθηγητες φετος (παντα διαβαζα, απλα τα μαθηματικα δεν ηταν ποτε το ετοιχειο κου(πουτανογρια γλωσσας 9 στα δυο τετραμηνα την εγραψα 18 στο τελος, μαθηματικα στατιστικης 11 στα τετραμηνα, 6 εξετασεις)στα αλλα μαθηματα απο 17 ωε 20 . Αυριο πρεπει να πω αυτην την ειδηση στους δικους μου και δεν ξερω πως θα τους αντικρισω ακομα και μεσω skype , θα μεινουν πολυ απαγοητευμενοι , 23 εχω εισιτήρια για γερμανια να καταθεσω χαρτια αν δεν με παρουν τι ? Mac donalds? Γινεται να επαναλαβω την τριτη ταξη ? Γινεται απλα να δωσω παννελλληνιες του χρονου και να ξαναπερασω γερμανια?. Τι θα τους πω , τι να τους προτινω ? Τα εξοδα θα ειναι μεγαλα να μεινω εδω παλι , ενα Χρόνο θα μαθαινα εκει την γλωσσα (εκανα και εδω ιδιαιτερα και ειμαι b1 επιπεδο) σε προγραμμα που εχει και θα εμπαινα πανεπηστιμιο ελεγα. Οι γονεις μου υπολογιζαν σε αλλα να ρθουνε και αυροι εκει να με συντηρουν οσο θα σπουδαζω, γενικα τα εκανα σκατα, βρισκομαι σε αδιεξοδο δεν μου τα φερς η ζωη οπως τα ηθελα. τα εγραψα ολα οπως ειναι στο μυαλο μου ειμαι μπερδεμενος δεν ξερω τι θα μου συμβει. Οποιος με καταλαβενει και μπορει να προτυνει και το παραμικρο ας με βοηθησει, θα το εκτιμουσα παρα πολυ, ευχαριστω
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #128955 από pi8hkos97 στις 16 Ιουλίου 2014, 8:51πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε όντως μερικοί καθηγητές είναι πουτάνας παιδιά τελείως (ευτυχώς ελλάχιστοι) και εξαιτείας τους την πληρώνουν σε πολύ σημαντικά θέματα οι μαθητές όπως στην περίπτωσή σου. Τέλος πάντων επειδή στη Γερμανία θέλουν απολυτήριο και δεν ξέρω το σύστημά τους πώς είναι δεν μπορώ να σου πω κάτι. Ίσως να μπεις σε άλλη σχολή πιο χαμηλόβαθμη και όχι σε αυτήν που ήθελες πρώτα; ΑΛλά και πάλι μπορεί να σε πάρουν και εκεί που θες, μην απογοητεύεσαι ακόμα. Στους γονείς σου όσο δύσκολο και να είναι πρέπει να το πεις αμέσως (ΒΑΣΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΗΔΗ) διότι τώρα ίσως είχαν βρει μία λύση και χάθηκε χρόνος. Πες το αμέσως να δείτε τί θα κάνετε. Τώρα για το αν θα απογοητευτούν εξήγησέ τους αυτό με τη γλώσσα που λες ότι αξίζεις για 18 και η άλλη η καριόλα σου έβαλε 2 9άρια. Γονείς σου είναι, θα σε καταλάβουν. Κάνε θετικές σκέψεις και ότι γίνει γίνει. Αν δεν σε δεχτούν στη Γερμανία, έχε καλώς. Αν δεν σε δεχτούν, τότε κοιτάς τί θα κάνεις ανάλογα με τις συνθήκες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login