Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Επίδομα διατροφής είναι η συνέπεια του λάθους δύο ανθρώπων, που το πληρώνει μόνο ο ένας.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Σπυρακια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130327 από Deadsell στις 18 Σεπτεμβρίου 2014, 1:16μμ

Deadsell

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/1/2012
μηνύματα: 129 αποδεκτές 0
Καλησπέρα, έχω 2 σπυράκια στο πρόσωπό μου 2-3 μηνες τωρα και δεν φευγουν με τιποτα... ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να φυγουν? ή αν θα πρεπει να ανησυχω??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130329 από Darkwin στις 18 Σεπτεμβρίου 2014, 1:39μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Να πλένεις το πρόσωπό σου καθημερίνα και να περιμένεις μέχρι να φύγουν. Μην τα πειράζεις. Και όχι δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Όλοι σε κάποια φάση βγάζουμε σπυράκια.
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #130342 από ScandalousAngel στις 18 Σεπτεμβρίου 2014, 7:05μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Υπάρχουν στα καταστήματα με καλλυντικά ειδικά σαπούνια που είναι και για πρόληψη αλλά και για καταπολέμηση των σπυριων. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το clearasil, το οποίο είναι σαπούνι προσώπου σε μορφή τζελ είναι ένα μπλε. Επίσης υπάρχουν και κρέμες που τις βάζεις τοπικά στο σπυράκι και αυτό ξερενεται. Όλοι βγάζουμε σπυράκια και αυτά φεύγουν, ξαναβγαινουν είναι φυσιολογικό. Τέλος, η ασπιρίνη (όχι το depon) περιέχει ακετυλοσαλικυλικό οξύ το οποίο χρησιμοποιειται σε πολλά προϊόντα για την καταπολέμηση των σπυριων. Με λίγα λόγια λιωνοντας με λίγο νεράκι ένα χάπι απιρινης και τοποθετώντας τη σκόνη στο σπυρι θα το ξερανει και θα φύγει. Βαλτην το βράδυ τοπικά και πλύνετε το πρόσωπο σου το πρωί. Δοκιμασμένο ;) Ελπίζω να σε βοήθησα!

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login