Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Αδιάβροχο είναι μάρκετινγκ. Αδιάγατο είναι οξύμωρο. Αδιάπαιδο είναι σχεδόν οξύμωρο.
Τετάρτη, 17 Απριλίου

ειναι αγνωστη η περιουσια του σπιτιου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144245 από philkaz στις 01 Δεκεμβρίου 2019, 8:36πμ

philkaz

Εικονίδιο
μέλος από: 16/10/2016
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Εχω ενα θεμα πολλων ετων, που οικογενειακως μαλωνουμε συνεχως για αυτο...
το πατρικο μου σπιτι ηταν του παππου μου, αλλα συμφωνα με τη γιαγια μου, εκεινος δεν αφησε ποτε διαθηκη...
ετσι κανενας δεν γνωριζει ακριβως τι δικαιωματα εχει στο σπιτι, ουτε καποιο χαρτι υπαρχει που να δειχνει οτι καποιος ειναι κατοχος...
η γιαγια με τον παππου εκαναν 3 παιδια...τη θεια μου, εναν θειο και τον πατερα μου...που χρονια μετα τον θανατο του παππου μου ετρεχαν παλι για τη μοιρασια του σπιτιου χωρις κανενα αποτελεσμα....στην ουσια, το σπιτι ειναι στον "αερα"..
εχω πολλες αμφιμβολιες ομως...και ηθελα να μαθω τελικα ποιος δικαιουται και τι...και σιγουρα δεν θα μαθω απο τους συγγενεις μου...βαρεθηκα να ειμαι μια ζωη ξενος, σε νοικια και φιλοξενιες και απο το πατρικο να με διωχνουν λεγοντας πως σε αυτο δεν εχω καμια δουλεια να μενω..
ξερετε που μπορω να απευθυνθω για να μαθω τι δικαιουμαι? σιγουρα με τους συγγενεις μου δεν θα βγαλω ποτε ακρη
προφίλάλλα...˵quote˶
10
Μήνυμα #144248 από Webmaster στις 02 Δεκεμβρίου 2019, 4:00πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πήγαινε σε δικηγόρο. Ξέρει αυτός τους νόμους του κράτους σου και θα σου πει.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login