Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Γιατί παρά την ελευθερία του λόγου υπάρχουν λογαριασμοί τηλεφώνου;
Τρίτη, 16 Απριλίου

Θέλω να αλλάξω τμήμα στο σχολείο!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130192 από tolisk99 στις 11 Σεπτεμβρίου 2014, 2:06μμ

tolisk99

μέλος από: 14/7/2014
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Καλησπέρα παιδιά... Πάω πρώτη λυκείου. Σημερα καθώς έλεγαν τα τμήματα, με έβαλαν στο Α1. Το θέμα είναι οτι δεν συμπαθώ κανέναν απο εκει μεσα και ολοι οι φιλοι και γνωστοί πηγαν στο Α2! Ειμαι το τελευταίο όνομα δηλαδή δεν πήγα στο Α2 για ένα... Γινεται να αλλαξω? Πραγματικα δεν τους μπορω! Ειναι χαλια χαρακτήρες και δεν εχουμε τιποτα κοινό! Θα μου πείτε, στο διάλλειμα με τους φιλους μου θα ειμαι αλλα δεν θελω να ειμαι με αυτους που δεν συμπαθώ στην ταξη! Να παω στη διεύθυνση και να εξηγήσω την κατάσταση? Λετε να με αλλάξουν?
Ευχαριστώ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130197 από Darkwin στις 11 Σεπτεμβρίου 2014, 2:46μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Πριν απο 2 χρόνια, όταν πήγαινα 2α λυκείου είχα αυτό το θέμα. Στην πρώτη μέρα, είχα πάει σε μία τάξη όλο με κομπλεξικά άτομα αλλά την επόμενη μέρα, ξανάλλαξαν τις τάξεις για κάποιο λόγο και έφυγα από εκεί. Αυτό εγίνε και στην 3η λυκείου. Απλώς περίμενε 1-2 μέρες να δεις άμα σε αλλάξουν (γιατί είσαι το τελευταίο όνομα). Αλλιώς κάτσε μόνο σου τελευταίο θρανίο, βρες κανένα παιδί που τον συμπαθείς να περνας τις ώρες σου μέσα στο μάθημα.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #130198 από zoupi2007 στις 11 Σεπτεμβρίου 2014, 2:49μμ

zoupi2007

Εικονίδιο
μέλος από: 6/7/2011
μηνύματα: 232 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Να πας και να της πεις οτι η ψυχολογικη σου διαθεση θα παιξει πολυ μεγαλο ρολο στην επιδοση σου στο σχολειο και στα μαθηματα, πες της οτι με τα παιδια αυτα δεν ειχες καλες σχεσεις στο παρελθον και αν γινοταν αυτη η αλλαγη θα της ησουν ευγνωμων. ΟΜΩΣ! στη ζωη σου θα κληθεις να συνεργαστεις και να συμβιωσεις με ατομα παρομοια η ακομα χειροτερα , αφεντικα, ανθρωποι που να θελουν να σε εκμεταλευτουν και αλλα...Ειναι και μια προκληση για τον εαυτο σου λοιπον να βρεις με διπλοματικο τροπο το σημειο τομης αναμεσα σας και το σημειο που βρισκετε κοινα ενδιαφεροντα.

Αν σε καλυψα αποδεκτη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130199 από tolisk99 στις 11 Σεπτεμβρίου 2014, 3:09μμ

tolisk99

μέλος από: 14/7/2014
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Darkwin@11 Σεπτεμβρίου 2014)
Πριν απο 2 χρόνια, όταν πήγαινα 2α λυκείου είχα αυτό το θέμα. Στην πρώτη μέρα, είχα πάει σε μία τάξη όλο με κομπλεξικά άτομα αλλά την επόμενη μέρα, ξανάλλαξαν τις τάξεις για κάποιο λόγο και έφυγα από εκεί. Αυτό εγίνε και στην 3η λυκείου. Απλώς περίμενε 1-2 μέρες να δεις άμα σε αλλάξουν (γιατί είσαι το τελευταίο όνομα). Αλλιώς κάτσε μόνο σου τελευταίο θρανίο, βρες κανένα παιδί που τον συμπαθείς να περνας τις ώρες σου μέσα στο μάθημα.


Ευχαριστώ για την απάντηση! Σε περίπτωση όμως που δεν αλλάξουν οι τάξεις πάλι μπορώ να αλλάξω μόνο εγω η δεν θα με αφήσουν? Το σκέφτηκα αυτό με το τελευταίο θρανίο αλλα τα καθυστερημένα έπιασαν τα πίσω και εγω αναγκάστηκα να καθήσω μπροστά.....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130202 από aglina στις 11 Σεπτεμβρίου 2014, 4:09μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Γεια σου!
Περση (και ολα τα χρονια του γυμνασιου) βρησκομουν στην ιδια θεση με εσενα. Φετος μετα απο τοσα χρονια απλα συβιβαστηκα. Μπορεις να πας να μηλησεις στον λυκιαχρη σου. Αν ειναι αυστιρος θα σου πει οχι αν ειναι λιγο πιο χαλαρος θα στο κανει. Προσπαθησε το δεν χανεις τιποτα και κατα την γνωμη μου οσο πιο γρηγορα μπορεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130205 από tolisk99 στις 11 Σεπτεμβρίου 2014, 5:49μμ

tolisk99

μέλος από: 14/7/2014
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Thanks για την απάντηση! Μήπως αν στείλω τον πατέρα μου να του μιλήσει έχω πιο πολλές πιθανότητες? όσο να ναι, κάποιον μεγαλο θα τον πάρει πιο πολύ στα σοβαρα, έτσι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130206 από pi8hkos97 στις 11 Σεπτεμβρίου 2014, 5:52μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Έγραψε:(tolisk99@11 Σεπτεμβρίου 2014)
Thanks για την απάντηση! Μήπως αν στείλω τον πατέρα μου να του μιλήσει έχω πιο πολλές πιθανότητες? όσο να ναι, κάποιον μεγαλο θα τον πάρει πιο πολύ στα σοβαρα, έτσι?


Αυτό να κάνεις, εννοείται ότι αν πάει ο πατέρας σου θα σε αλλάξουν σχεδόν σίγουρα, αλλιώς αν πας εσύ οι πιθανότητες είναι λιγότερες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130209 από tolisk99 στις 11 Σεπτεμβρίου 2014, 7:06μμ

tolisk99

μέλος από: 14/7/2014
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
οκ παιδιά ευχαριστώ πολύ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login