Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Αν θέλεις όραση σωστή, κλείσε τον υπολογιστή. (κοινωνική προσφορά του ftou.gr στα άλλα sites)
Κυριακή, 28 Απριλίου

Σατανισμος

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #37811 από 3+kookos στις 29 Ιανουαρίου 2007, 9:22μμ

3+kookos

Εικονίδιο
μέλος από: 29/1/2007
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Hi παιδια ειμαι νεος στη παρεα!!! Θα ηθελα πολυ να μου λυσετε την εξης απορια... Πως θα συμπεριφεροσασταν μετα απο την αποκαλυψη ενος οικιου σας προσωπου οτι ειναι σατανιστης???
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37814 από 3+kookos στις 30 Ιανουαρίου 2007, 12:38πμ

3+kookos

Εικονίδιο
μέλος από: 29/1/2007
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
LOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37820 από !me! στις 30 Ιανουαρίου 2007, 1:15μμ

!me!

Εικονίδιο
μέλος από: 27/7/2006
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Δηλώνει σατανιστής (τύπου περνάω φάση στην εφηβεία μου και νομίζω ότι είναι και πολύ cool να το παίξω σατανιστής) ή είναι ενεργό μέλος (τύπου ο πατέρας μου με πήρε στην μεγάλη πανσέληνο για να με θυσιάσει με 3 φίλους αλλά δεν είχαν το σωστό κρασί);
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37823 από 3+kookos στις 30 Ιανουαρίου 2007, 5:34μμ

3+kookos

Εικονίδιο
μέλος από: 29/1/2007
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Σατανιστης τυπου... κατι ενδιαμεσο απο τα 2 που ανεφερες (με τη διαφορα οτι το δευτερο το συναντας μονο σε αμερικανικες ταινιες!!!)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37824 από 3+kookos στις 30 Ιανουαρίου 2007, 5:41μμ

3+kookos

Εικονίδιο
μέλος από: 29/1/2007
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Για οσους δεν καταλαβατε στην προκειμενη περιπτωση το "οικιο προσωπο" ειμαι εγω. Θα ηθελα να μαθω τι νομιζετε οτι ειναι ο σατανισμος και οι σατανιστες!!(-εκφραστητε ελευθερα,βριστε,κακολογιστε, πειτε οτι θελετε δεν παρεξηγω...)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37851 από Mindcry στις 31 Ιανουαρίου 2007, 4:34μμ

Mindcry

μέλος από: 3/11/2004
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
Εγω να σου πω την αληθεια είμαι εναντια στη λογικη κάθε θρησκειας, οπότε είτε χριστιανός ειτε σατανιστής το ίδιο μου κάνει..
Πολλά εγκληματα και πολεμοι γιναν στο όνομα της θρησκειας οπότε θεωρω το ιδιο χαζο το να είσαι σατανιστής και να σφαζεις σα κουνελια 15χρονες παρθενες, είτε το να είσαι χριστιανος και να θες να σφαξεις την τουρκιά για να πάρεις την Πολη.

Σαν ιδεολογια λογικα θα συμφωνησω με το χριστιανισμο αφου μιλάει για ισοτητα και ειρηνη, πραγματα με τα οποια συμφωνω κι εγω (ασχετα τι γινεται σημερα αλλα αυτο είναι αλλο θέμα που δε θα το ανοιξω εδώ).

Ο σατανισμός αν και δεν το εχω ψαξει και πολυ, νομιζω δινει μεγάλη σημασια στο αιμα και το σεξ με τροπο ακραίο.

Δε ξερω ποιες είναι οι ακριβείς θεσεις του σατανισμου γενικότερα.. αν μας ανελυες συντομα καποια πραγματα ισως να είχες πιο ξεκαθαρες απαντησεις..

προφίλάλλα...
Μήνυμα #37856 από !me! στις 31 Ιανουαρίου 2007, 6:48μμ

!me!

