Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
H Δημοκρατία σου δίνει το δικαίωμα να πεις αυτό που σκέφτεσαι, ακόμα κι όταν δεν είσαι σε θέση να σκέφτεσαι!
Δευτέρα, 6 Μαΐου

Θέλω ησυχία.

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #40774 από korios στις 11 Ιουλίου 2007, 8:42πμ

korios

Εικονίδιο
μέλος από: 5/8/2003
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά.

Ακούστε τι γίνεται: Μένω σε ένα χωριό και κάθε πρωί περνάνε
έξω από το σπίτι διάφοροι τύποι και φωνάζουν με τα γ@μwμεγάφωνά
τους "ψάρια" ο ένας, "καρπούζια και πιπόνια" ο άλλος. Όλα αυτά 8 η ώρα το πρωί. Ειδικά τις τρεις τελευταίες μέρες με ξυπναν και έχω πονοκέφαλο όλη την μέρα. Τι να τους κάνω; Σήμερα τον έναν τον έβρισα ("βαλε τα ψαρια στον κώλο σου") και δεν συμαζεύεται.

Παιδιά οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη. Τι να κάνω;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40775 από asale στις 11 Ιουλίου 2007, 1:01μμ

asale

Εικονίδιο
μέλος από: 10/7/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
τι να σου πω? και δω στον Βολο τα ιδια χαλια εχουμε... δεν αντεχεται η κατασταση...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40779 από provoskida στις 11 Ιουλίου 2007, 2:07μμ

provoskida

banned
μέλος από: 18/3/2007
μηνύματα: 84 αποδεκτές 0
Έλα στην Θεσσαλονίκη στο κέντρο να ακούς όλη μέρα το βουητό από τα αυτοκίνητα, τις τρυπημένες εξατμίσεις, τους κάφρους που κορνάρουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλον που διπλοπάρκαρε και τον κλείνει... να αναπνέεις την μπίχλα και το καυσαέριο, να ιδρώνεις και να βρωμάς σαν γουρούνι, να ζεσταίνεσαι και να επιβιώνεις μόνο κάτω απο air-condition...

Μια χαρά είσαι στην επαρχία με τα καρπούζια και τα ψάρια. Και πάλι καλά να λες. Ακόμα και όταν κάνει ζέστη, αράζεις κάτω από κανένα πλατάνι και βρίσκεις λίγη δροσιά, βρίσκεις κανένα ρυάκι η καμιά καθαρή θάλασσα σε απόσταση βολής και τραβάς για καμιά βουτιά...

Αληθινό ανέκδοτο. Στο χωριό της μάνας μου ήταν ένας τύπος που πέρναγε παλιά με το κάρο και πούλαγε στάμνες και ρίγανη.
Και φώναζε:

