Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σε ζητάνε από το χωριό σου. Θέλουν τον τρελό τους πίσω.
Πέμπτη, 9 Μαΐου

Πιστευετε στον ερωτα με την 1η ματια?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #36524 από miss_19 στις 02 Νοεμβρίου 2006, 11:05πμ

miss_19

Εικονίδιο
μέλος από: 8/3/2006
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Ε?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36534 από Praetorian στις 03 Νοεμβρίου 2006, 5:02μμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Όταν λες έρωτα με την πρώτη ματιά εννοείς έρωτα με την πρώτη αμοιβαία ματιά ή απλά είδα μία κοπέλα στο δρόμο και μου βγήκαν τα μάτια έξω??

Τέσπα, ναι αλήθεια είναι πως πιστέυω στον έρωτα με την πρώτη αμοιβαία ματιά(εννοώ να την κοιτάξεις,να σε κοιτάξει και μπαμ!).
Βέβαια όταν γνωρίσεις το άτομο μπορεί να σου βγει διαφορετικό(χειρότερο τις περισσότερες φορές, δυστυχώς)αν όμως είσαι στις εξαιρέσεις και σου βγει καλή, τότε...καλά στέφανα...

Θεωρώ όμως ότι πάντοτε πρέπει να κρίνουμε και με βάση τον χαρακτήρα. Τι να την κάνεις την άλλη άμα είναι κουκλάρα αλλά σκατόψυχη??
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36539 από weirdlena στις 04 Νοεμβρίου 2006, 4:30μμ

weirdlena

Εικονίδιο
μέλος από: 7/9/2006
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Ουτοπιστικό μου φαίνεται... ΕΡΩΤΑΣ με την πρώτη ματιά?? Όχι, δεν το πιστεύω... Αυτό που πιστεύω όμως είναι πως με την πρώτη γνωριμία μπορείς να νιώσεις αν ταιριάζεις με κάποιον, αν υπάρχει χημεία η γενικά μπορείς να καταλάβεις ότι ίσως να νιώσεις κάτι παραπάνω στο μέλλον.... Τώρα για τον έρωτα καθεαυτό... Νομίζω ότι μάλλον ενθουσιασμός είναι και αν δεν ξαναδείς τον άλλον σύντομα θα βγει απ το μυαλό σου.. Πάντως είναι λίγο επικύνδυνο να εμπιστεύσαι απόλυτα την πρώτη σου εντύπωση, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι είναι ο καθένας....αυτά!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36541 από Praetorian στις 05 Νοεμβρίου 2006, 12:11πμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Θα ψιλοδιαφωνήσω μαζί σου γιατί πιστεύω όχι μόνο ουτοπικό δεν είναι, αλλά έχει συμβεί πάμπολλες φορές και όχι μόνο σε μένα αλλά και άλλα παιδιά που ξέρω...Ρε miss_19 εσύ τι πιστεύεις δε μας λες??Μας ντρέπεσαι??
Μαντεύω όμως πως για να θέσεις τέτοιο θέμα μάλλον πιστεύεις(και μάλλον έχει πιάσει σε σένα το love at first sight(ή love at first sting όπως λεν και οι scorpions)...έχω δίκιο?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36577 από miss_19 στις 09 Νοεμβρίου 2006, 11:50πμ

miss_19

Εικονίδιο
μέλος από: 8/3/2006
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Το 'χεις-το 'χεις...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36580 από deathsinger... στις 09 Νοεμβρίου 2006, 2:53μμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
Κανε μια γύρα και ξαναρωτα με...μπορει να σου πω ναι...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36581 από Praetorian στις 09 Νοεμβρίου 2006, 11:13μμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Βλέπεις miss_19 φαίνεται η δουλειά...Για πες πώς έγινε η φάση?Πάντα μ'αρέσει να ακούω τέτοιες ιστορίες...

Deathsinger σωστός...Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούριοι...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36596 από schrooge στις 12 Νοεμβρίου 2006, 2:40μμ

schrooge

Εικονίδιο
μέλος από: 25/10/2003
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
Κάποιες φορές συμβαίνει να δεις έναν άνθρωπο για πρώτη φορά και να υπάρχει μια περίεργη έλξη ανάμεσά σας. Ίσως να μην λέγεται αυτό έρωτας, αλλά σίγουρα δεν είναι μόνο μέσα στο μυαλό μας διαφορετικό από τα άλλα...
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #36598 από Praetorian στις 12 Νοεμβρίου 2006, 6:39μμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αυτή η περίεργη έλξη μπορεί να οδηγήσει είτε σε θυελλώδες πάθος είτε σε θυελλώδες μίσος, είτε και στα 2 μαζί....

Αυτό είναι και το πιο ωραίο απ' όλα κατά τη γνώμη μου..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36600 από Daphni στις 12 Νοεμβρίου 2006, 10:37μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Παιδιά...είναι απλό!Υπάρχει έρωτας με την πρώτη ματιά, αλλά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ματιά...
Π.χ.:Ήταν ένα παιδί, συμμαθητής μου στο σχολείο, με τον οποίο αναγκαστικά είμασταν κάθε μέρα μαζί!Δεν ξέρω αν τον είχα κοιτάξει ποτέ στα μάτια μέχρι που πήγαμε τριήμερη Αθήνα.Το πρώτο βράδυ είμασταν στο Ρέμο...Και εκεί...πάνω στο "Θα ΄πρεπε να 'σουν εδώ..." έτυχε να περνάει από μροστά μου και να με κοιτάξει!Ένιωσα λες και τον έβλεπα για πρώτη φορά και συγχρόνως σαν να τον ήξερα από πάντα...Αυτό ήταν!Από εκείνη τη στιγμή ένιωσα τον έρωτα!Και από ό,τι φάνηκε κι εκείνος...

Όταν βρεθεί κάποιος που να σε κοιτάξει στα μάτια και να σε κάνει να νιώσεις ότι μπορεί να δει μέσα σου...είναι χημεία!Κι η χημεία λειτουργεί εξ αρχής...Δεν περιμένει το τρίτο ραντεβού...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login