Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Οι προγραμματιστές είναι σεναριογράφοι και τα PC κακοί ηθοποιοί.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Αλλαγη Σχολειου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139503 από GiorgosMK στις 18 Ιουλίου 2017, 8:04μμ

GiorgosMK

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2017
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο αλλα χρειαζομαι τη γνωμη σας(δινω αποδεκτες απαντησεις)
Οι γονεις μου εχουν χωρισει και μεχρι την πεμπτη δημοτικου εμενα με την μαμα μου
Μετα μετακομισα στου μπαμπα μου στην εκτη δημοτικου και αλλαξα σχολειο
Την επομενη χρονια πηγα γυμνασιο και δεν ειχα φιλους εκει
Τωρα ειμαι 15 χρονων και μετακομισα παλι στις μαμας μου που μενει σε αλλη περιοχη και θα πρεπει να αλλαξω παλι σχολειο
Ομως εγω δεν θελω γιατι φοβαμαι πως εκει δεν θα εχω φιλους και θα ειμαι συνεχεια μονος μου γαι τα επομενα 3 χρονια του λυκειου
Ο μπαμπας μου ειπε πως μπορει να ερχεται εκει που μενω καθε πρωι και να με πηγαινει απο το σπιτι μου στο λυκειο που θα πανε και οι παλιοι μου συμμαθητες,αν και ειναι μακρια
Εγω με τους συμμαθητες μου στο γυμνασιο δεν ταιριαζουμε και πολυ αν και ειχα κανει 1 φιλο που μιλουσαμε
Αλλα καθε φορα που μου ελεγαν να βγουμε εβρισκα δικαιολογιες γιατι ηξερα πως δεν θα περασω καλα μαζι τους
Εγω τωρα εχω προβληματιστει πολυ
Να παω στο λυκειο με τους παλιους μου συμμαθητες ή να κανω μια νεα αρχη στο καινουργιο σχολειο.Εχω αναγκη να κανω φιλους που ταιριαζουμε και μας ενδιαφερουν ιδια πραγματα (γιατι και ο ενας φιλος που εχω δεν ενδιαφερεται πολυ για εμενα και μονο ασχολειτε με τα δικα του θεματα)αλλα φοβαμαι πως δεν θα γινει κατι τετοιο αν παω σε διαφορετικο σχολειο.Απο την αλλη αν παω στο παλιο θα εχω τουλαχιστον καποιον να μιλαω αλλα δεν θα περναω και καλα
Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου;;
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #139506 από Alice3maria στις 18 Ιουλίου 2017, 9:53μμ

Alice3maria

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/7/2017
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Λοιπον και εγω πέρασα απο την θέση σ και πέρασα απο πολλά σχολεία και πολλές παρέες... Το να κάθεσαι με ατομα που δεν έρχεται κοινα και δεν περνάς καλα και είσαι μαζί τους μονο και μονο επειδή θες και καλά κάποιον για να μιλάς είναι χαζομαρα τοχω περασει και γω και δεν έφερε πουθενά.... Δεν χρειάζεται να κανεις τέτοιες θυσιες για άτομα που δεν αξίζουν... Πανε στο καινούργιο σχολείο και μιλά με ολους... Σε παρακαλώ μην κανεις το λάθος να κλειστές και να μην μιλάς σε κανέναν... Δεν θα σε φάνε ουτε τίποτα... Έχουν όλοι τις ίδιες ανησυχίες πίστεψε με... Εγω λέω να πας στο καινούργιο και απο τις πρωτες μέρες να βρεις οποίο αγόρι η κορίτσι παλιό η καινούργιο στο σχολείο θες και να του μιλησεις.. Πίστεψε με θα υπάρξεις σε πολλα σημεία στην ζωή σ σε ξένο περιβάλλον αλλα δεν θα κλείσει το μέλλον σου για αλλους που δεν αξίζουν κιόλας... Πιάσε το μέλλον σ και άνθισε το δίνοντας τροφή νερό και ήλιο... Πίστεψε με ξέρω τι σου λεω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139508 από GiorgosMK στις 19 Ιουλίου 2017, 1:01πμ

GiorgosMK

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2017
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!
Μου εδωσες κουραγιο και βοηθαει πραγματικα η γνωμη και καποιου αλλου
Πιστευω πως θα καταληξω να αλλαξω σχολειο
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login