ΡΙΓΑΝΗ-ΣΤΑΜΝΙΑ! ΡΙΓΑΝΗ-ΣΤΑΜΝΙΑ!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40787 από .OBLIVION στις 12 Ιουλίου 2007, 2:51πμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Καλα παιδια τι να πω.
Το ξεχεσατε!!!
Εγω σε χοριο που εμεινα για λιγο διαστημα ουτε φωνες ουτε τπτ.Ολο γεροντακια κ ησιχια.
Κια στον Αγιο Δημητριο που μενω ουτε ''μπιχλα καυσαεριο'' ουτε ''ΤΑ ΒΟΥΗΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΞΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΚΩΤΟΝΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ''...
Πιστευω οτι :
1 Εσυ που εχεις το προβλημα με τα πεπονια--πες τους
''θα σας δινω 5$ τον μηνα να περνατε στις 11...''
2 Εσυ με το ασθμα--Οταν θα έρθει η ωρα που θα μπορεις να πας στο ''θεοποιιμενο'' σου χωριο με τα πλατανια και τα πουλια που κουτσουλανε , αν κατσεις μαρκετα (το τονιζω ΑΡΚΕΤΑ)
,οχι σαν μερικους που πανε για ενα 2ημερο και λενε ''ΑΑΑχχχχ!!Ωρεα η εξοχηηη!!''.Ρωτα αυτα τα παιδια που μενουν σε χωρια που εχει τοσο κοσμο που μιλανε στα τσοπανοσκυλα!Να δεις τι θα σου πουνε!!Εξ αλλου οοολοι αυτοι που θελουν εξοχη,στην πραγματιτκοτητα εχουν ερθει (η η πατεραδες τους)απο χωρια να ζησουν στην μεγαλουπολη.ΕΚΕΙΝΟΙ ΤΟ ΘΕΛΗΣΑΝΕ!!
Αν πεις πχ ''εγω δν το θελω'', μαζεπσε $ και παγενε εκει .Αν και ζηταω συγνομη για τ α παραπανω,(παραφέρθηκα λιγο),
ΔΕΝ σβηνω το ποστ για τους πολλους που θα ερθουν να απαντησουτν '''Πεθαινουμε στην πολη-σωστε τα δεντρα-ζητω ο παναθηνα'ι'κος.(!?!?).(Γιατι υπάρχουν κ τετοιοι μπαγλαμαδες).\
Και αν θελετε δεντρα εσεις οι μεγαλυτεροι, σταματηστε να ψηφηζετε τον μ@λ@κ@ που ψηφηζετε τοσα χρονια που υποσχετε μπαρουφες και δεν κανει τπτ.(και να θεσω και ενα παράδειγμα.Προχτες πηγαμε σε ενα παρκο ποδηλασιας(πηγα να παω τον αδερφο μου), με εναν φιλο του 13 χρωνων παιδι.Κια τι μας λενε??μεχρι τα12.Δηλαδη τα παιδια που ειναι 13 να παμε να σκοτωθουνε στους δρομους???Ενοω δλδ οτι πολλα πραγματα δν ισχειουν.''ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝΤΡΑ-και κανει παρκινγκ.Αυτα ειχα να πω συνγομη αν σας κουρασα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40793 από provoskida στις 12 Ιουλίου 2007, 12:13μμ

provoskida

banned
μέλος από: 18/3/2007
μηνύματα: 84 αποδεκτές 0
Αυτός με το άσθμα και το χωριό με τα πλατάνια είμαι εγώ?

Εγώ φιλαράκι έχω σπίτι στους Ταγαράδες Θεσ/νίκης (χωριό), λίγα χιλιομετράκια έξω από το κέντρο της πόλης. Τελευταία μόνο λόγω δουλειάς αναγκάζομαι να μένω συχνά στο κέντρο.

Εκεί που είναι το σπίτι μου (ψηλά σε μια πλαγιά) τώρα που είναι καλοκαιράκι ξυπνάω με τα πουλάκια και κοιμάμαι με τα τζιτζίκια (ή το ανάποδο) Το μόνο μου πρόβλημα είναι τα κουνούπια αλλά τα παλεύω με κουνουποkiller.

Δεν έχω παράπονο, απλά όταν κατεβαίνω στην πόλη για δουλειά δεν βλέπω την ώρα να γυρίσω στην υσηχία στου σπιτιού μου. Και μιλάμε για απόλυτη υσηχία. Από το παράθυρο μου βλέπω τα νεκροταφεία... Ωραία θέα!

Αυτές τις μέρες που μένω για διάφορους λόγους στην πόλη, ένα περίεργο πράμα πέφτω και κοιμάμαι σαν κούτσουρο από την κούραση. Ενώ όταν είμαι στο χωριό δεν με παίρνει ύπνος με τίποτα. Με τον καθαρό αέρα και το οξυγόνο με πιάνουν κάβλες και δεν κοιμάμαι με τίποτα... Βγάλε άκρη!

προφίλάλλα...
Μήνυμα #40799 από .OBLIVION στις 12 Ιουλίου 2007, 1:29μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Λοιπον θα ηθελα να ζητησω συγνωμη απο τον Προβοσκιδα,διοτι τωρα καταλαβα οτι ειναι το ιδιο ατομο με το αρθρο 16..σορυ..
Νομιζα οτι μηλαγα με καναν ασχετο.
Λοιπον τωρα για το χωριο που λες,αν καποιος εμενε συνεχεια στην πολη θα ηθελε εξοχη , και το αντιστροφο πιστευω.
Απο την αλλη,ουτε εγω κοιμαμε συχνα οταν ειμαι στην εξοχη (Σουνιο συγκεκριμενα),αλλα ειναι πιο εποδεινο(αλεργεια στην σκονη κ στο ερκοντισιον..).Οποτε βγαλε ακρη κι εσυ με εμενα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40856 από pelek στις 13 Ιουλίου 2007, 1:34μμ

