Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ένα PC χωρίς COBOL και Fortran είναι σαν μια σοκολάτα χωρίς κέτσαπ και μουστάρδα.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Λίγο πρίν τον γάμο...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #34250 από casandramk στις 27 Σεπτεμβρίου 2005, 11:14πμ

casandramk

μέλος από: 18/7/2003
μηνύματα: 404 αποδεκτές 0
Τελευταίες στιγμές εργένικης ελευθερίας και πέφτει το θέμα:

Να κάνω "μπάτσελορ" ή να μην κάνω;

Και αν ναι πώς - πού - τί;
Αναφέρομαι κυρίως στις γυναίκες, έτσι;
Θα ήθελα την γνώμη σας και αν είστε υπερ, όποια καλή ιδέα δώθει θα εκτιμηθεί δεόντως...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34252 από dbeat στις 27 Σεπτεμβρίου 2005, 11:56πμ

dbeat

Εικονίδιο
μέλος από: 17/9/2005
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
To μπατσελορ δεν μπορεις να το κανεις οσο κι αν θες. Εξ ορισμου αφορα τους ανδρες (bachelor=εργενης). Ωστοσο μπορεις να κανεις hen's night (το αντιστοιχο για τις γυναικες).

Ξενοφερτα ηθη και εθιμα, μαλακιες της εποχης. Μοδα ειναι θα περασει. Αν ομως πιστευεις οτι θα περασεις καλα, καντο. Στο κατω κατω ειναι η τελευταια σου (θεωρητικα) ευκαιρια για να πετυχεις καμια καλη "ευκαιρια".

Οσο αφορα το που, οποιοδηποτε μερος κρινεις εσυ καταλληλο. Ανδρικο στριπτιζ, σπιτι σου με κοσμο, οτι να ναι. Αν ειχε ζεστη, το εκανες και σε καμια παραλια.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34253 από Snow-white στις 27 Σεπτεμβρίου 2005, 12:17μμ

Snow-white

Εικονίδιο
μέλος από: 18/8/2005
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Casandramk, αρχικά να σου ευχηθώ, βίον ανθόσπαρτον.
Το θέμα που τίθεται εδώ, έιναι τι θα ήθελες εσύ να κάνεις την τελευταία νύχτα πριν το γάμο σου. Προσωπικά είμαι της άποψης να κάνεις πράγματα που θα σε ευχαριστήσουν.
Θα μπορούσε να σε ευχαριστήσει ακόμα και την τελευταία νύχτα πριν το γάμο, να την περάσεις με τον μέλλοντα άντρα σου (τον Ιουνιο είχα πάει σε ένα γάμο, όπου την προηγούμενη μέρα, το ζευγάρι απλά επιθυμούσε να είναι μαζί με τους κοινούς του φίλους σε ένα club, και έτσι και έγινε).
Επίσης, καλό είναι και το να περάσεις μια νύχτα με τις φίλες σου, και να κάνετε πράγματα που σας έχουν λείψει ή είχατε σχεδιασει στο παρελθόν να κάνετε και δεν έχετε βρει ακόμα την ευκαιρία.
Τώρα, κατά την άποψή μου, το αντρικό στριπτιζ, αν δεν αποτελεί συνήθεια που είχες ως εργένισσα ή απωθημένο σου, τότε δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις. Προσωπικά η ιδέα δε μου αρέσει καθόλου.
Αν ο γάμος γίνεται Κυριακή, φύγε τριήμερο Πέμπτη έως Σάββατο με τις φίλες σου.
Και πάλι, να ζήσετε!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34256 από sadenrepese στις 27 Σεπτεμβρίου 2005, 5:00μμ

sadenrepese

Εικονίδιο
μέλος από: 19/12/2003
μηνύματα: 52 αποδεκτές 0
Απλόχερα σας εύχομαι
κάθε ευτυχία να βρείτε
την κάθε σας γλυκιά στιγμή
πάντοτε να τη ζείτε .
       
Οσα αστέρια τ' ουρανού
είναι διασκορπισμένα
τόσα σου εύχομαι κι εγώ
χρόνια ευτυχισμένα

Σήμερο λάμπει ο ουρανός
σήμερο λάμπει η μέρα
σήμερα στεφανώνεται
ο αητός τη περιστέρα

Εξεσακκιάσαν τα προυκιά
και κάμαν τα χαζίρι
απόψε η νύφη κι ο γαμπρός
δεν θέλουν μουσαφίρη

