Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Είναι πολύ δύσκολο για μένα να συνηθίσω τις αλλαγές των καιρών. Θυμάμαι ακόμη την εποχή που ο αέρας ήταν καθαρός και το σεξ βρώμικο.
Τετάρτη, 17 Απριλίου

θέρμανση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131761 από georgegiannena στις 04 Ιανουαρίου 2015, 1:05μμ

georgegiannena

Εικονίδιο
μέλος από: 4/1/2015
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα,έχω στο σπίτι μου καυστήρα πετρελαίου και έχω να ανάψω το καλοριφέρ 1,5 χρόνο,επίσης δεν έχω κάνει συντήρηση ούτε στα σώματα στο σπίτι ούτε στον καυστήρα αλλά τις προάλλες είδα πως έχει μείνει πετρέλαιο στην δεξαμενή και έτσι ρωτάω τη γνώμη σας να μού πείτε εάν μπόρω να το ανάψω το καλόριφερ μετά από 1,5 χρονο και χωρίς συντήρηση μήπως υπάρξει πρόβλημα;σάς παρακαλώ απαντήστε μου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131764 από PolGr00 στις 04 Ιανουαρίου 2015, 1:27μμ

PolGr00

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/12/2014
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να μη χρειαστει να κανεις τιποτα..κατα 80% θα χρειαστει να κανεις συντηρηση επειδη μεσολαβησε αρκετο χρονικο διαστημα. Αμα δεν εχεις την οικονομικη ανεση, γυρνα το σε αλλα μεσα θερμανσης οπως μια ξυλοσομπα την οποια μπορεις να συνδεσεις με τα ηδη υπαρχοντα σωματα και να ζεστανεις ολο το σπιτι! Ειναι η καλυτερη λυση πιστευω με τα δεδομενα που μου εδωσες! Βεβαια μην περιμενεις τρελη ζεστη στα δωματια! Ζεστη πολλη θα υπαρχει στο χωρο που βρισκεται η σομπα. Στα δωματια απλα δεν θα υπαρχει παγωνια. Θα ειναι μια νορμαλ θερμοκρασια γυρω στους 19 με 20 βαθμους..συμφερει για μεγαλουτσικο σπιτι σκεψου το. Το καλοριφερ, αφου ξοδεψεις ενα σωρο χρηματα σε συντηρησεις, θα καψεις το πετρελαιο που εχει και πολυ πιθανον να μην εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να τον ξαναγεμισεις! Ελπιζω να σε βοηθησα φιλε μου:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131780 από Aitherovamwn στις 05 Ιανουαρίου 2015, 12:32μμ

Aitherovamwn

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/11/2010
μηνύματα: 421 αποδεκτές 0
Η συντηρηση στα σωματα δεν ειναι τιποτα, ειναι απλα μια εξαερωση! κανε και δοκιμασε να το αναψεις.. αλλα οπως και να χει φωναξε και εναν καυστηρατζη να σου κανει την συντηρηση για να γλιτωσεις αλλα μεγαλυτερα εξοδα που τυχον μπορει να ρθουν...Δεν ειναι απαραιτητο το οτι επειδη δεν εκανες συντηρηση χαλασε.. αν σε ενα αυτοκινητο δεν εκανες σερβις και ειχες παραδωσει πινακιδες.. οταν θα επερνες τις πινακιδες πισω ναι μεν θα πηγαινε το αμαξι,, αλλα θα χρειαζοταν και να του αλλαξεις τα λαδια!
Αν σε καλυψα πατησε μια αποδεχτη! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login