Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όταν δεν ξέρεις τι θέλεις, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις.
Σάββατο, 27 Απριλίου

Αρχαια λεμε.. και κλαιμε

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138058 από sakis211 στις 12 Οκτωβρίου 2016, 9:15μμ

sakis211

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Καλησπερα σας !
Θα μπω κατευθιαν στο θεμα για να μην σας κουρασω με προλόγους.
Εχω κενα στα Αρχαια... αρκετα κενα σε γραμματικη και ΕΙΔΙΚΑ Συντακτικο. (Β Λυκειου θεωρητικη). Θα ηθελα να μου πειτε πώε να καλυψω αυτα τα κενα στο συντακτικο.. απο που να αρχισω κτλ. Απευθυνομαι σε θεωρητικους. Οποιος μου δωσει αναλυτικο προγραμμα εχει ενα ευχαριστω και μια ΑΠΟΔΕΚΤΗ. <3
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138059 από aglina στις 12 Οκτωβρίου 2016, 9:21μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Γεια σου!
Θα πας σε ένα βιβλιοπωλείο κ θα πάρεις ένα βιβλίο συντακτικού αρχαίων ( δεν θυμάμαι να σου πω πιο είχα εγώ ήταν όμως ένα καφετί) κ θα ξεκινήσεις μια μια τις ενότητες. Πρώτα θα έχει το υποκείμενο μετα το αντικείμενο κ πάει λέγοντας. Μπορεί όσο το διαβαζεις άμα έχεις κενα στην γραμματική να χρειαστεί να ανοίγεις κ να διαβαζεις παράλληλα κ απο αυτήν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138061 από sakis211 στις 12 Οκτωβρίου 2016, 9:52μμ

sakis211

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστω πολυυ. Καποιος πιο αναλυτικα με οδηγεις κτλ ;
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #138062 από Ana-menos στις 12 Οκτωβρίου 2016, 10:06μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Νομιζω οτι η φιλη απο πανω τα ειπε καλα... υπαρχουν βεβαια 2 λυσεις...ιντερνετ(οπου θα βλεπεις εκει ασκησεις και θεωριες συντακτικου) , βιβλιοπωλειο (αγοραζεις κανονικα ενα βιβλιο με βαση το προβλημα που εχεις).
Επειδη εισαι θεωρητικη σου προτεινω να πας σε βιβλιοπωλειο και να παρεις ενα βιβλιαρακι με ασκησεις συντακτικου και θεωριες. Τωρα για την γραμματκη δεν χρειαζεται να παρεις κατι εαν εχεις το κλασσικο βιβλαρακι που μας εχουν δωσει απο το γυμνασιο που εχει ρηματα,ουσιαστικα κλπ των αρχαιων. Καλυτερος τροπος να μαθεις γραμματικη ειναι να τα γραφεις προκειμενου να συγκρατησεις τους τυπους στο κεφαλι σου (προσεξε ιδιαιτερα και τον τονισμο γιατι σου κοβουν μιση μοναδα εαν δεν τονισεις σωστα). Για συνακτικο χρειαζεται να παρεις ενα βιβλιο για να εχεις απειρα παραδειγματα και να μαθεις μεσω θεωριας και πραξης....διαβαζεις πρωτα πως γινεται συνταξη και γενικα οτι σου λεει και μετα θα λυνεις την ασκηση. Με τον καιρο θα δεις βελτιωση
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login