Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ο NtΑλaΡαs είναι αριστερός. Τα βάζει στην αριστερή τσέπη. (Λαζόπουλος)
Τετάρτη, 8 Μαΐου

Ελληνικά νησιά

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #34087 από maiko στις 05 Σεπτεμβρίου 2005, 5:57μμ

maiko

μέλος από: 6/9/2003
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Δεν πρόκειται να υπερασπιστω την Μύκονο.
Εχει πολλα υπερ και πολλα κατά και αυτή είναι η πραγματικότητα.

Λυπάμαι απλά όταν άνθρωποι που δεν έχουν ζήσει εδώ χαρακτηρίζουν το νησί με βάση των ανθρωπων που το επισκεπτονται.

Υπάρχουν ομοφυλόφυλοι ναι. Υπαρχουν ομως και οικογενειες.Και ζευγαρια.Και φιλοι.

Υπαρχουν παραλιες για όλους και κανεις δεν σε υποχρεωνει να δεις ή να διασκεδασεις με ανθρωπους που δεν θες.

Οσο για τις τιμες...Ύπαρχει η περιοδος 20/7 με 20/8 που ειναι ολα πολύ ακριβα.
Υπαρχουν ομως και οι υπολοιποι μηνες που οι τιμες ειναι φυσιολογικες.

Οπως πολυ σωστα ειπε ο sadentrepese όλα τα νησια είναι ωραια.
Η διαθεση και η παρεα κανει την διαφορά.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34152 από VIDEOMIX στις 15 Σεπτεμβρίου 2005, 9:36πμ

VIDEOMIX

Εικονίδιο
μέλος από: 17/8/2005
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Εγω πήγα φέτος στην Κω και στην Κάλυμνο. Αριστες οι εντυπώσεις μου.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35331 από maryn στις 14 Ιουλίου 2006, 11:17πμ

maryn

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2006
μηνύματα: 51 αποδεκτές 0
Λυπάμαι που θα σε απογοητευσω αλλά δεν θα ερθω ποτε.
Μισώ το χαμό. Να κάνω τι δηλαδη? Στο νησί πας για τη θάλασσα και το πράσινο. Εσεις το μονο που διαθέτετε ειναι μπαρ μπαρ και μπαρ.
Και μιας και δεν ειμαι αλκοολική , λεσβία , η γκει ... (δυσκολο το τελευταιο), προτιμώ μιαν Ιθάκη για μένα και κατα προτιμηση για έναν ακόμα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35558 από cookie_77 στις 28 Ιουλίου 2006, 8:46μμ

cookie_77

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2006
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Προσωπικά δεν τρελαίνομαι για Μύκονο (αν και δεν έχω πάει ούτε μία φορά,χεχε).Και αυτό γιατί: 1)προτιμώ πολύ πιο ήσυχα μέρη, 2) όσοι φίλοι έχουν πάει, δεν τρελάθηκαν ούτε αυτοί (με εξαίρεση έναν, αλλά αυτός δεν πιάνεται, γιατί συχνάζει μόνο Κολωνάκι-κοινώς ψωνάρααααα).Εννοείται ότι δεν μιλάω για τους ντόπιους με την καμία,αλλά μόνο για τους wanna be famous κακομοιραίους, που νομίζουν ότι με το να πάνε Μύκονο, έγιναν ουάου.Αν θέλω να γίνω ρόμπα, γίνομαι πολύ άνετα κι εδώ που είμαι, χωρίς να χαλάσω ένα κάρο λεφτά.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35596 από deathsinger... στις 30 Ιουλίου 2006, 6:11πμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
Καταρχάς να πώ οτι όσα κάνει η μύκονος όλη τα κάνουν το φοινικόδασος της Κρήτης στο Βαι και το ελαφονήσσι στα χανιά (δύο απο τα εκατοντάδες τροπικά μέρη του νησιού). Θεωρητικά λοιπόν η Κρήτη αν και νησί θα μπορόυσες να την χαρακτηρίσεις και "χώρα" καθώς και οι τέσσερεις νομοί της είναι οι ταχύτερα αναπτυσόμενοι νομοί στην ελλάδα μετά απο αυτόν της Αττικής και ειδικά ο νομος Ηρακλείου, κατέχει τις περισσότερες ανανεώσιμες πηγές στην Ελλάδα (αιολικά πάρκα και υδροηλεκτρικο'ι σταθμοί), ένα απο τα πιο σύνγχρονα λιμάνια της Μεσογείου (σούδα, που είναι το μεγαλύτερο της μεσογείου με 22,2 χιλ και του Ηρακλείου), αυτόνομη εκκλησία (άσχετο), ηλεκτρικά ανεξάρτητη...Το Ηράκλειο είναι η τρίτη μικρή "Αθήνα" της Ελλάδας...Η σούδα είναι το μεγαλυτερο στρατιωτικό λιμάνι και βάση της μεσογείου (αμερικάνικη βάση, καθώς και 412 πτερυγα μάχης)...δλδ η Κρήτη έχει τα πάντα...και την Τρίτη μεγαλύτερη πόλη στην ελλάδα, και 100ντάδες τροπικά μέρη (φαλάσαιρνα, Βαι, ελαφονήσσι, Παλιόκαστρο..κτλ κτλ). Και καθώς είμαι από το Ηράκλειο...μερικές φορές ξεχνάω οτι η Κρήτη ειναι νησί..μοιάζει περισότερο με προέκταση του νομού αττικής μαζί με παραλίες και μέρη της Ταυλάνδης και της Καραιβικής....Γι αυτό καλύτερα να μην συγκρίνουμε την Κρήτη με άλλα νησιά της ελλάδας...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35606 από !me! στις 31 Ιουλίου 2006, 11:45πμ

!me!

Εικονίδιο
μέλος από: 27/7/2006
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
akatanomaste μαζί σου
Έχω πάει σε πολλά μέρη της Ελλάδας και σε κάποια από αυτά έχω ζήσει κιόλας αλλά κάποια από αυτά τα ερωτεύεσαι όπως ερωτεύτηκα την Ικαρία και τους ανθρώπους της
Αυτό που κάνει ιδιαίτερο έναν προοριμό είναι το χρωμα του νησιού, οι άνθρωποι, η άγρια ομορφιά της φύσης και όχι η διαφήμιση και η τουριστική εκμετάλλευση.

προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login