Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Διασκέδαση είναι η τέχνη να κουράζεσαι τις ώρες της ανάπαυσης.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Podosfairo=antras????

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #51500 από tiger15 στις 02 Ιανουαρίου 2009, 2:48μμ

tiger15

Εικονίδιο
μέλος από: 18/12/2008
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
Γεια σας, θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας πανω στο παρακατω θεμα που θα σας θεσω...
Εαν ενας αντρας,ενα αγορι,ενας εφηβος τελοσπαντων δεν ασχολειται με το ποδοσφαιρο με τον αθλητισμο γενικα ειναι ασχετος και στρεφεται μονο στην πνευματικη καλλιεργεια στον ελευθερο χρονο του και οχι μονο(διαβαζει βιβλια,ακουει ποιοτικη μουσικη ειναι αρκετα ωριμος για την ηληκια του τελοσπαντων)σημαινει πως ειναι gay???
Δηλαδη ο ανδρισμος συνδεεται εμεσα με τον αθλητισμο και αν δεν παρακολουθεις τα αλθλητικα δρωμενα και αδιαφορεις παντελως σημαινει πως εισαι ομοφυλοφιλος????
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51502 από ..εγω.. στις 02 Ιανουαρίου 2009, 4:07μμ

..εγω..

Εικονίδιο
μέλος από: 31/12/2008
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
φιλε μου σε καταλαβαινω απολυτα!ειμαι 16 και δεν βλεπω ποδοσφαιρο (ομως παιζω συχνα),ωστοσο ειμαι μια χαρα κανονικοτατος ανθρωπος.βεβαια υπαρχουν στερεοτυπικες αντιληψεις πανω στο συγκεκριμενο θεμα οπως λες και εσυ.παρ'ολα αυτα πιστευω πως το να βλεπεις ποδοσφαιρο ειναι μια νωχελικη και ανωφελη δραστηριοτητα!εγω το χω παρει αποφαση,οταν γινω 40 και θα ζω πια μια μιζερη καθημερινοτητα θα κατσω να δω μπαλα μιας κ δν θα εχω τπτ αλλο να κανω!διαφορετικα δεν θα χαραμισω ουτε μια ωρα σε μια πλαστικη μπαλιτσα που ομολογουμενως πανω της συγκεντρονονται καποιες χιλιαδες ζευγαρια ματια και καποια εκατομμυριακια...εν πασει περιπτωσει, ενα ποσοστο των τηλεθεατων ειναι γυναικες κατι που σημαινει πως δεν ειναι εφηκτες οι φυλετικες διακρισεις....


σορρυ για το μεγαλο ποστ αλλα να συμπληρωσω κατι.καθημερινα παρακολουθω κατι απαραδεκτο για μενα,παιδια της ηλικιας μου και μεγαλυτεροι πολλες φορες προτιμουν εναν αγονα στην τηλεωραση απο το να βγουν με την κοπελα η με τους φιλους τους.για μενα αυτο δεν ειναι υγιες...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51503 από tiger15 στις 02 Ιανουαρίου 2009, 4:20μμ

tiger15

Εικονίδιο
μέλος από: 18/12/2008
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου απλα εχω βαρεθει να ακουω αυτες τις μαλακιες συγχωρεσε με για την εκφραση αυτη αλλα δεν αντεχω...ποιος ειναι ο λογος να κυνηγανε τοσα ατομα μια πλαστικη μπαλα??? και απο την αλλη ομαδες ειναι ας παρουμε μια ελληνικη ομαδα για παραδειγμα και κανω το εξης ερωτημα ποσοι παιχτες εχουνε ελληνκη εθνικοτητα οι περισσοτεροι ειναι ξενοι αυτη ειναι η ελληνικη ομαδα???
Επισης ειμαι κατα της εμπορευματοποιησης του αθλητισμου οκ δεν μ αρεσει να αθλουμαι μου αρεσει να διαβαζω βιβλια να παρακολουθω πολιτικες συζητησεις και να ακουω μουσικη,αλλα ολο αυτο το συστημα εξαγορας του αθλητικου ιδεωδες με προκαλει.Εχουν δημιουργησει εταιρειες-ομαδες οι οποιες θυσιαζουν στον βωμο του χρηματος τον αθλητισμο με το να πουλανε μπλουζακια της ομαδος κουπες και να στοιχιματηζουν ποια ομαδα κερδιζει με χρηματικο επαθλο...
Τελος απο εκει κρινεται ο πραγματικος ανδρισμος????
Θελω να μ απαντησουν ολοι ανδρες του forum???
Δηλαδη εσυ εισαι αντρας επειδη παρακολουθεις ποδοσφαρο???
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51509 από mariacat στις 02 Ιανουαρίου 2009, 4:55μμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Ε όχι κ να συνδέουμε αντρισμό με ποδόσφαιρο!Κι εγώ ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο,αυτο με κάνει λεσβία?(μωρε λες?[:p])Με ρέγουλα όμως όλα ε.Κι εγώ έχω έναν φίλο τον οποίο είχα θαυμάσει(κ ερωτικά μπορώ να πω) επειδή είναι πανέξυπνος,ώριμος και είναι σε άλλο επίπεδο απ'τους συνομίλικούς του σχετικά με τις ασχολείες του.Ε αλλά όταν είσαι 18 χρονών,έχεις όρεξι να τα σπάσεις,να ακούσεις κ κανα σκυλάδικο,να βγεις έξω ρε αδερφέ!Όχι να μου σνομπάρει ο άλλος τα κλαμπ κ να κλείνεται σπίτι με τα βιβλία επειδή ξύπνησε ο κουλτουριάρης μέσα του!Κάθε τι στον καιρό του,να χουμε κ ζωή.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51510 από Bluejack στις 02 Ιανουαρίου 2009, 5:23μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Έλεος ρε φίλε μου,
Και εγω είχα τέτοιες φοβίες παλιά,
Εγώ είμαι 20 και οι φορές που έχω παίξει μπάλα είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού,
ούτε βλέπω,ούτε το βρίσκω ενδιαφέρον να μιλάω για αυτά τα θέματα.
Γενικά,όπως και εσύ μου αρέσουν άλλα πράγματα,
όπως το να ακούω μουσική,να παίζω κιθάρα και άλλα
Άπο πότε το ποδόσφαιρο έγινε ένα με τον αντρισμό και δεν το ήξερα?
Απο πότε όποιος δεν παίζει μπάλα είναι "ανώμαλος"?
Είναι απλά ένα παιχνίδι,είναι αθλητισμός.
Τίποτα άλλο.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51513 από tiger15 στις 02 Ιανουαρίου 2009, 5:48μμ

