Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η ενθυλάκωση είναι πιο επικίνδυνη και από τον αμίαντο.
Τρίτη, 14 Μαΐου

βοηθεια! φτιαξιμο σχεσης...

Σελ. 8
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #49004 από Antre στις 12 Μαΐου 2008, 2:08πμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Έγραψε:(White Angel@11 Μαΐου 2008)
Θεωρώ τελείως λάθος το να του μιλήσει πάντως! Όσο για την αποτυχία, και μόνο που της φέρεται έτσι...αυτό τα λέει όλα!...
Αυτό που πρέπει να κάνει λοιπόν για το καλό της είναι να ΄κοιτάξει μπροστά μόνο και τίοτε άλλο, α΄π' το παρελθόν μόνο τα καλά να κρατήσει, ε'αν αυτά υπάρχουνμ αλλιώς θα μείνει κολλημένη σ΄αυτόν κάτι που μόνο κακό θα της κάνει..


Η αλήθεια είναι ότι η γυναίκα το "δείχνει" αλλά ο άντρας είναι αυτός που θα κάνει την "κίνηση"

Πάντως εγώ από όσα διάβασα δεν κατάλαβα ότι της φέρεται άσχημα. Death κάνω λάθος;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49008 από little_lady! στις 12 Μαΐου 2008, 11:32πμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
Antre δε νομίζω ότι σ αυτό που λες,ότι η γυναίκα το δείχνει αλλά ο άντρας είναι αυτός που θα κάνει την κίνηση,έχεις απόλυτο δίκιο...Δυστυχώς πλέον,όχι πάντα,αλλά τις περισσότερες φορές,η γυναίκα και το δείχνει και κάνει η ίδια την κίνηση.Δε ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό,αλλά οι ρόλοι έχουν αλλάξει...Πάνε οι καιροί που οι άντρες ''κυνηγούσαν'' τις γυναίκες,τώρα γίνεται το αντίθετο και αν δεν κάνουν μία πρώτη κίνηση οι γυναίκες δε γίνεται τίποτα.Δυστυχώς...Και το ξαναλέω,όχι πάντα,αλλά τις περισσοτερες φορές.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49009 από White Angel στις 12 Μαΐου 2008, 12:29μμ

White Angel

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/5/2008
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Εγ'ω π'αντως δεν το δείχνω ποτέ όσο και να μ' αρέσει ο άλλος...
Αν του αρέσω ας κάνει τν πρώτη κίνηση, αλλιώς πάμε γι' άλλα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49010 από White Angel στις 12 Μαΐου 2008, 12:31μμ

White Angel

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/5/2008
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Antre@12 Μαΐου 2008)
Έγραψε:(White Angel@11 Μαΐου 2008)
Θεωρώ τελείως λάθος το να του μιλήσει πάντως! Όσο για την αποτυχία, και μόνο που της φέρεται έτσι...αυτό τα λέει όλα!...
Αυτό που πρέπει να κάνει λοιπόν για το καλό της είναι να ΄κοιτάξει μπροστά μόνο και τίοτε άλλο, α΄π' το παρελθόν μόνο τα καλά να κρατήσει, ε'αν αυτά υπάρχουνμ αλλιώς θα μείνει κολλημένη σ΄αυτόν κάτι που μόνο κακό θα της κάνει..


Η αλήθεια είναι ότι η γυναίκα το "δείχνει" αλλά ο άντρας είναι αυτός που θα κάνει την "κίνηση"

Πάντως εγώ από όσα διάβασα δεν κατάλαβα ότι της φέρεται άσχημα. Death κάνω λάθος;

Δηκαδή τι έπρεπε να διαβάσεις, ότι την πλακώνει κάθε μέρα στο ξύλο;
Γενικότερα απ' αυτά που λέει φαίνεται ότι είναι απότομος κι επιθετικός...
Στη θέση της θα τον είχα στείλει από την αρχή και χωρίς περαιτ΄ρω εξηγήσεις...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49012 από pappy στις 12 Μαΐου 2008, 1:01μμ

pappy

Εικονίδιο
μέλος από: 8/2/2008
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
αχ γιατι εχω την εντιποση οτι αντι να βοηθαμε τη κοπελα την κανουμε χειροτερα? λοιπον μικρο ακου αν οντοσ ειναι αποτομοσ και επιθετικος τρεβηκτου λιγο. μην του δεινεις και τοση σημασια. αν και αυτος σε θελει οταν νιωσει οτι εσυ κανεις πισω θα τρεξει απο πισω σου. τα περισσοτερα αγορακια-αντρες- ετσι ειναι οταν νιωσουν πως σε χανουν και πως δεν ειναι το κεντρο τησ προσοχης σου φοβουνται και τρεχουν ξοπισω σου.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49016 από Antre στις 12 Μαΐου 2008, 1:17μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Έγραψε:(death@07 Μαΐου 2008)
βασικα ρε σεις δε ξερω αλλα εχει αλλαξη η συμπεριφορα του απεναντι μου.... ολο με βαραει κ συνεχως βρισκει αφορμες να ασχολητε μαζι μου για να με βαρεσει. εγω παρ'ολα αυτα προσπαθω να του δωσω να καταλαβει οτι τον βλεπω "αλλιως" αλλα ή δεν το καταλαβαινει ή το καταλαβαινει κ κανει το κοροιδο...
επισημανω οτι δεν ειμαι κ ΤΟΣΟ σιγουρη οτι ειμαι εγω αυτη που του αρεσει.(δεν εχω κ πολυ αυτοπεπιθηση)

Έγραψε:(death@09 Μαΐου 2008)
ρε παιδια τον θελω τοσο πολυ κ αυτος συνεχως φερετε ανωριμα. δλδ τι να κανω? να προσπαθησω να τον ξεχασω? θα σκασω. πως γινεται να θελουμε να τους δωσουμε αγαπη κ να μην την δεχονται? ειναι πολυ χαζος!

