Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Όταν γεννήθηκα ο γιατρός είπε στον πατέρα μου: Λυπάμαι, έκανα ό,τι μπορούσα αλλά επέμενε να βγει...
Πέμπτη, 16 Μαΐου

Το φαινόμενο ’Πετρούλα’

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #52246 από bigblue στις 25 Φεβρουαρίου 2009, 9:23πμ

bigblue

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2007
μηνύματα: 63 αποδεκτές 0
τελικα μοναξια μου ολα αλλος ειχε την ιδεα...

http://www.youtube.com/watch?v=7IMPbIVZCN4


προφίλάλλα...
Μήνυμα #52423 από Vampiria στις 06 Απριλίου 2009, 2:26μμ

Vampiria

Εικονίδιο
μέλος από: 6/4/2009
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Έγραψε:(monaxia_mu_ola@18 Φεβρουαρίου 2009)
Πετρούλα. Ένα όνομα που τον τελευταίο καιρό έχει φέρει τα πάνω κάτω στην ελληνική τηλεόραση. Τα ρούχα που φοράει (ή καλύτερα που δε φοράει), οι ατάκες που λέει, και πολύ περισσότερο ο τρόπος που τις λέει, αποτελούν διασκεδαστικά θέματα συζήτησης για κάθε ομάδα ανθρώπων. Από παρεάκια λυκειόπαιδων που χαζεύουν στο διάλλειμμα μέχρι και των ασθενών που περιμένουν στον προθάλαμο του ιατρείου.
Χθες λοιπόν, έπεσα τυχαία σε μια συνέντευξη της εν λόγω κοπέλας σε ένα κανάλι. Και προβληματίστηκα. Και ξέρετε γιατι? Γιατι η κοπέλα αυτή, ΔΕΝ είναι χαζή. ΤΟ βλέμμα της, η γενικότερη συμπεριφορά της, ακόμη και η στάση του σώματός της το πρόδιδαν: η Πετρούλα είναι έξυπνη, κι αυτό με τρομάζει. Με τρομάζει όχι γι'αυτή την ίδια αλλά για το είδος των γυναικών, την ιδεολογία και τη στάση ζωής που αυτή εκπροσωπεί. Αν ήταν χαζή θα δικαιολογούταν και πιθανότατα δε θα την πρόσεχα καν. Άλλη μια ανόητη ύπαρξη που πουλιέται για να πουλήσει. Πώς όμως ένας άνθρωπος που έχει τη δυνατότητα να σκέφτεται αρέσκεται στο να καθιερώνει την εικόνα του ως ένα κομμάτι κρέας και τίποτα πέρα απ' αυτό? Είναι το ιδανικό του ελάσσονος μόχθου, δηλαδή η αντίλειψη του 'όλα για τα λεφτά' ή μήπως η εύκολη δόξα που θα αποκτούσε που την έκαναν να δεχτει να εξευτελήσει κατ' αυτόν τον τρόπο τον εαυτό της?
Δεν ξέρω τι είναι... Ειλικρινά. Ούτε και μπορώ να σκεφτώ για ποιο λόγο κάποιος θα υποβάθμιζε σε τέτοιο βαθμό την ευφυία του. Η φαντασία μου δεν είναι τόσο αρρωστημένη. Αυτό που έχω να πω όμως είναι ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΞΥΠΝΗΣΤΕ. Αν εμείς οι ίδιες προσβάλλουμε το κορμί μας και την ομορφιά μας έτσι, πώς απαιτούμε από τους άντρες να μας αντιμετωπίζουν συναισθηματικα? Αν εμείς οι ίδιες παραμελούμε τον πνευματικό μας κόσμο και ασχολούμαστε μόνο με ρούχα, μαλλιά και νύχια, πώς απαιτούμε από τους άντρες να μας δέχονται έτσι όπως είμαστε?
Και το κυριότερο ερώτημα: αν κι εμείς είμαστε με τον τρόπο μας η Πετρούλα, όχι φυσικά γιατί γδυνόμαστε σε ένα δελτίου καιρού αλλα γιατί προβάλλουμε την εμφανισή μας έναντι της προσωπικότητας μας και προσπαθούμε να πετύχουμε μέσω αυτής ... πώς περιμένουμε από τον ίδιο μας τον εαυτό να μας αγαπήσει???




Ομορφο,πραγματικα..Μπραβο..Και συμφωνω σε αρκετα σημεια..Μπραβο και παλι..
Και την απαντηση στο ερωτημα σου,πιστευω πως ολοι,βασικα ΟΛΕΣ μας,αμα ψαξουμε βαθυα,και σκεφτουμε λογικα,θα την βρουμε..
Και οντως..η Πετρουλα δεν ειναι χαζη..
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login