Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μονογαμία είναι η καταπιεσμένη μορφή της πολυγαμίας.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Σκυλακι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #142975 από nicole2222 στις 26 Φεβρουαρίου 2019, 3:06μμ

nicole2222

Εικονίδιο
μέλος από: 26/2/2019
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
καλησπεερα παιδια!
Ειμαι φοιτητρια και προσφατα πηρα ενα σκυλακι.Το σκεφτηκα πολυ καλα πριν το παρω περιπου ενα χρονο το σκεφτομουν και οταν το συζητησα με τους γονεις μου οταν γυρισα στο πατρικο μου η μαμα μου ηταν φουλ αντιθετη και μου ειπε να μην το παρω γτ θα μαλωσουμε.Παρ ολα αυτα επειδη το ειχα παρει ηδη αποφαση τους ειπα οτι τα εξοδα του θα ειναι δικα μου,δικη μου ευθυνη και δεν θα τους το κουβαλησω απ τη στιγμη που ηδη κιολας εχουν ενα στο πατρικο μου.Με το που το εμαθε η μαμα μου πως εν τελει το πηρα μου ειπε πως το σκυλι δεν μπαινει μεσα στο σπιτι το Πασχα που θα γυρνουσα και καλα θα κανω να βρω να το αφησω καπου.Πα ρολα αυτα εγω της ειπα οτι αυτο δεν γινεται,στην τελικη και να το κανω ετσι αυτο το πασχα καθε φορα που θα επιστρεφω στο πατρικο μου τι θα γινεται?Ουτως η αλλως το σκυλακι θα το εχω για χρονια απο εδω και περα και οτι αν δεν το δεχεται μεσα στο σπιτι τοτε κι εγω δεν θα παω καθολου για γιορτες και τοτε ειναι που μεσολαβησε ο μπαμπας μου και της ειπε πως τελος το πηρε δεν γινεται να μην ερθει το παιδι τις γιορτες.Περιμενα οτι ο θυμος της θα κρατουσε για καμποσες μερες παρ ολα αυτα κοντα 2 μηνες μετα ουτε μου μιλαει εχει απομακρυνθει και μου κραταει μουτρα.Παραλληλα εχω και τα αδερφια μου που μου λενε οτι κι εγω εχω αδικο γτ δεν σκεφτηκα το σκυλακι που εχουμε στο πατρικο και πως ισως να μην τα πανε καλα και οτι ουτε εγω ειμαι σωστη.Ωστοσο εγω οχι μονο δεν νιωθω οτι ειμαι λαθος αλλα αντιθετως νιωθω πολυ αδικημενη.Ως τριτοι και αντικειμενικοι πειτε μου ρε παιδια εχω τοσο αδικο?και τι να κανω με την μαμα μου δεν ξερω
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #142976 από GiorgosMK στις 26 Φεβρουαρίου 2019, 4:33μμ

GiorgosMK

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2017
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλή μου,όπως το βλέπω εγω εσύ έχεις το δίκιο μαζί σου και πιστεύω πως αντίδραση της μητέρας είναι το λιγότερο υπερβολική.
Έξοδα δικά σου ευθύνη δική σου .Δεν επιβαρύνεται η οικογένεια σε αυτό
Οπότε κανένα επιχείρημα για να μην το πάρεις
Τιι εννοούν τα αδέλφια σου ίσως να μην τα πάνε καλά με το σκυλί που έχετε ήδη
Δλδ αν κάνει παιδί ο αδελφός σου εσύ δεν θα κάνεις επειδή μπορεί να τσακώνονται ;;
Τρέλα πράγματα
Και επειδή δεν νομίζω ότι υπάρχει άτομο που θα αντιδρουσε έτσι για ενα θέμα σαν και αυτό κάτι άλλο συμβαίνει
Ίσως η μητερα σου να έχει κάποιο παράπονο από εσένα να έχετε τσακωθεί ή δεν ξερω τι άλλο και απλα τώρα να βρήκε μια φτηνή αφορμή να σου κρατάει μούτρα
Το σκυλί αν το αγαπας και έχεις την απόλυτη ωριμότητα να το φροντίζεις , κράτα το
Θα σου προσφέρει πολύ συντροφιά και καλά συναισθήματα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login