pelek

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/7/2007
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Φιλε μου καλε.
Καλε μου φιλε μια ειναι η ΛΥΣΗ.
   'ΩΤΟΑΣΠΙΔΕΣ'
βαλε και θα με θυμηθεις
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40865 από Antre στις 13 Ιουλίου 2007, 2:27μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Η απλά βάλε καλύτερη ηχομόνωση... στην Αθήνα έτσι επιζούμε
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40870 από _neraidomania_ στις 13 Ιουλίου 2007, 7:14μμ

_neraidomania_

Εικονίδιο
μέλος από: 3/6/2007
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
Μην ανυσηχεις για τους γυφτους που σου τα πριζουνε πρωι πρωι και στην αθηνα τα ιδια γινονται ειδικα ο τσιμακος ο σιγουρος μου σπαει τα νευρα καθε πρωι(καλο καρπουζι εχω ολα με το μαχαιρι και με τη γουλα παρε κυρια ο τσιμακος ο σιγουρος) απ' εξω τα εχω μαθει, γιατι ο αλλος ο παλιατζης (όλα τα σιδερα μαζευω) θα σου συνιστοθσα να παρεις 1 walkman και να ακους μουσικη.

οσο αναφορα για το που θα ηθελα να μενω αθηνα και παλι αθηνα
1)στα χωρια δεν εχει ζωη οπου και να κοιταξεις βλεπεις δεντρα και γαιδουρια δεν λεω καλο ειναι το οξυγονο αλλα προτιμω να βλεπω τα καμπριο με κανενα κουκλο μεσα
2)στα χωρια επειδη εχει κατσαβραχα δεν μπορεις να προχωρησεις με τα τακουνια για να πας σε καποια γιορτη γιατι αν πεσεις θα σκισεις και το φορεμα παει και το μακιγιαζ (χεσε μεσα)
3)οταν αρνμεγεις την κατσικα πρεπει να μην εχεις κανει μανικιουρ για να μην την πονεσεις Ε Λ Ε Ο Σ

Κι αλλα θελετε!!!!

Δεν λεω καλη ειναι η εξοχη αλλα για καμια βδομαδα

Δεν προσπαθω να το παιξω πρωτεθουσιανα αλλα ετσι εχω μαθει.

ΟΠΩΣ ΣΥΝΙΘΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40886 από Antre στις 14 Ιουλίου 2007, 1:22μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
neraidomania όλα αυτά τα λες επειδή έχεις συνηθίσει ένα διαφορετικό τρόπο ζωής . Δηλαδή αν δεν δεις το κούκλο μες στη cambrio αλλά ένα καλογυμνασμένο άνδρα να σκάβει το χωράφι (και πραγματικό άνδρα , όχι σαν το φλωράκο στη cambrio) σε χαλάει; Και έννοια σου και τα barakia υπάρχουν και οι καφετέριες υπάρχουν . Στην επαρχία είσαι όχι στη Τσετσενία

Και γιατί πρέπει να φοράς τακούνια ενώ θα περπατήσεις σε κατσάβραχα ; Απλά δεν διανοήσε έξοδο χωρίς τακούνια... και σιγά πια τα κατσάβραχα, Ελλάδα είσαι , όχι στο Βλαδιβοστοκ

Πια κατσίκα παιδάκι μου ; Αν δεν παίρνεις από γράμματα και πάλι καλά που θα χεις τη κατσικούλα να αρμέξεις για να ζήσεις... στην Αθήνα τι θα αρμέξεις; Την γατούλα ; Μα αν σκοπεύεις να σπουδάσεις δεν πρόκειται ούτε τη κατσικούλα να αρμέξεις ούτε το στάβλο να καθαρίσεις... και στο κάτω κάτω γιατί να χεις μανικιουρ αν κάνεις χειρονακτικές εργασίες ; Δηλαδή αν δούλευες σε οικοδομή θα έκανες μανικιουρ ;
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login