Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Όταν δεν ξέρεις τι θέλεις, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Συμβουλή για μακρύ μαλλί

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #142763 από Lyrikosrapsodos στις 06 Ιανουαρίου 2019, 5:45πμ

Lyrikosrapsodos

μέλος από: 5/10/2018
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
Καλησπερα.Ειμαι αγορι 17.Εδω και 8 μηνες αφηνω μακρυα μαλλια γιατι τον αυγουστο θα παω μεταλλικα και θελω να ειμαι σωστος μεταλλας.Το μαλλι τωρα ειναι σε ενα μετριο σταδιο.Απο μπροστα ας πουμε φτανει μεχρι το τελος του πιγουνιου και πιανεται και κοτσιδα ολοκληροτο θεμα ειναι οτι παντα πεφτει μπροστα.Δεν θελω να το εχω κοτσιδα θελω να ειναι αφημενο αλλα να μην ειναι μπροστα στο προσωπο.Τωρα ειμαι σαν emo και δεν μου αρεσει.Οταν μακρινει κιαλο πως θα μπορω να εχω το μπροστινω μερος στα πλαγια.Πρεπει να βαζω τις μποστινες τουφες πισω απο το αφτι;;;; Βλεπω πολλους οπου πανε το μπροστινο μερος πισω και μενει.Εμενα ερχεται ξανα μπροστα;;;Θα ειναι παντα ετσι η πρεπει να περιμενω να μεγαλωσει κιαλλο;
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #142768 από ScandalousAngel στις 07 Ιανουαρίου 2019, 2:32μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου! Σαν κοπέλα με μακρύ μαλλί (χρόνιααααα τώρα) που έχει περάσει και την φάση του μακρύ καρέ κτλ. νομίζω ότι το πρόβλημα σου λύνεται με υπομονή. Απλά πρέπει να μακρύνουν για να κάθονται πίσω από τα αυτιά. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι θα κάθονται κολλημένα, όσο κουνιέσαι θα έρχονται μπροστά. Μπορείς αν θέλεις να χτενίζεις με τέτοιο τρόπο ώστε να κάθονται πίσω από τα αυτιά και να βάζεις λακ να κάτσουν. Επίσης μπορείς όταν μακρύνουν κι άλλο να πας σε κομμώτρια να στα κόψει φυλλαριστά δηλαδή οι άκρες να είναι σε διάφορα μήκη. Προφανώς και οι μπροστινές τούφες θα είναι πιο κοντές και έτσι δεν είσαι σαν emo. Ελπίζω να σε βοήθησα!

ΥΓ. (ερώτηση κριτικής σκέψης): Γιατί οι μεταλλάδες έχουν τόσο ωραία και γυαλιστερά μαλλιά και οι γυναίκες έχουν μαλλί θάμνο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142771 από Lyrikosrapsodos στις 07 Ιανουαρίου 2019, 5:12μμ

Lyrikosrapsodos

μέλος από: 5/10/2018
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
Καταρχας ευχαριστω για την απαντηση.Δηλαδη απ οτι καταλαβα οταν μακρυνουν κιαλλο μπορω να κοψω πχ τις μπροστινες τουφες αρκετα κοντα για να μην πεφτουν μπροστα;Τωρα σε αυτο που λες για το γιαλυστερο μαλλι εχωντας παει σε απειρες συναυλιες καταλαβα οτι ειναι απλα απο την ΛΙΓΔΑ μιας και οι περισσοτεροι κανουν μπανιο μια φορα το μηνα(και αν)
ΥΓ:Το μαλλι μου ειναι παρα πολυ πυκνο.Αυτο βοηθαει η χειροτερευει την κατασταση;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142772 από ScandalousAngel στις 07 Ιανουαρίου 2019, 5:16μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Lyrikosrapsodos@07 Ιανουαρίου 2019)
Καταρχας ευχαριστω για την απαντηση.Δηλαδη απ οτι καταλαβα οταν μακρυνουν κιαλλο μπορω να κοψω πχ τις μπροστινες τουφες αρκετα κοντα για να μην πεφτουν μπροστα;Τωρα σε αυτο που λες για το γιαλυστερο μαλλι εχωντας παει σε απειρες συναυλιες καταλαβα οτι ειναι απλα απο την ΛΙΓΔΑ μιας και οι περισσοτεροι κανουν μπανιο μια φορα το μηνα(και αν)
ΥΓ:Το μαλλι μου ειναι παρα πολυ πυκνο.Αυτο βοηθαει η χειροτερευει την κατασταση;


Ή θα τα αφησεις όλα μακριά και θα στέκονται ή θα πεις στην κομμώτρια να στα κόψει φυλλαριστά. Το πρώτο που είναι η πιο απλή λύση για μένα τουλαχιστον λειτουργεί. Κι εγω έχω πυκνή και χοντρή τρίχα δεν επηρεάζει γενικά. Παρακαλω!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login