Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: "Μια κατσαριδούλα, η μικρή Τερέζα, πάτησε στο ΤΕΖΑ και τέζα"
Παρασκευή, 24 Μαΐου

Τρομακτικές ιστορίες

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #37832 από HEARTCONQUER στις 30 Ιανουαρίου 2007, 11:25μμ

HEARTCONQUER

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/1/2007
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
μια γιαγιά απο μια πολυ πλουσια οικογένεια πεθαίνει οι συγγενείς της αποφασίζουν να την θάψουν και να βάλουν στο δαχτυλό της ένα πολύ πανάκριβο κόσμημα.Γίνεται η κηδεία θάβουν την γιαγιά και το επόμενο βράδυ κάπιοι ληστές που ήξεραν οτι μέσα στο φέρετρο υπήρχε αυτό το πανάκριβο δαχτυλίδι άνοιξαν τον τάφο και προσπάθησαν να τραβήξουν το δαχτυλίδι απο το χέρι της νεκρής,επειδί όμως δεν έβγενε το δαχτυλίδι οι ληστές αποφάσησαν να κόψουν και το δάχτυλο της νεκρής για να πάρουν το δαχτυλίδι.Μετά απο καιρό μια νύχτα που έβρεχε χτυπάει η πόρτα στο σπίτι των ληστών,ανοίγει ο ένας απο τους ληστές και βλέπει μια μαυροφορεμένη γριά να κάθεται μέσα στην βροχή ο ληστής της λέει γιατί κάθεσε μέσα στην βροχή? η γριά δεν απάντησε και την έβαλαν μέσα στο σπίτι να ζεσταθεί.οι ληστές λένε στην γριά θες λιγο τσάι? η γριά ουτε και πάλι μίλησε, με δικια τους πρωτοβουλία οι ληστές της δίνουν να πιεί τσάι,μόλις η γριά πήγε να πιάσει την κούπα οι ληστές είδαν πως της έλειπε ένα δάχτυλο.τότε ένας απο τους δυο ληστές ρωτάει πιός σου έκοψε το δάχυλο γιαγιάκα και αυτή απαντάει
ΕΣΥ!!!



γράψτε και εσείς ιστορίες που ξέρετε ή κατι που σας συνέβει προσωπικά και δεν μπορείτε να το εξηγήσετε λογικά...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37849 από annetta στις 31 Ιανουαρίου 2007, 4:03μμ

annetta

Εικονίδιο
μέλος από: 27/1/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Οταν ημουν μικρη, πολλες φορες μυριζα κατι στον αερα, σαν καποιο λουλουδι μαζι με μελι. Ετσι εμοιαζε. Το μυριζα καποιες φορες, στιγμιαια και μετα χανοταν.
Παρατηρησα λοιπον οτι καθε φορα που μου ερχοταν αυτη η μυρωδια, πεθαινε καποιος. Ειναι εντυπωσιακο και τρομακτικο. Νομιζω οτι στα 15 μου περιπου το εχασα αυτο, δεν μου εχει ξανασυμβει απο τοτε.

Φιλες μου, μην τηλεφωνειτε πια για τις μπουχαρες, εχουν πουληθει.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37877 από Praetorian στις 01 Φεβρουαρίου 2007, 12:22πμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Ήταν Σάββατο βράδυ. Καθόμουν σπίτι(βαριόμουν να βγω) και το είχα ρίξει λίγο στο PS2 λίγο Pro6 για να ξελασκάρω. Ξάφνου χτυπάει το κουδούνι. Οι γονείς μου έλειπαν σε ταξίδι και ήμουν μόνος μου.Ανέφερα ότι ήταν βράδυ?? Τέσπα χέστηκα πάνω μου αλλά τι να κάνω που ο διάολος επέμενε να χτυπάει?? Πλησιάζω την πόρτα αργά, γυρνάω το κλειδί μία φορα(κλακ!), 2 φορές(κλακ!), 3 φορές(κλακ!) και γυρίζω το πόμολο αργά. Στο ημίφως του διαδρόμου διέκρινα ένα πλάσμα άσχημο, κοντό, με ένα απαίσιο τρίχωμα γύρω από τη μούρη του, και εξίσου άσχημα κοφτερα δόντια. Φορούσε κάτι παλιά ρούχα ξεσκισμένα και μύριζε θειάφι λές και είχε ξεπηδήσει από την Κόλαση. Τα μάτια του με κοιτούσαν επίμονα, λες και κάτι ζητουσαν.Τι όμως?Το πλάσμα κούνησε αργά τα απαίσια χείλια του, σαν το Γκόλουμ από τον LOTR ...
--Θέλω....
--Τι θες ρε θειά νυχτιάτικα?
--Λίγο ζάχαρη παιδί μου να φτιάξω κανα φασκόμηλο στο μπάρμπα σου...
Τι να πει κανείς...Είμαστε ομορφόσογο πώς να το κάνουμε??
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37886 από papi στις 01 Φεβρουαρίου 2007, 2:37πμ

