Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Εδώ που ήρθες θα ξεχάσεις αυτά που ήξερες και θα μάθεις άλλα, καλύτερα.
Τρίτη, 14 Μαΐου

Χωρισμός ή κεράτωμα

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #40262 από _neraidomania_ στις 18 Ιουνίου 2007, 4:26μμ

_neraidomania_

Εικονίδιο
μέλος από: 3/6/2007
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
Η αγαπη ειναι ενα απο τα πιο περιεργα συναιστηματα του κοσμου.

Αν κ φαινεται τα πιο ομορφο ειναι το μονο που ποναει περισσοτερο, αρα δεν γινεται να αγαπησεις χωρις να πληγωθεις εστω και λιγακι!

Οσο αναφορα το κερατομαι δεν ξέρω αν με εχουν κερατωσει και πιστευω πως δεν το εχουν κανει. Παντως αν καποτε με κερατωσει καποιος και το μαθω πιστευω πως θα πληγωθω πολυ.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40264 από [..(loud)..] στις 18 Ιουνίου 2007, 4:58μμ

[..(loud)..]

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/6/2007
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
neraidomania den mporeis na peis me sigouria pos kapoios den se exei keratosei akoma k mesa se ena gamo..tora an to kerato htann tis mias bradias meta apo me8isi, kauga, sines8imatiki/epaggelmatiki piesi..k den simene apolitos tpt tote kalitera na min to ma8ei o allos k na sinexiistei i sxesi kanonika...an to kerato omos simenei pos iparxoun problimata sti sxesi k pos apla den paei allo tote 8a itan kalitera na xorizeis.....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40265 από Antre στις 18 Ιουνίου 2007, 5:11μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Πάντως αν ο άλλος θέλει να κρατήσει τη σχέση του... έχει μετανιώσει και έχει τύψεις για αυτό που έκανε... καλύτερα να μην το αποκαλύψει στον άλλο... γιατί ακόμα και αν το δεχτεί σίγουρα κάτι θα έχει ραγίσει μεταξύ τους
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40347 από eleftheria στις 20 Ιουνίου 2007, 8:36μμ

eleftheria

Εικονίδιο
μέλος από: 20/5/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Πωπω θεμα που εβαλες..Δυσκολη η απαντηση!
Πιστευω πως και τα δυο ειναι εξισου πολυ ασχημα,το καθενα απ'τη δικη του οπτικη γωνια!
Το να κερατωσεις ειναι απαισιο αλλα ειναι διαφορετικο αναλογα την κατασταση.Δεν μπορω να κρινω ετσι χωρις να ξερω τι εχει γινει!Απτη μια ξερεις οτι πρεπει να το πεις απτην αλλη θα χαεις τα παντα..
Επισης το να χωρισεις χωρις γιατι δειχνει ηλιθιοτητα,ανευθυνοτητα και φοβο!Το να λες την αληθεια ειναι το πιο σωστο παντα..
Βεβαια η αληθεια ποναει περισσοτερο απ'ολα...Η αληθεια θελει κοτσι..και να καταλαβεις τι πραγματκα θελεις!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40652 από insanegr στις 05 Ιουλίου 2007, 4:59πμ

insanegr

μέλος από: 4/7/2007
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Ελευθερία πάλι είναι ανάλογο αυτό που λες. Μην είσαι απόλυτη στο ότι "το να χωρισεις χωρις γιατι δειχνει ηλιθιοτητα,ανευθυνοτητα και φοβο".
Υπάρχει περίπτωση να περνά κάποιο μέλος απο το ζευγάρι ιδιαίτερη φάση της ζωής του που θα προτιμούσε να μείνει μόνο για κάποιο Α διάστημα. Στην περίπτωση αυτή, αν λέγονταν κάτι τέτοιο με ειλικρίνεια στο άλλο μέλος ως δικαιολογία πιστεύω ότι κατα 97% θα εκλαμβάνονταν ως μπουρδολογία του ποδαριού. Επιπλέον, σε μια σχέση, κυρίως βραχύχρονη(1 εξάμηνο βάζω max), όταν το 1 μέλος είναι τρελά ερωτευμένο και το άλλο τρέφει συναισθήματα οικειότητας απλά -έχει περάσει η καψούρα και πάλι τζίφος δλδ- η σχέση φτάνει σε ένα σημείο όπου δεν μπορεί να προχωρήσει. Και σε αυτήν την περίπτωση αν λέγονταν ειλικρινά ο λόγος θα εκλαμβάνονταν πολύ διαφορετικά κατά την άποψή μου.
Για το κεράτωμα καλύψατε πλήρως το θέμα πιστέυω.
Και όσο για την ερώτηση, χωρισμός και πάλι χωρισμός(εάν μιλαμε για ΣΧΈΣΗ κι όχι @@ του στιλ "ελεύθερη" και "πολυορκημένη" και κουραφέξαλλα με πήδηγμα)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40843 από !me! στις 13 Ιουλίου 2007, 11:58πμ

!me!

Εικονίδιο
μέλος από: 27/7/2006
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0

Ποιο σκληρό απο αυτά τα 2; Κανένα...
Γιατί στην πρώτη περίπτωση είναι κάτι που απλά δεν άξιζε γιατί αν υπήρχε επικοινωνια και αλληλοσεβασμός θα επρεπε να το ξέρω μη σου ω και πριν γίνει και στην δεύτερη περίπτωση το να μην ξέρεις γιατί έφυγε κάποιος, να μην έχεις την παραμικρή ιδέα μυρίζει λίγο ααδιαφορία....
Κανείς δεν φεύγει χωρίς λόγο και χωρίς να το δείξει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο οτι κάτι δεν πάει καλά
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53210 από antriana στις 16 Ιουνίου 2009, 5:29μμ

antriana

Εικονίδιο
μέλος από: 1/6/2009
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
κ τ δυο ειναι κοροιδια γιατι γ να μην σ λει τ λογο σε εχει κερατοσει κ δεν 8ελει ν στο πει.....αρα τ ιδιο ειναι
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53211 από MaRmO στις 16 Ιουνίου 2009, 8:47μμ

MaRmO

Εικονίδιο
μέλος από: 9/12/2008
μηνύματα: 314 αποδεκτές 0
Το ξερω πως ειναι πολυ παλιο το θεμα αλλα εχω να πω πως ο ΑNTRE εχει απολυτο δικιο...το εχω ζησει και ειναι πραγματικα πολυ ασχημο...εννοω...το αγορι μου με ειχε κερατωσει με μια υποτιθεμενη φιλημου και αυτος μου το ειπε επειδη ενιθε τυψεις και εχουμε πει να ειμαστε ηλικρινεις μεταξυ μας...επειδη ηθελε κοτσια να μου το πει αυτο τον συγχωρεσα αλλα απο τοτε ειναι σαν να ραγισε κατι...εχει μεινει πληγη δηλαδη...
οσο για το κυριως θεμα...το κερατωμα ειναι το χειροτερο και παντα ανακαλυπτεται...οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να μην το μαθεις καποτε...και θα πληγωθεις πολυ...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login