Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ο Ρακιντζής δημοφιλής.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

βάρος στο πόδι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138247 από TOTERASSTOKREBA στις 21 Νοεμβρίου 2016, 12:32πμ

TOTERASSTOKREBA

Εικονίδιο
μέλος από: 18/11/2016
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
καλησπέρα μαγκεςς πριν 2 μήνες καθώς ανεβενα από της σκάλες σκόνταψα με το αριστερό μου πόδι και για να μην φάω τα μούτρα μου έβαλα όλο το βάρος μου απότομα στο δεξί πόδι. Απο τότε ο οι μυς μου πρηστηκαν και πονάνε καθώς έχω και ένα πόνο στην μέση έχω πάει σε πολλοίς ορθοπαιδικους αλά λένε πως δεν είναι τπτ και θα περάσει το έχω εδώ και 3 μήνες τώρα και τώρα παρατήρησα πως τα ποδιά μου είναι συνεχεία κρύα ακόμα και στην ζεστή δεν λένε να ζεσταθούν . Λέτε να παίζει καπιο ρόλο αυτό με τους μυς μήπως πιάστηκε καμιά φλεβα με καμιά αλη τι θα μου συμβουλεύατε να κάνω σε όπιον ορθοπαιδικο και να πάω λέει πως δεν είναι τπτ και θα περάσει μόνο του αλά όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138291 από Azatoth στις 28 Νοεμβρίου 2016, 1:12πμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Χωρίς να θέλω να ακουστώ κακός, συνήθως τα μέλη τέτοιων φόρουμ ζητάν συμβουλές πριν (ή για να αποφύγουν) να ρωτήσουν κάποιον ειδικό και όχι για να αντικαταστήσουν την γνώμη των ειδικών.
Αμφιβάλλω για την εγκυρότητα των όποιον απαντήσεων λάβεις εδώ σε σύγκριση με αυτά που σου έχουν πει οι ορθοπεδικοί που έχεις επισκεφτεί.
Η καλύτερη συμβουλή που θα μπορούσα να σου δώσω είναι να ξαναεπισκεφτείς έναν ορθοπεδικό (ιδιώτη αν μέχρι τώρα πήγαινες σε δημόσιους), να μοιραστείς μαζί του τις ανησυχίες σου και να λάβεις μια ακόμα γνώμη.

Σημείωση moderator: Είναι προφανές πως ένα οποιοδήποτε φόρουμ δεν υποκαθιστά την ιατρική εξέταση. Μπορεί όμως ένας διάλογος στο φόρουμ να εμπνεύσει, να οδηγήσει σε καλύτερη αντιμετώπιση, να δώσει πληροφορίες για καλύτερο γιατρό, να βοηθήσει πολλές φορές περισσότερο (και δωρεάν). Δεν μας αρέσει να εκφράζονται υποτιμητικά για το τσίφτικο φόρουμ. Banned.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #138292 από Ana-menos στις 28 Νοεμβρίου 2016, 2:07μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αν εχεις επισκεφθει αρκετους ορθοπεδικους τοτε δεν νομιζω να σου λενε μαλακιες. Καλυτερα ειναι να ξεκουραζεις τα ποδια σου καθημερινα μηπως δεις βελτιωση γιατι αν τρεχεις απο δω και απο κει , αν επιβαρυνεις γενικοτερα τα ποδια σου τοτε λογικο να το παθαινεις αυτο. Αν ειναι ακομα πρησμενα η αν νιωθεις καποιο πονο επισκεψου καποιο φαρμακειο και ζητα καποια κρεμα-αλοιφη για να βαζεις πανω (εγω αυτο ειχα κανει σε μια αναλογη περιπτωση). Παντως μην αγχωνεσαι αν ειχες κατι θα στο ειχαν πει οι γιατροι, καλως η κακως τα ποδια ειτε τα στραμπουληξεις ειτε παθεις καποιο ατυχημα θελουν λιγο καιρο για να "ισιωσουν" παλι και φυσικα θελουν και ξεκουραση.

ΥΓ: Αν παντως εχεις ολη την μερα την σκεψη μηπως παει κατι στραβα επισκεψου καποιον ιδιωτη οπως ειπε ο φιλος απο πανω για να ηρεμησεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login