Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είμαι ένας αυτόματος τηλεφωνητής. Ο ιδιοκτήτης μου δεν είναι εδώ, αλλά είμαι ανοικτός σε κάθε πρόταση.
Σάββατο, 4 Μαΐου

Διακοπές Δ.Ε.Η.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #47574 από dpap στις 15 Μαρτίου 2008, 8:30πμ

dpap

Εικονίδιο
μέλος από: 8/3/2008
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Πώς σκοτώνει την ώρα του ο έλληνας κατά την διάρκεια των συνηθισμένων πλέον διακοπών ρεύματος στο σπίτι?
Κοινώς γράψτε ο καθένας πως τη βγάζει καθαρή από την πλήξη του "περίμενε οσαν προσκυνητής την μεγάλη βδομάδα για την ανάσταση"...!
:D
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47575 από little_lady! στις 15 Μαρτίου 2008, 9:43πμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
Το πρώτο πράγμα που μπορεί να κάνει κανείς όταν υπάρχει διακοπή ρεύματος είναι να πάρει έναν επιπλέον υπνάκο για ξεκούραση!
Άλλη λύση είναι να φωνάξει τους φίλους τοου στο σπίτι και να παίξουν σκοτεινό όχι δωμάτιο,αλλά σπίτι,αφού θα μπορούν να παίξουν σ όλη την έκταση του σπιτιού!
Αν υπάρχει λάπτοπ όλο και κάτι θα βρει για να ασχοληθείμ αυτό!
Επίσης μπορεί να βγει απ το σπίτι,αν έχει χρόνο και διάθεση,και να πάει μια βόλτα και αν είναι βράδυ και έχει να προετοιμάσει κάτι για την επόμενη μέρα στο σχολείο ή στη δουλειά θα έχει τη δικαιολογία της διακοπής του ρεύματος!!

προφίλάλλα...
Μήνυμα #47583 από Bluejack στις 15 Μαρτίου 2008, 2:18μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Αυτό το μνμ το γράφω και για μένα,,
Γιατί πρέπει να ήμαστε τόσο εξαρτημένοι απο το ηλεκτρικό ρεύμα ?
αφού σίγουρα τα πράγματα χωρίς αυτο θα ήταν πολύ καλύτερα στην ζωή μας.
Ας πάμε μια βόλτα με φίλους,ας πάμε για γυμναστική για τρέξιμο,ας διαβάσουμε ενα βιβλίο η την εγκυκλοπαίδεια από το άλφα (κλεμμένο απο τον WebMaster),

Γιατι πρέπει να ήμαστε τόσο άχρηστοι χωρίς την ΔΕΗ?
Δεν ήμαστε ηλεκτροκίνητοι.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47593 από DimK στις 15 Μαρτίου 2008, 5:26μμ

DimK

banned
μέλος από: 3/2/2008
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Καλα κανουμε και ειμαστε. Οχι, θα καθομαστε να λεμε ιστοριες γυρω από την φωτια, και να αναβουμε τζακια, όπως εκαναν κατι δυστυχισμενες γενιες τους προηγουμενους αιωνες. Η εξαρτηση από το ρευμα ειναι απολύτως φυσιολογική.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47596 από Bluejack στις 15 Μαρτίου 2008, 8:25μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Έγραψε:(DimK@15 Μαρτίου 2008)
Οχι, θα καθομαστε να λεμε ιστοριες γυρω από την φωτια, και να αναβουμε τζακια, όπως εκαναν κατι δυστυχισμενες γενιες τους προηγουμενους αιωνες. Η εξαρτηση από το ρευμα ειναι απολύτως φυσιολογική.

Αν φίλε μου βρίσκεις γενικά την ζωή μας απολύτος φυσιολογική τοτε τι να σου πω.Δες καλύτερα τι συμβαίνει στον κόσμο γύρο σου.
Τόνισα οτι με αυτό που είπα δεν ήθελα να αποκλείσω εμένα.
και εγω "ηλεκτροκίνητος" είμαι,και εγώ τιποτα δεν μπορώ να κανω χωρις το ρεύμα.Τώρα οι ιστοριες γυρω από την φωτια, και να αναβουμε τζακια που ανάφερες για μένα ειναι πιο ωραίες και έχουν πιο ποιότητα απο αυτά που κάνουμε στην καθημερινή μας ζωη..

