Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το κοινό λάθος που κάνουν όλοι όσοι θέλουν να κατασκευάσουν κάτι άτρωτο είναι ότι υποτιμούν την εφευρετικότητα των εντελώς ηλιθίων.
Κυριακή, 12 Μαΐου

Πανελλαδικές ... Οι αδικίες

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138052 από Alior στις 12 Οκτωβρίου 2016, 12:38πμ

Alior

Εικονίδιο
μέλος από: 12/10/2016
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Καλησπέρα στο φόρουμ.
Έδωσα πανελλήνιες και μαντέψτε. .. απέτυχα .. Η αλήθεια είναι πως δεν είχα απογοητευτεί τόσο γιατι ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο και η ομάδα μου διακρίθηκε στην Ελλάδα και είχα ένα συν 10%. Επίσης εχω τον αδερφό μου που σπουδάζει και έτσι θα είχα αλλο 1 μόριο και είμαστε και τριτεκνοι.. οπότε είχα υψηλές προσδοκίες για μεταγραφή. ..ελα όμως που ήρθαν έτσι τα πράγματα και εχω πλεον μονο την τριτεκνια για κριτήριο. .. βεβαια το 15% των μεταγραφων γινεται δεκτο , όμως τι πιθανότητες εχω ... Θα κάνω την αίτηση αλλά από κει και πέρα τι ; Έχω ήδη αρχίσει το διάβασμα -λίγο αργά βέβαια - για να ξαναδωσω . Το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν έχω λεφτά για φροντιστήριο και Θα πρέπει να γλειψω η δεν ξέρω και γω τι για φθηνότερα ιδιαίτερα μαθήματα. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ??????Και θετω τώρα το ερώτημα ... Δεν είναι άδικο αλλά παιδιά που έγραψαν χειρότερα από μένα ας πούμε να έρθουν Αθήνα είτε γιατί έχουν λεφτά είτε για οποιονδήποτε άλλον λόγο ? Έχω δύο φίλους μου που έγραψαν 10 και 9 χιλιάδες μόρια και τελικά θα έρθουν να σπουδάσουν Αθήνα. . Εγώ έγραψα 12και αλλά οοοοοχι .. Εγώ θα πάω στο Ιόνιο ? Τελικά η ζωή είναι άδικη ... Αλλά έτσι κιαλλιως

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις..
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #138054 από Ana-menos στις 12 Οκτωβρίου 2016, 1:32μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπερα φιλε μου. Καταρχας να σου πω να μην στεναχωριεσαι για μια αποτυχια (που δεν πρεπει να το βλεπεις ακριβως και σαν αποτυχια) γιατι η ζωη ειναι μεγαλη και δεν ξερεις τι μπορει να σου συμβει. Θα αναφερθω πρωτα για αυτο που ειπες για φροντιστηριο κλπ και θα σου πω οτι δεν αξιζει να ξαναδωσεις λεφτα (ειδικα αν τα εχεις κιολας) αν ειναι να δωσεις δευτερη φορα...εκτος και αν σκοπευεις να βγαλεις υπερβολικα μορια (απο 17+)...Αν εισαι θεωρητικη τοτε μην πας φροντιστηριο γιατι θα σου πουν παλι αυτα που σου λεγανε ενω μπορεις να τα διαβασεις μονος σου...μονο στα αρχαια στο αγνωστο θα μπορουσες να ζητησεις απο καποιον να σε βοηθησει σε ιδιαιτερα και αυτο οχι πολυ εντατικα (Πιστεψε με εαν εχεις κρατησει τις παλιες σημειωσεις απο περσυ δεν θα σου χρειαστει τιποτα καινουργιο). Τωρα αν εισαι τεχνολογικη θετικη η οικονομικα θα μπορουσες ισως να βρεις καποιον καθηγητη για πιο φθηνα ιδιαιτερα που θα του λες εσυ ποτε τον χρειαζεσαι για να ερχεται, και σου λεω για ιδιαιτερα γιατι νομιζω οτι αυτες οι κατευθυνσεις δεν κρινονται στην παπαγαλια(οπως η θεωρητικη που ημουν εγω) αλλα πιο πολυ σε ασκησεις που πρεπει να μαθεις να λυνεις. Αν δεν εχει λεφτα για ιδιαιτερα που ειναι και λογικο γιατι οι περισσοτεροι βιωνουμε την κριση θα σου προτεινα να κοιταξεις ασκησεις στο ιντερνετ μιας και μπορεις να βρεις παρα πολλες...

Τωρα οσον αφορα αυτο για την "αδικια" που ειπες θα συμφωνησω απολυτα γιατι ειμαι ενας απο αυτους που το φωναζω τοσο καιρο. Οι πανελληνιες δεν ειναι απο τα καλυτερα συστηματα που θα μπορουσαν να εφαρμοστουν σε μια χωρα, και μην ακους τις μαλακιες "ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΕ ΑΕΙ, ΕΝΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ" γιατι εαν κοιταξεις τους μαθητες γυρω σου θα καταλαβεις οτι οι περισσοτεροι ξεκινανε φροντιστηρια απο την 1η λυκειου μεχρι την 3η λυκειου και αν βαλεις κατω ποσα πληρωνουν για 3 χρονια ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ σχολη θα συνηδιτοποιησεις οτι εχουν χαλασει τοσα λεφτα που χαλαει ενα παιδι του εξωτερικου για να μπει σε ενα παρα πολυ καλο πανεπιστημιο(που στην τελικη θα ειναι και της επιλογης του).

Οσον αφορα τα παιδια που περνανε σε σχολες αθηνας με 9 και 10 και εσυ που εχεις γραψει παραπανω περνας επαρχια, πιστεψε με το βιωσα και μαλιστα φετος. Μην απογοητευεσαι παντως , αν ξαναδωσεις σιγουρα θα τα πας καλυτερα και θα το καταλαβεις και μονος σου. Ελπιζω να σε βοηθησα και αποδεκτη αν σε καλυψα....Εαν εχεις αλλη απορια πες

Υ.Γ: Δεν φταινε τα φροντιστηρια, φταιμε και εμεις που πληρωνουμε 300ευρω το μηνα (που ο βασικος μισθος του ελληνα ειναι λιγο παραπανω) και δεν κανουμε κατι για να αλλαξει αυτο το μπουρδελοσυστημα που οδηγει την νεολαια σε κριση αγχους για το μελλον τους
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138063 από Alior στις 13 Οκτωβρίου 2016, 1:22πμ

Alior

Εικονίδιο
μέλος από: 12/10/2016
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστώ φίλε μου με ανέβασες ψυχολογικά! !!έχεις δίκιο για το σύστημα .. ελπίζω να πάνε όλα κατ'ευχην.. να'σαι καλά και παλι
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login