Έγραψε:(death@09 Μαΐου 2008)
ρε zn8246 φοβαμαι γιατι αν του το πω θα απομακρυνθει κ μετα μπορει να μην εχουμε ουτε τη στοιχειωδη επικοινωνια. ασε που πιστευω οτι ολα αυτα τα κανει γιατι εχει καταλαβει οτι το θελω. αλλα κ παλι δεν ειμαι σιγουρη για τιποτα.

πρεπει να παρω μια αποφαση να σταματησω να νιωθω πραγματα γι'αυτον κ να παω να του το πω, αν δεν νιωθω δε θα με πειραξει να μη νιωθει ουτε αυτον. ενω αν παω ετσι κ φαω ακυρο θα ειναι πολυ δυσκολα για μενα σε πολλους τομεις.



Εγώ από αυτά τα post δεν κατάλαβα ότι της φέρεται άσχημα, για αυτό ρωτώ την ίδια. Αν για κάτι μπορώ να τον κατηγορήσω είναι για αυτό που μπορώ να κατηγορήσω και την death ... δηλαδή φόβος για το τι θα ακολουθήσει, για το ποια θα είναι η αυριανή μέρα.

little lady δεν είπα ότι δεν γίνεται το αντίθετο αλλά το τι πρέπει κανονικά να γίνεται.... και αυτό είναι η κύρια αιτία, συνυπαιτιότητα και των δυο, που έχει οδηγήσει στην ανέραστη εποχή που ζούμε. Ο άνδρας αγχομένος από τα πρότυπα που παρουσιάζουν και γενικότερα την ταχύτητα των όλων εξελίξεων είναι αρκετά πιεσμένος για να φλερτάρει... από την άλλη η γυναίκα αναγκάζεται να πάρει το ρόλο του κυνηγού, ένας ρόλος άχαρος για αυτήν που στο τέλος μπορεί να την κάνει πουτα... από την άλλη ο άνδρας ευνουχίζεται από κάτι τέτοιο οπότε η γυναίκα αναγκάζεται να κυνηγήσει ακόμη περισσότερο κλπ . Δηλαδή είναι ένας φαύλος κύκλος.

White Angel μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ. Δεν είπα ότι η γυναίκα θα "χωθεί"... απλά θα το δείχνει όπως μια ερωτική ματιά, ένα κομπλιμέντο, body talk κλπ αλλά ο άντρας θα κάνει την κίνηση. Αν πάλι όντως δεν συμφωνείς με αυτά που λέω... ο άντρας τελικά τι να κάνει, να μυρίσει τα νύχια του για να καταλάβει τι παίζει με την άλλη;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49020 από White Angel στις 12 Μαΐου 2008, 2:21μμ

White Angel

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/5/2008
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Έγραψε:(pappy@12 Μαΐου 2008)
αχ γιατι εχω την εντιποση οτι αντι να βοηθαμε τη κοπελα την κανουμε χειροτερα? λοιπον μικρο ακου αν οντοσ ειναι αποτομοσ και επιθετικος τρεβηκτου λιγο. μην του δεινεις και τοση σημασια. αν και αυτος σε θελει οταν νιωσει οτι εσυ κανεις πισω θα τρεξει απο πισω σου. τα περισσοτερα αγορακια-αντρες- ετσι ειναι οταν νιωσουν πως σε χανουν και πως δεν ειναι το κεντρο τησ προσοχης σου φοβουνται και τρεχουν ξοπισω σου.

Respect απλά! Αυτό φωνάζω κι εγώ!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49022 από death στις 12 Μαΐου 2008, 2:32μμ

death

Εικονίδιο
μέλος από: 21/4/2007
μηνύματα: 289 αποδεκτές 0
ναι antre μου, απλα επειδη το ξερω το παιδι εδω κ καμια 10αρια χρονια μου φαινεται λιγο σαν αντιδραση αμηχανιας γι'αυτο δεν το τονισα ιδιαιτερα.
απλα το ερωτημα ειναι τι ειδους ειναι η αμηχανια?
που του μιλαω κ επειδη νιωθει κατι για μενα δεν ξερει πως να αντιδρασει ή που του μιλαω κ δεν νιωθει κατι κ το κανει για να με αποθησει?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49023 από White Angel στις 12 Μαΐου 2008, 2:37μμ

White Angel

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/5/2008
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Έγραψε:(death@12 Μαΐου 2008)
ναι antre μου, απλα επειδη το ξερω το παιδι εδω κ καμια 10αρια χρονια μου φαινεται λιγο σαν αντιδραση αμηχανιας γι'αυτο δεν το τονισα ιδιαιτερα.
απλα το ερωτημα ειναι τι ειδους ειναι η αμηχανια?
που του μιλαω κ επειδη νιωθει κατι για μενα δεν ξερει πως να αντιδρασει ή που του μιλαω κ δεν νιωθει κατι κ το κανει για να με αποθησει?


Όσο το ψάχνεις τόσο θα μπερδεύεσαι! Αν ασχοληθείς με άλλα πράγματα τότε θα έρθουν όλα, το ίδιο είχε γίνει και με μάν..να τον αγνοήσεις οριστικά...κι εγώ τότε΄είχα χάσει τη μπάλα με όλη την κατάστασν και όταν έπαψα ν' ασχολούμαι έμαθα πως είχε γίνει η ιστορία, και μιλάμε τέτοιο μπέρδεμα και 'ιντριγκα....ούτε "Βέρα στο δεξί"!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login