papi

Εικονίδιο
μέλος από: 1/2/2007
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
απιστευτα αυτα τα αλογα εχουν και τασεις αυτοκτονιας.. πολυ καλο
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37887 από papi στις 01 Φεβρουαρίου 2007, 2:42πμ

papi

Εικονίδιο
μέλος από: 1/2/2007
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
βγαινω σε ενα μαγαζι που υποστηριζεται οτι υπαρχει γυναικειο φαντασμα. συνηθως σκαει μυτη κατα τις 3 και περιφερεται στις γωνιες... καποιος ισχυριζεται οτι το εχει ακουσει να τον φωναζει.. τιυλαχιστον ειναι ευγενικο!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38013 από Praetorian στις 11 Φεβρουαρίου 2007, 12:30πμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Κουφάθηκα λίγο με το τελευταίο...Η όλη ιστορία με τα άλογα όμως γαμάτη...!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38119 από xiozil στις 14 Φεβρουαρίου 2007, 7:17πμ

xiozil

μέλος από: 25/1/2007
μηνύματα: 40 αποδεκτές 0
Ήταν νωρίς το πρωί. Είχα ήδη εγκαταλείψει το πάπλωμα και παρέα με τον πρώτο καφέ της ημέρας βρισκόμουν δίπλα στο pc μου. Μέχρι να πάει 9.00 η ώρα είχα αρκετό χρόνο και για χαζολόγημα και για καμμιά δουλίτσα.
Έσκασα λοιπόν μύτη στο ftou νωρίς νωρίς. Δεν το συνηθίζω. Έτυχε.
Μπήκα λοιπόν στο forum, έριξα μια ματιά στα θέματα, είπα και γω τα δικά μου (ανταπόκριση από τον κόσμο μου) και ξαφνικά πετάγεται μπροστά μου ένα θέμα για τους σατανιστές. Αισθάνθηκα τον κρύο ιδρώτα να διατρέχει τη σπονδυλική μου στήλη και τα πλήκτρα να φεύγουν απ΄ τα δάχτυλά μου. Τρόμος…
Ήπια την πρώτη γουλιά του καφέ και προσπάθησα να συνέλθω. Οφείλω να ομολογήσω πως δυσκολεύτηκα. Τελικά τα κατάφερα να συντονίσω τα δάχτυλα με τα πλήκτρα. Ο κρύος ιδρώτας συνέχιζε ακάθεκτος. Η μάχη που ακολούθησε ήταν σκληρή αλλά η περιέργεια νίκησε τον τρόμο. Κάπως έτσι, και χωρίς να το καταλάβω καλά καλά βρέθηκα να διαβάζω μεταξύ άλλων στη σελίδα που παρέπεμπε το εν λόγω θέμα:

“Αλλά πως μπορούμε πραγματικά και σωστά να αναγνωρίσουμε μια μάγισσα ή μάγο;

Νοιάζεται για τη Φύση - η μάγισσα συνδέεται με τη φύση και γενικά με ολόκληρο το περιβάλλον γύρο της.
Δεν εκνευρίζεται - η μάγισσα είναι πολύ υπομονετική γιατί αυτό είναι μία από της αρετές που πρέπει να έχει για την εξάσκηση της Τέχνης.
Δεν νιώθει την ανάγκη να αποδείξει - και αυτό, διότι μία μάγισσα ξέρει τον εαυτό της και ξέρει πολύ καλά το τι είναι.
Δεν είναι κοσμικό άτομο - περνάει τον περισσότερο χρόνο της στην αυτο-ανάπτυξή της.
Είναι αχαρακτήριστη - δεν μπορείς να πεις ότι είναι καλή ή κακή, γιατί αυτά τα δύο συνυπάρχουν ταυτόχρονα στο ίδιο άτομο. Άλλες φορές θα είναι καλή και άλλες φορές μπορεί να γίνει κακή ανάλογα με τις περιστάσεις...
Είναι χαρισματική - διαθέτει πάρα πολλές γνώσεις και πάνω σε πάρα πολλά θέματα και αυτό οφείλεται στο ότι η μάγισσα πρέπει να διαθέτει γνώσεις, για την εξάσκηση της Τέχνης, για την αυτο-ανάπτυξή της κ.α. ”

Σαλτάρησα, αναγνωρίζοντας στην παραπάνω περιγραφή τον εαυτό μου. Η λέξη τρόμος είναι πολύ ήπια για να περιγράψει αυτό που αισθανόμουν. Πανικός… . Δεν μπορούσα να πάω στο μπάνιο γιατί φοβόμουν ν’ αντικρύσω τον εαυτό μου στον καθρέφτη.
Εν τω μεταξύ η ώρα περνούσε. Πήρα τηλέφωνο στη δουλειά πως ήμουν άρρωστη. Τώρα το μόνο που έμενε ήταν να καταφέρω να πάω μέχρι τον καθρέφτη. Σερνόμουν στο πάτωμα όταν έφτασα στο μπάνιο. Πιάστηκα απ’ τον νιπτήρα για να στηριχτώ στα πόδια μου. Σιγά σιγά πλησίαζα στο κατάλληλο ύψος.
Μια κραυγή ακούστηκε…
Σηκώθηκα απ’ το κρεβάτι και πέταξα το πάπλωμα από πάνω μου. Τα καλοριφέρ είχαν ανάψει. Ευτυχώς ήταν μόνο ένα όνειρο.

