Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην ενοχλείτε. Κοιμάται η γιαγιάκα.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

FW this!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #50060 από Bluejack στις 05 Ιουλίου 2008, 4:48μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Τον τελευταίο καιρό ,
Καθημερινά όταν ανοίγω τα mail μου
βλέπω ένα σωρό mails που έχουν στο τέλος την μορφή:
"αν δεν το στείλεις αυτο το mail σε όλες σου τις επαφές η αλυσίδα θα σπάσει και θα πάθεις κάτι κακό"
οoo,help me god!

ή της μορφής
"αν το στείλεις σε όλες σου τις επαφές θα σου πάνε όλα καλά/θα κερδίσεις 10,000,000 ευρώ"

και απορώ τώρα
γιατί κάνουμε FW ? τόσο μαλάκες ήμαστε και τα στέλνουμε Και ταυτόχρωνα ιδονίζεται ο δημιουργός αυτόυ του mail όταν βλέπει να κάνει τον γύρο όλης της ελλάδας?
Εγώ προσωπικά δεν έχω κάνει ούτε μια φορα forward γιατί το θεωρώ ενοχλητικό προς άλλους

ποιά ειναι η γνώμη σας για τέτοια ειδους mails ?
(προχτές τράβαγα τα μαλλιά μου όταν κάτι παρόμοιο είδα στα εισερχόμενα του κινητού μου)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50061 από antreas_16 στις 05 Ιουλίου 2008, 5:44μμ

antreas_16

Εικονίδιο
μέλος από: 12/6/2007
μηνύματα: 135 αποδεκτές 0
ααα τέτοια mails τα λατρέυει ο κάδος μου.... θα χω μαζέψει τοοοση ατυχια όση δεν φαντάζεσε χεχε
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50062 από anastasia!! LP στις 05 Ιουλίου 2008, 6:07μμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
άσε κι εγώ μια απ'τα ίδια...!!!έλεος...τα νεύρα μου με πιάνουν..περιμένεις να δεις ένα μήνυμα και σου βγάζει αυτό...!!xa0xa0xa0...από ατυχία άλλο τίποτα...!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50063 από Bluejack στις 05 Ιουλίου 2008, 6:20μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
απλά έχει αγανακτήσει και ο καδος μου!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50064 από Nezio στις 05 Ιουλίου 2008, 6:29μμ

Nezio

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/1/2008
μηνύματα: 126 αποδεκτές 0
Ρε παιδιά αυτό δεν είναι σχεδόν τίποτα. Εγώ τις προάλλες άνοιξα ένα μήνυμα που μου έστειλε ένας φίλος μου και τι να δω μετά? Κόλλησα ιο. Τα windows είχαν κολλήσει τελείως. Πριν τρεις μέρες το έφτιαξα. Τέλος πάντων αν και δεν έχει αυτό καμιά σχέση με το θέμα σας λέω να μην δίνετε πολλή σημασία σε αυτά τα mails. Βλακεία των άλλων που τα στέλνουν με συνέπεια να διαδίδονται σ'όλη την ελλάδα.
προφίλάλλα...
6
Μήνυμα #50065 από Antre στις 05 Ιουλίου 2008, 7:04μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εγώ μια φορά στο χαβαλέ, έχοντας βαρεθεί για χιλιοστή πέμπτη φορά να σβήνω ανούσια mail, έστειλα ένα τέτοιο 20 φορές... στην ίδια επαφή. Το έστειλα δηλαδή 20 φορές σε αυτόν που μου το έστειλε . Το αστείο είναι ότι μετά μου ζήταγε και το λόγο.

Γενικότερα δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Όταν είναι FW να τα σβήνετε.. ακόμα και αν τα στέλνετε γιατί εσάς σας φαίνονται αστεία (πχ ένα ανέκδοτο) στον άλλον όταν θα δει καμιά 50αρα τέτοια μαζεμένα δεν θα φανεί καθόλου αστείο σε αυτόν. Όποιος μου στέλνει προωθημένο μήνυμα τον κράζω.

Αν εσύ και ο κάθε εσύ δεν σταματάτε την αλυσίδα, πως σκατά θα σταματήσει; Αν θέλετε ανέκδοτα(δεν εξετάζω καν την περίπτωση "στείλτο γιατί θα πεθάνεις"), υπάρχουν και portals με ανέκδοτα... Και αν για εσάς τα mail είναι χαβαλές, για άλλους είναι σοβαρή επικοινωνία με καθηγητές και εργοδότες και δεν έχουν όρεξη να χάνουν χρόνο για να βρίσκουν ποια πάνε delete και ποια όχι
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50086 από aisan στις 08 Ιουλίου 2008, 2:05πμ

aisan

Εικονίδιο
μέλος από: 8/7/2008
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Όταν βλέπω τέτοια mail τσατίζομαι αφάνταστα!Είναι δυνατόν κάποιος να πιστεύει τέτοιες βλακείες?Αν έφτιαχνες την τύχη σου ή κέρδιζες λεφτά με ένα forward τότε όλοι θα κάθονταν μπροστά από ένα pc και θα προωθούσαν όλη τη μέρα!Έλεος πια!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login