Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ειδικός: Ένας που έρχεται από άλλο μέρος και δείχνει σλάιντς.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Δυσκοιλιότητα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #158819 από nick12453 στις 10 Αυγούστου 2022, 3:38πμ

nick12453

μέλος από: 10/8/2022
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπέρα. Εδω και λιγα χρονια ( 2) εχω ψυχοσωματικα συμπτωματα με το κυριοτερο να ειναι η δυσκολια στην αφοδευση . Είχα διαγνωστει με καποιο προβλημα ψυχικης υγειας . Πηρα αγωγη και τα συμπτωματα μου υποχωρησαν κατα πολυ. Το θεμα μου ειναι το ψυχοσωματικο που με βασανιζει και φθειρει την καθημερινοτητα μου καθως πολλες φορες αισθανομαι οτι υπαρχει πραγμα αλλα δεν βγαινει. Καθε φορα που παω τουαλετα χρησιμοποιω ενα τρικ ( πινω πολυ νερο και μου εχει γινει πλεον εμμονη και το κανω σχεδον παντα οταν αισθανομαι γεματο το εντερο) αλλα και παλι δεν τα βγαζω ολα( μικρες ποσοτητες). Ειχα πολυ λιγες αναλαμπες και εχω χρονια να νιωσω αυτο το συναισθημα της ελευθεριας οταν πηγαινεις στην τουαλετα και τα βγαζεις ΟΛΑ. Ο ψυχιατρος μου ειπε οτι η αποτελεσματικοτερη μεθοδος ειναι η ψυχοθεραπεια( ή ψυχαναλυση δεν θυμαιμαι καλα). Εγω ομως διαβασα στο ιντερνετ οτι υπαρχουν και αλλοι μεθοδοι που μπορουν να βοηθησουν ( δεδομενου οτι το παραπανω σπορ δηλαδη η ψυχαναλυση ειναι πανακριβο) οπως ο βελονισμος η ομοιοπαθητικη η ακομη και το θεραπευτικο μασαζ, Υπαρχει καποιοςπου εχει βιωσει κατι αντιστοιχο και εχει να μου δωσει καποια συμβουλη για να με βοηθησει?
Θα δωσω αποδεκτη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158822 από Ted22 στις 13 Αυγούστου 2022, 4:10μμ

Ted22

Εικονίδιο
μέλος από: 27/7/2022
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα , έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την μόνη διαφορά πως δεν έχω επισκεφτεί ψυχολόγο διότι κατάλαβα πως είμαι αρκετά πρεσαρισμένος από το σχολείο και μου προσκαλεί το ίδιο πρόβλημα. Όταν βρεις λύση στείλε μου γιατί πραγματικά είναι απαίσιο
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login