Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Καλύτερα να μετανιώσεις που κίκαρες παρά να μετανιώσεις που δεν κίκαρες. (Άρης)
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Anime/Manga...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #37194 από Praetorian στις 27 Δεκεμβρίου 2006, 11:42μμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Βλέπω(με μεγάλη μου απογοήτευση)πως κανένας μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει κάποιο θέμα για τα Anime ή τα Manga...
Τα anime για όσους δεν ξέρουν είναι τα ιαπωνικά καρτούν(και τα manga αντίστοιχα τα ιαπωνικά περιοδικά κόμικ). Τα Anime δεν είναι μόνο τα γνωστά παιδικά καρτουνάκια που βλέπουν τα παιδάκια σήμερα στο ΣΤΑΡ, είναι μία ολόκληρη τέχνη που έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον...

Έχει ποτέ κανένας σας διαβάσει κάποιο Manga, ή δει κάποιο Anime?Ποια είναι η γνώμη σας??
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37196 από deathsinger... στις 28 Δεκεμβρίου 2006, 12:26μμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
Φίλε Praitorian...έχει τύχει να διαβάσω (και να δω) κάτι ακατάλληλα καρτουνίστικα manga, anime, hentai ή όπως αλλιώς λέγονται...μπορώ να πώ οτι ήταν πάρα πολύ καλά. Πολύ φαντασία, ωραία εικονογράφηση και γενικά σε ανεβάζει...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37207 από Praetorian στις 29 Δεκεμβρίου 2006, 11:31πμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Χμμμ....Η αλήθεια είναι τέτοια ακόμη δεν έχω δει...
Σε ανεβάζει λες???

Πέρα από αυτά κάτι άλλο δν έχεις δει?Πχ Νeon Genesis Evangelion, Gundam Wing κτλ??
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37229 από deathsinger... στις 31 Δεκεμβρίου 2006, 11:20πμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
Όχι....για κάτσε να κάνω ενα search σε torrent site να κατεβάσω πράμα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37239 από Praetorian στις 31 Δεκεμβρίου 2006, 7:45μμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Κατέβασε One Piece, είναι πολύ καλό και έχει καλή φάση...Νομίζω είχε έρθει και στην Ελλάδα, Ντρέηκ το ονομάσανε(γιατί δεν ξέρω, οι τυπάδες του ALTER κάνουνε τα πλέον κουφά).
Α!Δοκίμασε και Final Fantasy όπως το παιχνίδι για το PS2, σε κόμικ όμως...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37246 από barney90 στις 02 Ιανουαρίου 2007, 1:24μμ

barney90

μέλος από: 17/9/2006
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Αναφορά: (Praetorian@27 Δεκεμβρίου 2006)
Βλέπω(με μεγάλη μου απογοήτευση)πως κανένας μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει κάποιο θέμα για τα Anime ή τα Manga...
Τα anime για όσους δεν ξέρουν είναι τα ιαπωνικά καρτούν(και τα manga αντίστοιχα τα ιαπωνικά περιοδικά κόμικ). Τα Anime δεν είναι μόνο τα γνωστά παιδικά καρτουνάκια που βλέπουν τα παιδάκια σήμερα στο ΣΤΑΡ, είναι μία ολόκληρη τέχνη που έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον...

Έχει ποτέ κανένας σας διαβάσει κάποιο Manga, ή δει κάποιο Anime?Ποια είναι η γνώμη σας??



εχω δει naruto ....καλο ειναι ! φαση εχει
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38967 από .OBLIVION στις 04 Απριλίου 2007, 4:43μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0

Eγω ζωγραφιζω   μανγκα κ' γενικοτερα γιαπονεζικα.Στην αφισα για   μια εκδηλοση
που μου εδωσαν,ζωγραφισα μια φατσα μανγκα αντι για το προσωπο που μου
ειπαν!!! MANGA NEVER DIES!!!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38986 από Flokati στις 05 Απριλίου 2007, 8:41μμ

Flokati

Εικονίδιο
μέλος από: 5/4/2007
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γεία σας! Καταρχήν καλως σας βρήκα (είμαι καινουργιος εδώ). κατα δεύτρον θα απαντήσω στο θέμα ανίμ.

Κάνω συλλογή απο ανίμ, είμαι κατα καποιο τρόπο κολλημένος με αυτά. αν και δέν γνωρίζω πολλά για σχεδιαστές, χώρεσ προέλευσης κτλ, εχω αυτήν την στιγμή περίπου 1 Tb απο αυτά. υπάρχουν πολλά που είναι καλά , αλλα ειναι τελείως χάλια κ άλλα που είναι τέλεια (ανάλογα κ τις αποψεις.) Πρωσοπική μου άποψη είναι να δείτε Bleach ή Elfen Lied. το 2ο εχει τελειώσει σαν σειρά αλλα ήταν ενα παρα πολυ καλό ανίμ. το 1ο πάλι παίζεται ακομα κ έχει φτάσει τα 120 επεισόδια.

(μού είναι λίγο δύσκολο στα Ελλινικά αλλά τα καταφλερνω ε? :) )
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39005 από Mindcry στις 07 Απριλίου 2007, 2:50μμ

Mindcry

μέλος από: 3/11/2004
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
Εγω δεν έχω dsl και γι αυτο δεν εχω ψαχτει πολυ αλλα πολλοι απ τους φιλους μου εχουν πορωθεί με deathnote. Μου αρεσε κι εμενα σαν ιστορια οποτε προτεινω ανεπιφύλακτα να το κατεβάσετε αν ασχολειστε με anime..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39577 από Stone_Cold στις 21 Μαΐου 2007, 4:44μμ

Stone_Cold

Εικονίδιο
μέλος από: 18/5/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Για το Elfen lied το ειδα και μπορω να πω οτι ειναι καταπληκτικο. Ενα αλλο anime που ειδα και μου αρεσε ηταν το Samurai X ή πιο γνωστο ως Kenshin. ηταν παρα πολυ καλο. Η σειρα ειναι 95 επεισοδια συν 4 OVA συν αλλα δυο.
Ειναι παρα πολυ καλη σειρα. αν αντεχεται να τα δειτε αξιζει.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login