Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πέρασα να δω ένα φίλο που ήταν στο κρεβάτι, βρήκα στο σπίτι στέφανα και την αυλή γεμάτη :(
Κυριακή, 5 Μαΐου

Σας εχουν πετάξει πετραδακια στα τζαμια?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #48299 από DimK στις 12 Απριλίου 2008, 12:17πμ

DimK

banned
μέλος από: 3/2/2008
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Γεια σας παίδες.

Σήμερα το βράδυ, ώρα 10 και κάτι, ακούω εναν ήχο από το τζάμι. Τακ!!. Κάνω ότι δεν άκουσα. Ξανακούω. Τουκ!!

Βγαίνω στο μπαλκονι, και, ω η μεγίστη των εκπλήξεων, δυο παιδιά με αρίστη μόρφωση και παιδεία από το σπίτι τους, πετάνε πετραδάκια (με διάμετρο όσο ενα δίευρο) στο τζάμι μου. Τα βλεπω, και με κοιτάνε σαν βλαμμένα (ε, ρε έχε χάρη που ήταν νύχτα και δεν είδα ποιά ήταν).

Ισως φταιει ότι εχω τα παντζούρια ανοικτά το βράδυ. Θέλω να βλέπω έξω ακόμα και όταν ειναι νύχτα, και ας με βλέπουν.

Να σημειωθει ότι ειχε ξαναγίνει το περιστατικό την Δευτέρα, αλλα όπως σε άλλα πράματα στην Ελλάδα (βλέπε τα ping που πετάει η otenet στο router μου) έκανα τον βλάκα και ότι δεν άκουσα.

Ε, λοιπόν, εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου? Να περιμένετε μια μέρα να τα πιάσετε (μόνο που εξαφανίζονται αμα με δουν να παω προς πόρτα ή κλείνω ένα από τα παντζούρια, χμμ, δύσκολο, αλλά στο τέλος θα γίνει) και να τα μαυρίσετε στο ξύλο, ή απλά να κλείνω τα παντζούρια και να μην δώσω συνέχεια στο θέμα (και το θέμα γοήτρου?)


ΥΓ: Αρε, μια παιδεία που εχουν τα συγχρονα ελληνοπουλα, αποτελεσμα του να "μην τα καταπιεσουμε τα παιδια" των γονιών. Σαν κατι μπουμπούκια στο σχολείο μου που πετάγανε κιμωλίες στα αυτοκίνητα από το παράθυρο της τάξης. Αν και ειμαι μονο 19 ετών, εγω ποτέ δεν ήμουν έτσι.

ΥΓ2: Και να χα δώσει κανένα δικαίωμα... Ούτε που ξερω κανέναν από την γειτονιά, μονο από την πολυκατοικία κανα δυο. Όλες οι παρέες που έχω είναι από τη σχολή. Θα είδαν φως και άρχισαν, τι να πω δεν ξέρω
προφίλάλλα...
2
Μήνυμα #48301 από ksanthoullini στις 12 Απριλίου 2008, 12:26πμ

ksanthoullini

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/4/2008
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Pistevw kalitero 8a itan na min anoigeis kan to para8iro giati etsi deixneis oti tous perimeneis na er8oun..
Kalitera astous na skane kai esi min to skeftese..Den einai anagki na anarwtiese poioi einai..

Emena mou etixe mia fora kai apo tote tin nixta den anoigw kan to tzami..!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48303 από DimK στις 12 Απριλίου 2008, 12:39πμ

DimK

banned
μέλος από: 3/2/2008
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Τι να πω. Το post το εγραψα εν θερμω, αλλά τωρα σε μια δευτερη σκεψη, μαλλον όπως ετσι όπως ειπες πρέπει να γινει.

Το ότι δεν θα βλεπω ποια την υπεροχη νυχτερινη θεα από το μπαλκονι μου μαλλον ειναι στις παραπλευρες απωλειες, εε?

Αναρωτιεμαι τι κανουν οι κατοικοι των βορειων χωρων που δεν εχουν παντζουρια, όταν τα παιδια εκεί πετανε πετρες στα τζαμια. Λετε να πετανε και κει?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48307 από Bluejack στις 12 Απριλίου 2008, 2:36πμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
και εγώ ποτέ δεν ήμουν έτσι και ας είμαι 19.
Το μόνο που θέλουν είναι να δώσεις σημασία ,αν δεν δώσεις λογικά θα σταματήσουν.
Αν οχι τότε θα μπορούσες να τους μιλήσεις ήρεμα μπας και καταλάβουν ότι αυτό που κάνουν είναι λάθος.
Εγώ ξέρω κάτι τύπους που είναι 20 χρονών και πάνε στους δρόμους και πετάνε πέτρες σε αμάξια.
Οτι και να πώ ...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48332 από DimK στις 13 Απριλίου 2008, 6:07μμ

DimK

banned
μέλος από: 3/2/2008
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
E, λοιπόν, θα με πιστεψετε αμα σας πω ότι το Σαββατο αφησα επιτηδες παντζουρια και φωτα ανοικτα χωρις να ειμαι μεσα, και εστησα καρτερι στην πηλωτη να δω ποιος τελος παντων ειναι (ωρα 10 ακριβως, όπως παντα).

Α, ναι, κατι παιδια από την γειτονια που το παιζανε political correct ("καλημερα, τι κανεις;", "πως πηγε το πανεπιστημιο;") και καλά φιλοι. Κοκκαλο εμεινα. Τα διωξα τα βλαμμενα, και ούτε που τους μιλάω πια. Επρεπε να τα πλακωσω στο ξυλο, αλλα μετα ποιος ακουει τις τσιριδες των μαναδων τους.

ΥΓ: Ειχα αναγκη να το κανω, γιατι ειχα μια υποψια μην μου το κανανε από τη σχολη. Ε, αυτοι οι ανθρωποι, εισαστε ολοι ιδιοι
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48334 από louloudenia στις 13 Απριλίου 2008, 7:38μμ

louloudenia

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2008
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Κουφό μου φαίνεται...σε όλους το κάνουν αυτό ή κάτι τους έχεις κάνει? εννοώ υπάρχει προυστορικό??(δεν λέω ότι σε τέτοια περίπτωση έχουν δίκιο-μην τρελαθούμε)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48649 από White Angel στις 04 Μαΐου 2008, 5:28μμ

White Angel

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/5/2008
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
1. Να εμφανιστείς ντυμένος screem! Αν δεν πιάσει φίλεψέ τους χορτόπιτα, με λούπινα, μανδραγόρα και βρωμόχορτο...
Να είσαι σίγουρος ότι δεν θα ξαναπατήσουν...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48655 από polinaki στις 04 Μαΐου 2008, 5:52μμ

polinaki

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
file m oti k na tous peis oti k na kaneis auta dn 8a valoun mialo...ti allo na kaneis......
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48663 από White Angel στις 04 Μαΐου 2008, 7:12μμ

White Angel

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/5/2008
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Έγραψε:(polinaki@04 Μαΐου 2008)
file m oti k na tous peis oti k na kaneis auta dn 8a valoun mialo...ti allo na kaneis......


Η δική μου λύση θα πιάσει σίγουρα (θα έχεις δει "Εγκλήματα"...)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48664 από zn8246 στις 04 Μαΐου 2008, 7:30μμ

zn8246

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/5/2008
μηνύματα: 39 αποδεκτές 0
Αντε πάλι παγώσαμε με το θανατηφόρο το χιούμορ σου White Angel.Mην μου πεις και αυτό στα εγκλήματα το έχεις ακούσει!!!!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login