προφίλάλλα...
Μήνυμα #47597 από bigblue στις 15 Μαρτίου 2008, 8:25μμ

bigblue

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2007
μηνύματα: 63 αποδεκτές 0
ο συλλογος ελληνων υπαλληλων της ΔΕΗ μας ευχεται καλες "διακοπες" :P

προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #47600 από DimK στις 15 Μαρτίου 2008, 10:46μμ

DimK

banned
μέλος από: 3/2/2008
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εντελώς φιλικα, νομιζεις πως ηταν καλύτερες ασχολιες, επειδή ετσι τις παρουσιαζουν τα βιβλια, οι διηγησεις οι ταινιες κ.λ.π. Εχεις προσπαθησει να κρατησεις αναμενο ολο το βραδυ τζακι, καθε μερα, για να μην παγωσεις? Δεν προκειται και γι ότι πιο ευχαριστο, εμεις το καναμε στο πατρικο μου πριν βαλει κεντρικη θερμανση (και ειχαμε και μια σομπα, φαντασου) και ηταν ας τα να παν).

Εχεις προσπαθησει να κινηθεις χωρις κινητο τηλεφωνο? Οπου ολα επρεπε να ηταν συννενοημενα στην εντελεια, αλλιως χανομασταν μεταξυ μας και εφευγε η μερα?

Οσοι νοσταλγοι των παλιων εποχων νομιζουν οτι ηταν πιο ωραια τοτε και οτι οι ασχολιες (και αρα η ζωη) ειχαν καλύτεη ποιοτητα, ας ξηλωσουν ρευμα και τηλεφωνο, και κινητα.

Το γεγονος ότι καποιοι καιγονται ολοι μερα στο pc ή ότι χαζοαποβλακωνονται 4 ωρες μπροστα στην tv, ή βαζουν την αυτονομη θερμανση στους 26 βαθμους, χωρις να το χρειαζονται για καποιο λογο, δεν σημαινει ότι αυτο εριξε την ποιοτητα ζωης.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47606 από Batonet στις 16 Μαρτίου 2008, 2:22πμ

Batonet

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2008
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΩΝ, έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι.
Και κάτι ήξεραν.....>πάντα θα υπάρχει εξάρτηση.Και καμία εξάρτηση δεν είναι καλή.Αλλά δεν πρέπει να περνάμε και στην άλλη άκρη.Όλα αυτά τα επτεύγματα,έγιναν με ανώτερο σκοπο το κέρδ-εχεμ,ενωω πρώτα την διευκόλινση των ανθρώπων....οκ ίσως κ το κέρδος(χD).Αλλά ας φέρω ένα παράδειγμα...
ας πούμε πως αύριο γίνετε μια souper douper χειμική αντίδραση,
με αποτέλεσμα την διακοπή κ αχρήστευση ΟΛΩΝ των ηλεκτρικών συσκευών.Laptop,Pc',Tv',DvD & κινητό..τα ΠΑΝΤΑ.
Φανταστήτε την ζωή μας για μία μόνο ημέρα....
Χάος στον κόσμο.....επικοινονία?κόόόλαση.....
Φανταστήτε λοιπόν,οτι τα τεράστια robot που 'δημηουργούν' όλες αυτές τις συσκευές καταρέουν κ αυτά...ΤΙ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ?
Ίσως , οι ΛΙΓΟΙ ,το τονίζω ΛΙΓΟΙ ανθρωποι που ξέρουν,κατασκευάσουν κάτι ξανα....αλλα απλά φανταστήτε...
Αυτό που θέλω να 'περάσω',ειναι το οτι πλέων είμαστε εξαρτημένοι από τους λίγους.Διότι,καλέ μου Έλληνα,κ κάθε Έλληνα,ξέρεις να ανοίγεις την tv σου,και ξέρεις να μπένεις στο internet..ξέρεις , όμως, να φτιάξεις μια tv απο το τίποτα?Ξέρεις πως να συνδέσεις όλους τους Η/Υ του πλανήτη
μεταξί τους?Μόνος σου, απο το τίποτα?όχι...γιαυτό κ είσαι εξαρτημένος.Πάντα θα είσαι.Η επανάσταση των 'υπολογιστών'-και ας μου επειτραπεί η έκφραση-,έχει είδη αρχίσει...
Ευχαριστώ για των χρόνο σας,και ζητώ συγνώμη για τα ορθωγραφικά μου.....είμαι λίγο σκράπας σε αυτά-ίσως επειδή είμαι κ σχετικά μικούλης....
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login