Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Στον άδειο το δίσκο, όσο θέλεις ψάχνε.
Σάββατο, 18 Μαΐου

o dikos sas kosmos!!!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #46368 από Markella στις 25 Ιανουαρίου 2008, 6:16μμ

Markella

Εικονίδιο
μέλος από: 19/1/2008
μηνύματα: 59 αποδεκτές 0
oloi sigoura 8a exete apelpistei merikes fores apo tn ka8imerinotita,tous an8rwpous,tn koinwnia....poios einai o kosmos pou oneireveste???pws einai???poia agapimena sas prwsopa 8a pernate mazi sas???.....h merikoi apo esas paidia dn 8elete na alla3ete tn zwi sas k protimate tn zwi sas opws einai giati apla sas aresei???
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #46379 από Daphni στις 26 Ιανουαρίου 2008, 12:52πμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Όλοι έχουμε πλάσει στο μυαλό μας την ιδανική εικόνα για οτιδήποτε μας επηρεάζει...όπως παραδείγματος χάρην την ευτυχία!Όμως, ακόμη κι αν κάποιες φορές καταφέρνουμε να κατακτήσουμε τις ποθητές κορυφές, δεν το αντιλαμβανόμαστε και στοχεύουμε για πιο ψηλές...Από τη μια αυτό λέγεται απληστία, αλλά αν το ξανασκεφτούμε θα καταλάβουμε ότι χάρη σε αυτή την αδηφαγία του πνεύματός μας καταφέρνουμε να ανεβαίνουμε τα σκαλιά των αξιών...Μερικές φορές οδηγούμαστε μπροστά,άλλες πάλι φεύβγουμε πιο πίσω από πριν...Όμως αλλάζουμε τους εαυτούς μας και τον κόσμο γύρω μας...
Για εμένα, το ιδανικό είναι αυτό που ζω τώρα, όχι αυτό που έζησα εχθές, ούτε αυτό που θα ζήσω αύριο...Γιατί απλούστατα εχθές έζησα λιγότερα, κι αύριο θα ζήσω περισσότερα από σήμερα!Κάθε μέρα, είναι μια άλλη μέρα, κι αν όλα τελικά γινόταν "ρόδινα", απλά θα ήμασταν όλοι ίδιοι, και θα βαλτώναμε κάτω από τη σκιά της τελειότητας...
Γι'αυτό λοιπόν, η γνώμη μου είναι, να αφήσουμε το γενικά ιδανικό, και να ασχοληθούμε με το άμεσα καλύτερο...Γιατί μέρα με τη μέρα, οι ανάγκες αλλάζουν και εμείς πρέπει να τις εντοπίζουμε και να προσπαθούμε να τις καλύψουμε...
Αυτά από μια τρελή 18άρα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46388 από Markella στις 26 Ιανουαρίου 2008, 2:32μμ

Markella

Εικονίδιο
μέλος από: 19/1/2008
μηνύματα: 59 αποδεκτές 0
poios einai o kosmos pou oneireveste???
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46447 από fallen **angel στις 28 Ιανουαρίου 2008, 9:43μμ

fallen **angel

Εικονίδιο
μέλος από: 27/1/2008
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
o kosmos pou oneireuomai einai enas kosmos gematos mousika organa....drums,piano,kithara,mpaso ta panta!!!k kathe anthrwpos tha dikaiountan na parei ap to kratos toulaxiston 3 organa....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46452 από Markella στις 29 Ιανουαρίου 2008, 12:23μμ

Markella

Εικονίδιο
μέλος από: 19/1/2008
μηνύματα: 59 αποδεκτές 0
kata kapoio tropo etsi einai kai o dikos m kosmos sxetika m ena 8ema...tn mousikh.latreuw tn mousikh....8a h8ela na zousa se ena kosmo pou oi an8rwpoi na mhn exoun synexeia anxos kai ypoxrewseis alla na asxolountai m tn mousikh k alla xobi pou tous aresoun...ola na einai dikaia...na exw to diko mou sigrotima pou prospa8w na kanw apo twra...me liga logia na yparxei mousikh atmosfaira!....episis na eimai m atoma pou agapw k latreuw k o ka8enas na koitazei tn euato tou k oxi na koutsoboleuei ton enan k ton allon...etsi ola 8a htan teleia!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46496 από natalaki στις 30 Ιανουαρίου 2008, 1:23μμ

natalaki

Εικονίδιο
μέλος από: 2/12/2007
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
mwre o idanikos kosmos 8a itan gematos me mousiki kai ta loipa kai ta loipa,alla isws afto telika na mi mas efxaristouse arketa,giati mesa se afto to diskolo kosmo agwnizomaste oloi mas gia na ta kataferoume,gia na kataktisoume tous stoxous mas pou oso pane ki anevainoun,mesa omws senan teleio kosmo,to 8avma tis epeiviwsis kai tis kataktisis twn stoxwn mas 8a episkiazotan apo afti tin aperanti teleiotita i opoia en telei 8a mas epnige.gi afto kalitera na arkoumaste se afta pou exoume kai na prospa8oume na veltiwsoume ta panta girw mas...o kosmos den allazei,alla as prospa8isoume na ton veltiwsoume toulaxiston...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46499 από ksanthoulla στις 30 Ιανουαρίου 2008, 1:47μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
Για μενα δεν υπαρχει ιδανικος κοσμος..
Μου αρκουν αυτα που εχω..

Μου αρκει οτι εχω γονεις,σπιτι,φιλους,ενα σχολειο να πηγαινω καθε μερα,ενα καφε που συχναζω,κατι καταστηματα που λατρευω να σπαταλω μια περουσια...!!!!

Αν και θα ηθελακαποτε ενα κοσμο διχως κουτσομπολες,διχως ηλιθιες που εχουν ενα καλαμι και βγαινουν πανω,και ενα κοσμο διχως περιορισμους..

Ενα κοσμο που να ειμαι εγω με την κιθαρα μου,και να κυριαρχω...!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46572 από fallen **angel στις 01 Φεβρουαρίου 2008, 5:23μμ

fallen **angel

Εικονίδιο
μέλος από: 27/1/2008
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
..epishs...na eixame auton pou thelame...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login