Εικονίδιο
μέλος από: 27/7/2006
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
κοίτα από ένα ψιλοψάξιμο που είχα κάνει σχετικά με τα incubus και τα sucubus αυτό που κατάλαβα είναι ότι όλες οι θρησκείες ακόμα και οι αιρέσεις ΄παρουσιάζουν τα πράγματα ιδανικά. Απογοητεύτηκα όταν συνειδητοποιήσα το target group τους αλλά αυτό είναι μια άλλη ίστορια. Βασικά θα πρέπει να μας πεις πρώτα εσύ τι είναι αυτό που σε τράβηξε προς τα εκεί.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37860 από deathsinger... στις 31 Ιανουαρίου 2007, 7:05μμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Τι υποστηρίζει ο σατανισμός? Αλλή μια αιματοβαμένη αυγή? και άλλο αίμα? και άλλες σταυροφορίες? και άλλη υπόκλιση σε κάτι ανώτερο? Τι? Τι σε κάνει να αισθάνεσαι οτι σπαταλάς τον χρόνο σου σε κάτι λογικό?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37873 από kookos στις 31 Ιανουαρίου 2007, 11:01μμ

kookos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/1/2007
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
(ο 3+kookos ειμαι απλα ξεχασα το pass και αλαξα profile) Λοιπον φιλοι μου αν και περιμενα πιο φασιστικες/ρατσιστικες αντιδρασεις οφειλω να πω οτι ειμαι εκπληκτος(τουλαχιστον ζητατε πληροφοριες,κατι που δηλωνει ατομα ανοικτομυαλα)!! Για τον σατανισμο και την ιδεολογια του θα μπορουσα να μιλαω(-γραφω) για μερες!!! Αρχικα θελω να δηλωσω... ΔΕΝ ΣΦΑΖΟΥΜΕ ΠΑΡΘΕΝΕΣ,ΔΕΝ ΛΗΣΤΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑΓΙΟΥΛΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ!!!!!-ουφ ξεσπασα με αυτα που ακουω!!! Λοιπον θα ηθελα μια μεεεγααααλη χαρη αν εχετε την καλοσυνη...αντι να πολυλογω σας προτεινω το site (το μοναδικο για το σατανισμο site) www.satanismos.com οπου θα μαθετε συνοπτικα τι ειναι ο σατανισμος απο ατομα σαφος πιο ενημερωμενα και εμπειρα!!!( σκοπος μου δεν ειναι ο προσηλυτισμος ουτε η διαφημιση αλλα να ακουω φρεσκες ιδεες και αποψεις) Παρακαλω εαν δεν σας κανει κοπο ριξτε μια προσεκτικη ματια στα forums του site πριν απαντησετε!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37881 από Praetorian στις 01 Φεβρουαρίου 2007, 12:44πμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Καταρχάς φιλαρακο η sig σου είναι λάθος. Αν προσέξεις λίγο θα δεις ότι ακόμη και κατα το ying-yang σκοτάδι υπάρχει και στο φως και φως μες στο σκοτάδι. Είναι αρκετά δογματικό αυτό που λες με την υπογραφή σου...

Ας το ξεπεράσουμε όμως. Κοίτα επειδή μπήκα στη σελίδα(δεν ενθουσιάστηκα) θα ήθελα(και νομίζω και άλλοι μαζί μου) να μάθω τι πραγματικά ΕΣΥ πιστεύεις για τον σατανισμό. Μαζεύεστε και κάνετε τι?Αναλώνεστε σε κοινωνικές και θρησκευτικές συζητήσεις?Ρε παιδί μου εννοώ, πως όλοι πιστεύουμε σε μία θρησκεία. Και παρ'όλο που πολλές φορές η θρησκεία μας λέει Α εμείς λέμε Β, εσύ τι πιστεύεις, ανεξάρτητα με το τι σου είπανε....

Και κάτι ακόμα...Δεν νομίζω ότι γίνετε σατανισμός χωρίς θυσίες αλλά έστω...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login