Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Πάντα αλλάζει ριζικά μια γλώσσα προγραμματισμού τη στιγμή ακριβώς που θα σιγουρευτείς ότι την έμαθες καλά.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Γυμναστική ακαδημία

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #153889 από Katee75 στις 12 Οκτωβρίου 2021, 11:38πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Είμαι 16 χρονών και πάω 2α λυκείου σε ΕΠΑΛ.Σκέφτομαι να προσπαθήσω για γυμναστική ακαδημία αλλά έχω πάρα πολύ άγχος,πρώτα από όλα για το σώμα μου,γιατί θεωρώ πως δεν θα είναι όπως όλα τα συνηθισμένα, γυμνασμενα σώματα εκεί,με αποτέλεσμα να νομίζω ότι θα βλέπω τους άλλους και θα πέφτω σε κατάθλιψη ή ότι θα με κοροϊδεύουν κλπ.Το δεύτερο μου θέμα είναι ότι δεν πιστεύω στον εαυτό μου.. επειδή είμαι και λίγο κοντουλα και δεν εχω και το τέλειο γυμνασμενο σώμα δεν έχω καθόλου εμπιστοσύνη στον εαυτό μου και πιστεύω ότι δεν θα τα καταφέρω (έχω και έναν τραυματισμό στο πόδι από το άθλημα που πηγαίνω και με έχει ρίξει τελείως)..τι θα μπορούσα να κάνω για να μεγαλώσω τις πιθανότητες να περάσω αλλά και να τονώσω την ψυχολογία μου??
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #153890 από kapapi04 στις 13 Οκτωβρίου 2021, 6:05πμ

kapapi04

Εικονίδιο
μέλος από: 1/1/2021
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πρωτο και σημαντικό
Δεν θα έχεις κόμπλεξ με τον εαυτό σου
Συνέχισε να ακολουθείς και να πραγματοποιείς τά όνειρα σου θα τά καταφέρεις
Είσαι πολύ μικρή για να σε παίρνει από κάτω
Γιατί δεν έχεις βγεί ακόμα στον στίβο της ζωής και της επιβίωσης...κι όσο έχεις δίπλα σου ανθρώπους που σε αγαπάνε και σε στηρίζουν να μην ανησυχείς για τίποτα... δώσε για γυμναστική Ακαδημία καί θα τα καταφέρεις θα το δεις
Όσο για το ύψος και τά κιλά να μην στεναχωριέσαι
Να μην έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση να αγαπάς τον εαυτό σου...και στο φινάλε....σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε λέει το τραγούδι
... αυτά με εκτίμηση
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login