Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ένας Χριστόδουλος να μαζεύει υπογραφές για τις ταυτότητες ώστε να γράφουν με το στανιό το Χριστιανός Ορθόδοξος, να ξεχωρίσουν οι μούλοι από τους ντόπιους—η πεμπτουσία της διάκρισης
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Τετραημερη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137833 από Demy_love στις 06 Σεπτεμβρίου 2016, 1:12μμ

Demy_love

Εικονίδιο
μέλος από: 6/9/2016
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Ειμαι 14 χρονων και παω 3η γυμνασιου.Φετος η ταξη μου αποφασισε να παει τετραημερη αλλα οι γονεις μου δεν με αφηνουν να παω. Λενε πως τα οικονομικα μας δεν ειναι καλα και ολο μου πετανε οτι τα αδελφια μου θα σπουδασουν του χρονου. Εγω ομως δεν θα δωσω το προφισιενσι φετος επειδη τα αδελφια μου θα πανε πανεπιστημιο και θα εχουμε εξοδα και τετοια και δεν παιρνω ακριβα ρουχα, παπουτσια κλπ οποτε δεν ξοδευω πολλα χρηματα. Πως να τους πεισω να με αφησουν;;
*Να προσθεσω οτι ο αδελφος μου ειχε παει τετραημερη στην δευτερα γυμνασιου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137841 από bluestar στις 06 Σεπτεμβρίου 2016, 3:13μμ

bluestar

Εικονίδιο
μέλος από: 6/9/2016
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
και εγω τα ιδια με εσενα!!! εγω εβγαλα μονη μου τα χρηματα τα χριστουγεννα αλλα και παλι ..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137847 από Azatoth στις 06 Σεπτεμβρίου 2016, 3:50μμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλη Demy και καλωσήρθες στην παρέα μας.

Είναι φυσικό πολλές οικογένειες να αντιμετοπίζουν οικονομικά προβλήματα, ειδικά εκείνες με πολλά παιδιά. Δεν μπορείς να κατηγορήσεις τους γονείς σου αν δεν έχουν τα λεφτά για να σε στείλουν στην εκδρομή, όπως δεν μπορείς να κατηγορήσεις και τα αδέλφια σου που θα σπουδάσουν.
Αν τώρα βέβαια τα αδέλφια σου σπαταλάνε λεφτά σε ακριβά ρούχα, καφέδες και ποτά, τότε μπορείς να εξηγήσεις στους γονείς σου οτι εσυ θες να ξοδέψεις λεφτα σε κάτι διαφορετικό, σε αυτήν την περίπτωση, την εκδρομή. Βέβαια να θυμάσε, διαφορετικό είναι το ποσό που ξοδεύει κάποιος σε εναν καφέ ή σε μια μπλούζα, και διαφορετικό αυτό που ξοδεύει σε ενα ταξίδι.
Η καλύτερη λύση κατα την γνώμη μου είναι να μαζέψεις ότι λεφτά έχεις στην άκρη, και να ζητήσεις απο τους γονείς σου να συμπληρώσουν τα υπόλοιπα.
Αν όμως δεν μπορούν, μη τους κρατήσεις κακία, δεν φταίνε αυτοί!
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #137863 από aglina στις 07 Σεπτεμβρίου 2016, 12:02πμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου!
Συμφωνω απολυτα με τους απο πανων απλα ηθελα να προσεσω πως μπορεις να εξοικομησεις χρηματα με το να παιρνεις απο το σπιτι σου φαγητο. Τα χρημματα που χαλανε τα παιδια στο κυληκειο εινα μεγαλοο εξοδο οποτε αμα τα μαζεψεις θα σε βοηθησουν αρκαιτα για να πας την εκδρομη σου. Ειδικα αμα ειναι στην ελλαδα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login