Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν σήμερα είναι η πρώτη μέρα του υπόλοιπου της ζωής σου, τότε τι σκατά ήταν χθες;
Κυριακή, 28 Απριλίου

δώρο...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #48433 από little_lady! στις 21 Απριλίου 2008, 6:52μμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
Παιδιά,όποιος ξέρει από όνειρα,θα 'θελα να με βοηθήσει στο όνειρο που είδα χτες....
Είδα λοιπόν ότι ήμουν σ'ένα μαγαζί και έψαχνα να βρω ένα δώρο για ένα αγόρι,χωρίς να χει γιορτή,γενέθλια ή ο,τιδήποτε άλλο.(σημείωση:με το αγόρι αυτό ήμασταν μαζί πριν 3 χρόνια για 3μιση μήνες και ήταν η 1η μου αγάπη και είχα ένα μεγάλο κόλλημα μαζί του,τώρα παραμένει μια γλυκιά ανάμνηση που ποτέ δε θα ξεχάσω και ξέρω ότι δεν υπάρχει ελπίδα επανασύνδεσης,παραμένουμε μόνο ''φίλοι'',όσο φίλος μπορεί να παραμείνει δλδ κάποιος με τον πρώην του...)Έψαχνα που λέτε συνέχεια,μη βρίσκοντας κάτι που να μ αρέσει και μαζί μου έψαχνε και η μητέρα μου,η οποία μου είπε να βρω τι θέλω να του πάρω και μέχρι να το βρω η ίδια θα πήγαινε στην τράπεζα να έβγαζε λεφτά για να πληρώσω το δώρο.Αφού παίδεψα αρκετά τον μαγαζάτορα και αφού δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον,μου ήρθε μια φλασιά και ξεκίνησα να πάω σ'ένα άλλο μαγαζί που μου ρθε στο μυαλό που ήξερα ότι θα χει σίγουρα αυτό που ήθελα να του πάρω,μια μικρή μινιατούρα τρομπόνι(ο ίδιος παίζει πολύ καλό τρομπόνι,όπου και σπουδάζει)...
Δυστυχώς εκεί που πήγα να του πάρω το δώρο ξύπνησα...
Δε ξέρω όμως τι σημασία έχει αυτό το δώρο που ήθελα να του πάρω χωρίς κάποιο λόγο...
Τι πιστεύετε εσείς?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48435 από viktoria στις 21 Απριλίου 2008, 7:32μμ

viktoria

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2008
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
omg..ego pistevo keros na ko4is tes filies me t proin gt poli s epireazi!!!oso g t onira oso endiaferon k an akugonte g mena sini8os dn exun tosi simasia,,ase pou an sinevenan 8 ixa pe8ani mexri tora 100fores,,isos na se epireazi akoma afto t atomo k n exi mini sto iposinidito s,,dn s kani kalo akoma k i filiki sxesi me t proin s gt mn 3exname itan i proti s agapi k opos k n t kanume,,ionos itan afto t oniro krata apostasi g n mn dis kiala lol
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48439 από little_lady! στις 21 Απριλίου 2008, 9:08μμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
Κοίτα,είμασταν φίλοι και πριν τη σχέση μας και όσο να ναι δεν μπορώ να ξεκόψω τελείως απ αυτόν.Έτσι κι αλλιώς δεν με επηρεάζει πλέον το άτομο αυτό καθόλου στην προσωπική μου ζωή.
Αυτό που με προλήματίζει είναι ότι δεν τον σκεφτόμουν αυτές τις μέρες και είδα αυτό το όνειρο και έχω να τον δω και πάρα πολύ καιρό...
Περισσότερο αναρωτιέμαι γι'αυτό το δώρο.Γιατί να θέλω να του πάρω δώρο και γιατί τόσο ψάξιμο..
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #48440 από zn123 στις 21 Απριλίου 2008, 10:07μμ