Φτιάχνω καφέ. Μέχρι να πάει 9.00 η ώρα έχω αρκετό χρόνο και για χαζολόγημα και για καμμιά δουλίτσα.
Σκάω λοιπόν μύτη στο ftou νωρίς νωρίς. Δεν το συνηθίζω. Έτυχε.
Μπαίνω λοιπόν στο forum, ρίχνω μια ματιά στα θέματα, λέω και γω τα δικά μου (ανταπόκριση από τον κόσμο μου) και ξαφνικά πετάγεται μπροστά μου ένα θέμα για τους σατανιστές. Αισθάνομαι τον κρύο ιδρώτα να διατρέχει τη σπονδυλική μου στήλη και τα πλήκτρα να φεύγουν απ΄ τα δάχτυλά μου. Τρόμος…
Πίνω την πρώτη γουλιά του καφέ και προσπαθώ να συνέλθω…
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38884 από .OBLIVION στις 02 Απριλίου 2007, 5:01μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
                                                 ''Το παιδι και η φωνη''

Hταν μια φορα κι εναν καιρο ενα αγορι που εμενε στην πολυ. Δεν του αρεσε η ζωη
εκει , και αυτο διοτι δεν ειχε φιλους.Ετσι ευχωτανε συνεχια να βρει εναν καλο φιλο   , με ΟΙΠΙΟ ΤΗΜΗΜΑ......ειχαν φτασει οι διακοπες του πασχα , και το παιδι
περνσε τις μερες του στο εξοχικο του , μαζι με την γιαγια του. Το 2ο βραδυ ,το
παιδι ακουσε μια ψιλη τσιριχτη φονουλα    να βγενει απο μια ρωγμη του τοιχου ,
που βρισκοταν κολλητα με το   κρεβατι.Το   παιδι δεν εδωσε σημασια..
Το 3ο βραδυ της   ''διαμονης'' του , το παιδι ξαναακουσε την φωνουλα , μα πιο   
καθαρα αυτη την φορα.Το παιδι   αναγνωρισε τις λεξεις ''για σου '' μεσα απο
το τσιριγμα της φωνης. Αλλα    το 4ο βραδυ , το   παιδι   καταλαβε οτι οι λεξεις πλεων ηταν ξεκαθαρες ''Γεια σου .Ειμαι η φωνουλα του τοιχου.Θα ηθελα καποιον να   μου κανει παρεα.. , καποιον φιλο..''.ΔΕΙΑΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ (ακουει κανεις?)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38885 από .OBLIVION στις 02 Απριλίου 2007, 5:08μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
ΤΕΣΠΑ, αν και δεν ακουει κανεις...

ΜΕΡΟΣ 2ο.
Το παιδι μιλαγε καθε βραδυ με την φωνουλα , και μετα απο καθε βραδυ γινοταν ολο και πιο αδυναμο...Ωσπου η γιαγια του αποφασισε να τον παει στον γιατρο.
Εκει ανακαλυψαν οτι αυγα ειχαν    γενηθει απο κατι μεσα στο αυτι του μικρου.
Αυγα ενως ειδους αγνωστου , η εξαφανησμενου. Η γιαγια πηρε αμεσως την καραμπηνα και ετρεξε στο σπιτι.Εκει , γκρεμισε τον τοιχο με την βοηθια
γειτονων ,και αντηκρησε το παρακατω...
Ενα τερας,σαν αραχνη,4 μετρα ψηλο,που ειχε στρημοχτει στον τοιχο.(Το σπιτι ηταν
παμπαλεο).Ειχε μια μεγαλη εξωχη στο προσωπο , σαν μικργη α'ι'διαστηκη προβοσκηδα, απο οπου   ακουγοντουσαν ανθρωπινοι ηχοι .
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38886 από .OBLIVION στις 02 Απριλίου 2007, 5:13μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Η γιαγια καταλαβε πως αυτο γεναγε τα αυγα. Το τερας αδυναμο   να αντιδρασει, προσπαθησε να μιλησει, αλλα ματεα.Δεν προλαβε να ξεκινησει , οταν η γιαγια του
εριξε 2-3 τουφεκιες.Το τερας , κανοντας εναν αποκοσμο ηχο εφυγε πρως το δασος αργοπεθενοντας.Το ιδιο βραδυ , μια ρογμη ανοιξε στον τοιχο του διπλανου κτηριου....
(Σημιωση: δεν μπορουσα να   πλησιασω τοιχο για 5-6 μερες αφοτου ακουσα την ιστορια.)
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login