tiger15

Εικονίδιο
μέλος από: 18/12/2008
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
sigoura re paidia????egw eimai 15 kai olo ayta akouw kai exw frikarei... An den asxoleisai me to podosfairo i ton athlitismo eisai aderfi kai tetoia...:|
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51514 από ..εγω.. στις 02 Ιανουαρίου 2009, 5:56μμ

..εγω..

Εικονίδιο
μέλος από: 31/12/2008
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
δυστυχως πρεπει να συμφωνησω....ειναι στερεοτυπο σε ολες τις ηλικιες θα ελεγα οτι αν εισαι αντρας βλεπεις μπαλα..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51516 από Bluejack στις 02 Ιανουαρίου 2009, 7:31μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Έγραψε:(..εγω..@02 Ιανουαρίου 2009)
δυστυχως πρεπει να συμφωνησω....ειναι στερεοτυπο σε ολες τις ηλικιες θα ελεγα οτι αν εισαι αντρας βλεπεις μπαλα..

Θα διαφωνίσω μαζί σου.
Ο κάθε άνθρωπος θα κάνει οτι τον ενδιαφέρει,ότι τον κάνει χαρούμενο και όχι να ακολουθεί τα σημερινά πρότυπα της εποχής.
Δηλαδή για να είναι κάποιος "άντρας" πρέπει να :
Να παίζει μπάλα?
Να ασχολήται με αθλητικές εφημερίδες ?
Να είναι φανατικός στην ομάδα του ?
Ναι θα συμφωνήσω ότι σήμερα έχουν αυτή τη γνώμη πολλοί αλλά όχι δεν θα πιέσουμε τον εαυτό μας να κάνουμε κάτι που δεν θέλουμε.
Δήλαδη αν εμένα μου άρεσε το Βόλει θα ήμουν gay?
Και στο κάτω γιατί το ποδόσφαιρο πρέπει να είναι το άθλημα μας? το μπάσκετ δεν σας κάνει ?
Έχουμε ξεφύγει πολύ στα καθιωριμένα,αυτό είναι
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51527 από PrigkipiSsa στις 02 Ιανουαρίου 2009, 9:45μμ

PrigkipiSsa

Εικονίδιο
μέλος από: 10/12/2008
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
Eγω ειμαι γυναικα και σε λιγο καιρο ξεκιναμε γυναικα ομαδα ποδοσφαιρου

Μην ανησυχεις δεν εισαι γκει..Απλως εχεις αλλα ενδιαφεροντα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51528 από sintele στις 02 Ιανουαρίου 2009, 9:47μμ

sintele

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2008
μηνύματα: 286 αποδεκτές 0
kala k ego gineka eimai k ofilo n omologiso m aresi poli isos gt pigena m tn patera m apo mikri k parakolu8usame alla k epidi genika m aresun t a8limata k olos o en8ousiasmos pou prosferoun ase pou an t agori m 8eli n di t podosfero dn 8 xriasti n gkriniazo giati 8 8elo n t do k ego lol..distixos aftes einai stereotipes idees k exoume gemisi apo aftes..px mia gineka t mpori n 3eri apo podosfero?em dn einai etsi t pragmata..an s pi kapios oti eisai gay giaftes ts vlakies mpori n ts apantisis apla m ena i adiaforia m pros apantisi sas k 8a vare8oun n asxolunte i me t n min ts apantisis kan,,k an epimenun pes ts xerome pou dn m aresi giati tin ora p esis parakolou8ite mia mpala p tn trexoun apo piso 22ili8ii ego dievazo k ma8eno k kati anti8etos m esas ts anideous vlakes
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login