Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Γιατί παρά την ελευθερία του λόγου υπάρχουν λογαριασμοί τηλεφώνου;
Τρίτη, 30 Απριλίου

Γονείς...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #46479 από anastasia! LP στις 29 Ιανουαρίου 2008, 10:47μμ

anastasia! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 19/1/2008
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Παιδιά σε 2 εβδομάδες πάμε 3ήμερη και αφού η μαμά μου έχει υπογράψει ήδη τη δήλωση και το μόνο που μένει είναι να δώσω και τα χρήματα ο πατέρας μου μου πέταξε πως δεν θέλει να πάω και με λίγα λόγια τώρα το σκέφτεται πολύ σοβαρά για το αν θα με αφήσει...!!!Πείτε μου επιχειρήματα να του πω!Σας παρακαλώ...είναι πολύ σημαντική για μένα αυτή η εκδρομή γιατί την περίμενα πολύ καιρό και δεν θέλω με τίποτα να την χάσω!Άλλωστε είναι στην Αθήνα και το να πάω εκεί είναι για μένα όνειρο ζωής γιατί πάντα το ήθελα!!!Πείτε μου κάτι να του πω...please!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46483 από Daphni στις 29 Ιανουαρίου 2008, 11:26μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Πες του αυτά ακριβώς που λες και σε μας...Συν το ότι η εκδρομή αυτή είναι εκπαιδευτική κι ότι θα σε βοηθήσει και να ωριμάσεις μέσα από τη "στενή" επαφή με τους συμμαθητές και τις συμμαθήτριές(διευκρίνησέ του επίσης ότι δεν είσαι έτοιμη να κάνεις σεξ και ότι σιχαίνεσαι το αλκοόλ!!!) ...Αν και για να είμαι ειλικρινής, νομίζω ότι ήδη έχει πάρει την απόφασή του...Συνήθως κάνουν τέτοιου είδους ανατροπές, αλλά τελικά υποκύπτουν στα θέλω των παιδιών τους!!!
Αν δεις ότι δεν υπάρχουν και πολλές ελπίδες, και στην χειρότερη των περιπτώσεων, βάλε κάποιο φίλο-καθηγητή σου να του μιλήσει ή προσπάθησε να πείσεις τη μαμά σου να μπει στη μέση.....
Αν τελικά σου πει όχι πάντως, αποδέξου την απόφασή του, όσο δύσκολο κι αν σου είναι, για να κερδίσεις την εντύπωση ότι είσαι αρκετά ώριμη για να κατανοήσεις τα όρια που σου βάζει!Στο κάτω κάτω της γραφής,όλο και κάποιο λόγο θα έχει να επιμείνει τόσο....Δε νομίζεις??
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46484 από th3o στις 29 Ιανουαρίου 2008, 11:47μμ

th3o

Εικονίδιο
μέλος από: 3/1/2008
μηνύματα: 39 αποδεκτές 0
Θα σου εκθέσω τα επιχειρήματα της αδερφής μου.. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και συνδιασμό των παρακάτω:

- <<Έλα ρε μπαμπά.. Πότε θα ξαναπάω 3ήμερη..Θα είναι κ όλες οι φίλες μου ! Εξάλλου αυτά θα θυμάμε από την μαθητική μου ζωή!! Τις εκδρομές με τις φιλενάδες και τις γκάφες.. Θες να θυμάμε ότι δεν με άφησες να πάω?? >>

- <<Αν κάτσω σπίτι τι θα καταφέρεις?? Δεν πάω ούτε για να μεθύσω ούτε για να πιάσω γκόμενο..Αυτά αν ήταν, θα τα έκανα κ εδώ.. Δεν θα περίμενα μια εκδρομή, που γίνεται μια φορά τον χρόνο..>>

- <<Θα με κοροιδεύουν οι φίλες μου!! Θα λένε : "Κοίτα το μαμόθρεφτο που δεν το αφήνουν ούτε μια εκδρομή να πάει.."
Άσε που όταν γυρίσουν θα λένε τις εντυπώσεις τους, τον χαβαλέ που κάνανε, και εγω θα τις κοιτάω σαν αγκούρι !>>

- <<Έσενα σου απαγόρευαν οι γονείς σου να πηγαίνεις εκδρομές?? Και αν στο απαγόρευαν τι κατάφεραν με αυτό?? Απλώς σου στέρησαν μερικές από τις καλύτερες εμπειρίες..>>

-Τέλος αρχίζει τα νάζια κ τα χάδια του τύπου: <<Έλα ρε μπαμπακουλίνι!! Αφού είσαι Καλός !!
Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο..Καλή επιτυχία!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46489 από little_lady! στις 30 Ιανουαρίου 2008, 10:15πμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
χαχα!!!!+φωνω απόλυτα με τον th3o!!συνήθως οι μπαμπάδες πιάνοται εύκολα με τα χάδια της κόρης τους!
κ μη ξεχάσεις να τον ρωτήσεις τι θέλει να του πάρεις απ΄την Αθήνα!!όλο και κάτι θα χρειάζεται!!
Good luck!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46495 από Markella στις 30 Ιανουαρίου 2008, 1:12μμ

Markella

Εικονίδιο
μέλος από: 19/1/2008
μηνύματα: 59 αποδεκτές 0
koita anstasia P 8a peis stn baba sou oti:gia sena einai poly simantikh auth h ekdromh giati 8a eisai m tous filous k 8a exeis kales anamniseis apo to sxoleio sou...allwste dn 8a 3anapas tetoies ekdromes m olous tous filous sou k na einai 3merh....ade,vre peiston k esy afou sigoura 8a 3ereis m ligo grinia,xadia....good luck!!!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login