zn123

Εικονίδιο
μέλος από: 15/4/2008
μηνύματα: 26 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Όταν ονειρευόμαστε ότι ψάχνουμε ένα δώρο για κάποιον δείχνουμε γενναιοδωρία μας προς τους άλλους.Εναλλακτικά μπορεί να προσπαθούμε να εκφράσουμε κάποιο συναίσθημα ή έχουμε κάτι περίεργο να πούμε που πρέπει να προσέξουμε πως θα το πούμε.Αυτά για το όνειρο που είδες.Ελπίζω να σε ικανοποίησα πλήρωςΠάντως μην πιστεύεις και πολύ στα όνειρα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48442 από viktoria στις 21 Απριλίου 2008, 11:28μμ

viktoria

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2008
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
ego opote skeftome poli kapion p exi kero n do i do oniro kapion p d t skeftomun ts proigumenes meres simeni kati epa8e,,px prin ena mina ixa poli kero n do t 3aderfo m(meni kriti)k t skeftomun sinexia,t ida oniro ktl,,otan rotisa pos ine m ipan oti itan nosokomio poli arostos k otan skeftomun ena filo m poli prin 2 vdomades ts ipa exi kero n t dume n kanonisume n t sinanti8ume ktl k tn epomeni m ipan oti aftoktonise ekino t vradi..so dn t exo g kalo n skeftome,n onirevome ktl atoma p exi kero n do,.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48450 από little_lady! στις 22 Απριλίου 2008, 9:15πμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
zn123,δεν πιστεύω στα όνειρα,απλά με απόρησε λίγο αυτό το όνειρο,γιατί σπάνια θυμάμαι ένα ολόκληρο όνεορο που είδα και αυτό το θυμάμαι απ την αρχή και ήταν τόσο αληθινό,αφού όταν ξύπνησα απορούσα,κάτι που δε μου συμβαίνει συνήθως...

viktoria,εγώ ευτυχώς όταν σκέφτομαι κάποιον που έχω να δω καιρό,τον βλέπω μετά από 2-3 μέρες τυχαία,αλλά είναι καλά!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48457 από Bluejack στις 22 Απριλίου 2008, 2:12μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Μέσα στα όνειρα κρύβεται ο κρυφός μας κόσμος
που δεν τον ξέρουμε μερικές φορές.

Δεν πιστευω στα όνειρα,
πιστέυω όμως ότι είναι παράθυρα
με τις επιθυμίες μας και τους φόβους μας.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48458 από little_lady! στις 22 Απριλίου 2008, 2:33μμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
κι εγώ αυτό πιστεύω Bluejak...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48503 από Petounia στις 26 Απριλίου 2008, 4:11πμ

Petounia

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2007
μηνύματα: 135 αποδεκτές 0
Συμφωνώ με τον zn123, μην προσπαθέίς να εξηγήσεις τα όνειρα προληπτικά παρα μόνο ψυχολογικά, μέσα σου έχεις ακόμα απωθημένα και ανεκπλήρωτες επιθυμίες όσον αφορά τη σχέση σου με το συγκεκριμμένο άνθρωπο, σίγουρα έχεις ακόμα πολλά να δώσεις σε μια σχέση, αλλά ό, τι είχες να δώσεις στη σχέση αυτή το έδωσες, και γι αυτό τελείωσε. Φρόντισε να ανυσηχείς να δώσεις στον εαυτό σου πρώτα για να μπορείς να δώσεις και στους υπόλοιπους, και να μην σε νοιάζει η έγκριση των γύρω σουόταν είσαι σίγουρη 100% πως κάνεις το σωστό(βλ. τη μαμά που θα σου πλήρωνε το δώρο). Μην δίνεις περισσότερα στους γύρω σου απ' οσα χρειάζονται, κι απ' όσα μπορούν ν' αντέξουν.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48506 από little_lady! στις 26 Απριλίου 2008, 1:42μμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
thanks petounia για τη βοήθεια!!όπως το πες,ψυχολογικά προσπαθώ να δω το ονειρό!και όντως, ο,τι είχα να δώσω στη σχέση αυτή το έχω δώσει...ευχαριστώ κ πάλι για την απάντησή σου!!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login