Nα ζήσετε
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34258 από biki στις 27 Σεπτεμβρίου 2005, 8:59μμ

biki

Εικονίδιο
μέλος από: 20/9/2005
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Να ζήσετε πάντα ευτυχισμένοι!!!!!!
τώρα όσο για το πάρτυ... εγώ θα κάνω για να είμαι ειλικρινής.... και όχι μόνο θα κάνω αλλά θα έχω ολόκληρο πακέτο για μένα και τις φίλες μου... που θα περιλαμβάνει γλέντι μιας ολόκληρης μέρας...Δηλαδη θα κλείσω δωμάτιο σε κάποιο μεγάλο ξενοδοχείο που εχει spa και θα είμαστε εκεί απο το πρωι... οπου μετά την απόλυτη χαλάρωση θα έρθει η απόλυτη νυχτερινή κρεπάλη!!!!! και φυσικά θα πάμε σε ένα μαγαζί με ανδρικο στριπτιζ όπου στα γενέθλια της κολλητης μου που είχαμε πάει είχαμε περάσει απίστευτα...
Βεβαια δεν νιώθω οτι παντρεμένη θα καταπιέζομαι και δεν θα μπορώ να βγώ με τις φίλες μου... απλά είναι το..... έθιμο (αν μπορώ να χρησιμοποιησω την λέξη)..
Ελπίζω να μην σου άναψα φωτιές και με κυνηγάει και ο άντρας σου ε?????
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34268 από batistuta στις 28 Σεπτεμβρίου 2005, 2:05μμ

batistuta

Εικονίδιο
μέλος από: 23/8/2005
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Sthn agglia auto pou kanoun edw oi gunaikes einai:          
    ntunontai polu sexy, mazemenes oi kolhtes files, noikiazoun mia limouzina gia mia mera, kai to bradu otan bgoun gia clubbing, pernoun ena tuxero.....pou tha tous entupwsiasei.....kai gurnane mazi tou se mia souita pou exoun kleisei se kapoio ksenodoxeio....Mporoun na tou kanoun oti trelo pernaei apo thn fantasia(:D)

Den tha htan asxhmh idea, alla den tha xreiazotan na to peis ston filo sou,...pestpou oti tha pas se ena spiti kai tha milhsete mono,etsi tha aisthanetai kurile.. Oso gia thn limouzina kai ta alla,mporeite na noikiasete kai enan odhgo kai na sas kanei boltes mes sthn polh.(an den einai limouzina,mporei na einai ena wraio amaksi)...pistevw oti tha einai kati to polu trelo,to hen night opws to apokaloun. Sugxarhthria pou afhneis thn ergenikh zw kai mpaineis sta desma tou gamou.

Good Luck me oti kaneis.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34274 από casandramk στις 28 Σεπτεμβρίου 2005, 5:05μμ

casandramk

μέλος από: 18/7/2003
μηνύματα: 404 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ για τις ευχές και τις ιδέες! Έχουμε παιδιά μάλαμα εδώ, ευχαριστώ που μου το θυμίσατε! Και ποιητές!

Βέβαια αργεί η "λαιμητόμος" λίγο ακόμα, εξάμηνο και κάτι ψιλά, απλά είμαι της άποψης "των φρονίμων τα παιδιά". Δεν θέλω να τρέχω τελευταία στιγμή για όλα. Και ναι μάλλον καμιά δεκαριά μέρες πρίν, θα κάνω κάτι, τι θα δούμε.

Περιμένω τα φώτα σας. Έχει κάνει κανένας τέτοιο πάρτι; Αν όχι το μετανοιώσατε;
προφίλάλλα...
2
Μήνυμα #34278 από Cozy στις 29 Σεπτεμβρίου 2005, 10:51πμ

Cozy

Εικονίδιο
μέλος από: 29/9/2005
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

καταρχήν σου ευχηθώ χαρα και ευτυχία για πάντα.
τώρα για το πάρτι δεν πρέπει να το σκεφτέις και πολύ είναι κάτι που θα το θύμάσαι.
Ακου έναν παλιότερο.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34286 από kostas213 στις 30 Σεπτεμβρίου 2005, 12:34πμ

kostas213

μέλος από: 16/8/2005
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Πρώτον, να ζήσεις ευτυχισμένη και να χαρείς τον γάμο σου! Τώρα σχετικά με το πάρτυ και τα λοιπά, μία είναι η συμβουλή μου αν και πολύ νέος για να μιλήσω για γάμους: κάνε αυτό που αισθάνεσαι! Μην αγχώνεσαι για μία νύχτα που θες να σου μείνει αξέχαστη. Θα σου μείνει αξέχαστη αν την καλωσορίσεις με καλή διάθεση και κυρίως καλή παρέα!!! Ούτως ή άλλως μένει πολύ καιρός μέχρι τότε. Κάνε αυτό που σε εκφράζει καλύτερα εκείνη την νύχτα. ΟΚ; Ελπίζω να βοήθησα καθόλου...

Και καλά στέφανα!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34377 από mairh^ στις 14 Οκτωβρίου 2005, 11:28μμ

mairh^

Εικονίδιο
μέλος από: 13/10/2005
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
καλα στεφανα καλη μου... εγω θα σου προτεινα να κανεις κατι με τις φιλες σου που εχεις να κανεις καιρο... εχω μια γνωστη που μια μερα πριν το γαμο της εκανε πιτζαμα παρτυ με κοκκινο κρασι,ανοιξαν αλμπουμ με φωτογραφιες κ φυσικα περασαν απιστευτα... =¨)
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login