Στείλε λεφτά στο ftou.gr
ΜΗ ΦΤΥΝΕΤΕ!!! Μπορεί να σας χρειαστεί.
Τρίτη, 28 Μαΐου

How to stop smoking?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #47587 από Bluejack στις 15 Μαρτίου 2008, 3:00μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Ακούω ιδέες για το πως κόβετε το κάπνισα και
πως εσείς καταφέρατε να το κόψετε.
Μην απαντάτε εσείς που δεν καπνίζετε με ανόητες απαντήσεις.
και μην το αρχίσετε

προφίλάλλα...
Μήνυμα #47588 από Melaxrinoulla στις 15 Μαρτίου 2008, 3:05μμ

Melaxrinoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/2/2008
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
Εγω καπνιζα αλλα τωρα τον εκοψα με βοηθεια των φιλων μου.Δεν πηγαινα σε μερη οπου ηξερα οτι καπνιζαν οι φιλοι μου και ετσι σιγα σιγα τα καταφερα..Αλλα δεν ημουν κα μανιακη καπνιστρια...Περιπου 10 τσιγαρα την μερα...Αλλα τωρα ευτυχως ουτε και 1..
πρεπει να υπαρχει θεληση για να τα καταφερεις και οχι να εισαι μονο λογια..!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47589 από Bluejack στις 15 Μαρτίου 2008, 3:11μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
θεωρώ αδιανόητο να πάω για καφέ η σε κλαμπ και να μην ανάψω τσιγάρο
Όπως και να καθομαι σπίτι να ακούω μουσική.
Καπνίζω μόνο 1 χρόνο,
και βλέπω πως με δυσκολία καταφέρνω να μην ξεπεράσω το πακέτο.
και αν έχω κάψες.. ? η μποφόρια ? είναι καλή παρέα.
και ας είναι μόνο καρκίνος και καταστροφή
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47591 από Melaxrinoulla στις 15 Μαρτίου 2008, 3:13μμ

Melaxrinoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/2/2008
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
Προσπαθησε να σκεφτεσε κατι αλλο,να μασας τσιχλα κτλ κτλ...
Δεν εχει σημασδια το που βρισκεσαι,φτανει να το θελεις και εσυ ο ιδιος να το κοψεις
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47594 από marshal στις 15 Μαρτίου 2008, 5:42μμ

marshal

Εικονίδιο
μέλος από: 12/10/2007
μηνύματα: 93 αποδεκτές 0
να σου σπαει τα νευρα σου η φιλεναδα σου μεχρι να σ καταφερει να το κοψεις.(πιανει,μιλωντας απο προσωπικη πειρα )
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #47829 από ritoula στις 24 Μαρτίου 2008, 1:24πμ

ritoula

Εικονίδιο
μέλος από: 23/2/2008
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

εγω καπνιζω 1 χρονο περιπου και κατι.αμα δεν κανω μια μερα εχω απιστευτα νευρα και ξεσπαω οπου βρω.και επειδη ειμαι κλειστος χαρακτηρας κλεινομαι στο δωματιο και σκαω στα τσιγαρα.τωρα εχουν αρχισει αυτα που μου ελεγαν.δεν εχω αντοχες και αμα 8ελω να τρεξω οταν σταματαω ειναι φρικτω!ενα καψημο στα πνευμονια.ασε που οταν ξεμεινω περνω κρυφα απο της μαμας μου και μετα επειδη ειναι διαφορετικη μαρκα ποναει απιστευτα ο λαιμος μου.εβαλα στοχο το καλοκαιρι να το κοψω και να αρχησω υγιεινη ζωη.με σωστη διατροφη και γυμναστιριο.πραγματηκα θελω να τα καταφερω γιατι εχω αρχισει να νιω8ω πολυ ηλι8ια με το τσιγαρο στο στομα.
το να καπνιζεις δεν ειναι μαγκια.
μαγκια ειναι να καταφερεις να το κοψεις!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47832 από Νίκος+ΕΛΕΝΑ στις 24 Μαρτίου 2008, 8:49πμ

Νίκος+ΕΛΕΝΑ

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2008
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
εγώ δεν το καπνίζω,αλλα δεν πρόκειται να το αρχίσω...η αδερφή μου κάπνιζε και το εκοψε με κατι αυτοκόλλητα που βαζεις καθε μερα..αν σε ενδιαφερει αυτος ο τρόπος πες μου να τη ρωτήσω...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47833 από Νίκος+ΕΛΕΝΑ στις 24 Μαρτίου 2008, 8:51πμ

Νίκος+ΕΛΕΝΑ

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2008
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
τι εγραψα ο ανθρωπος?συγγνώμη αλλο ήθελα να πω...εγω δεν καπνιζω,δεν μου αρεσει το τσιγάρο****
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47836 από dpap στις 24 Μαρτίου 2008, 9:30πμ

dpap

Εικονίδιο
μέλος από: 8/3/2008
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
just fall in love...utterly and completely με κάποια που δεν καπνίζει καθόλου, σιχαίνεται εντελώς το κάπνιζμα, είναι περίεργη με τις μυρωδιές και φυσικά σιχαίνεται τη μυρωδιά και την γεύση τσιγάρου!
Έτσι και ερωτευτείς τέτοια γυναίκα όχ απλά θα κόψεις μαχαίρι το κάπνιζμα αλλά δεν θα ξέρεις και τί είναι τσιγάρο! Και φυσικά η ίδια δεν θα μάθει ποτέ ότι κάπνιζες ή ότι καπνίζεις στην πραγματικότητα χααχαχχα θα τις λες "εγώ να καπνίσω απαπααπα" χαααχα στανταρντ!
Έχει συμβεί με φίλο μου ο οποίος κάπνιζε μανιωδώς, έχει συμβεί με γνωστή μου να έχει κόψει το κάπνισμα επειδή ήθελε να την φιλάει ο δικός της και να γεύεται την φυσική της γεύση και όχι την γεύση τσιγάρου και να τρελένεται από το φιλί της χωρίς να τις λέει συνέχεια για την αναπνοή της, της το είχε πεί εκείνος έτσι ότι θα το προτιμούσε να μην υπήρχε αυτή η γεύση τσιγάρου χωρίς ουσιαστικά να της ζητήσει αμέσα να το κόψει, απλώς ήταν ένα παράπονο της στιγμής! Και έτσι εκείνη αποφάσισε να το κόψει κάνοντας του έκπληξη!
Και .... έχει συμβεί και σε εμένα ;) ... εγώ δεν το έκοψα όπως η φίλη μου, απλώς σιγά σιγά κάπνιζα και λιγότερο, το μυαλό μου δεν πήγαινε στο τσιγάρο και μια μέρα διαπίστωσα ότι το έκοψα ουσιαστικά εγκεφαλικά πρώτα και μετά σωματικά ;)

fall in love....

Μετά μπορεί να καπνίζεις αραιά και άν τυψόν σου την βαρέσει και έχεις πιεί... που λέει ο λόγος..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #47837 από dpap στις 24 Μαρτίου 2008, 9:37πμ

dpap

Εικονίδιο
μέλος από: 8/3/2008
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Με απλά λόγια κάνε κάποιο άτομο to πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή σου και από το ..τσιγάρο.
Βρές έναν άνθρωπο που θα χαλαρώνει τα "μποφόρια" σου με ένα και μόνο βλέμμα και φυσικά θα χαλιναγωγεί με ένα άγγιγμα τις..κάψες σου και θα είναι σαν να παίρνεις ναρκωτικά 24/7 ! ;)
love is the ultimate addiction...

indulge in it...do it!
:)
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login