Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τα λεφτά μιλάνε... λένε αντίο!
Πέμπτη, 9 Μαΐου

Το Delivery στο Internet - Delivericious.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #52299 από Galois στις 13 Μαρτίου 2009, 1:55μμ

Galois

Εικονίδιο
μέλος από: 13/3/2009
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα,

μαζί με 2 συμφοιτητές μου, κατασκευάσαμε μια καινούρια ιστοσελίδα με domain name: http://www.delivericious.net. Όπως ίσως καταλαβαίνετε από τον τίτλο, στο site μπορείτε να βρείτε εστιατόρια που κάνουν διανομή φαγητού στην Αθήνα (θέλουμε να το κάνουμε και για άλλες πόλεις) με τον πλήρη τιμοκατάλογό τους, καθώς επίσης και να υπολογίσεται το κόστος της παραγγελίας σας. Ακόμα είμαστε στην αρχή οπότε έχουμε προσθέσει σχετικά λίγα μαγαζιά, αλλά η βάση δεδομένων μας ανανεώνεται σε καθημερινή βάση.

Θα μας ενδιέφερε η γνώμη σας κι ελπίζω η ιστοσελίδα να σας φανεί χρήσιμη.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52300 από provoskida στις 13 Μαρτίου 2009, 3:03μμ

provoskida

banned
μέλος από: 18/3/2007
μηνύματα: 84 αποδεκτές 0
Την ίδια ιδέα (σχεδόν) είχα πριν 2-3 μήνες και ήξερα πως αν δεν προλάβαινα να την υλοποιήσω (γιατί πακετάς είμαι, όχι προγραμματιστής) θα με έτρωγε κάποιος στην στροφή. Ποια στροφή δηλαδή, που μόνο ιδέες είμαι, ποτέ δεν ξεκινάω... Μπράβο σας, καλή ιδέα! Αλλά

Η σελίδα σας θέλει ακόμα πολύ δουλειά. Εγώ δεν κατάφερα να βρώ ούτε πιτσαρία (για Αθήνα) που έψαξα.

Χρειάζεστε άλλα χρώματα (πράσινο-κόκκινο-κίτρινο, γήινα χρώματα) για να ζωντανέψει η ιστοσελίδα σας. Με φαγητό έχετε να κάνετε, ανοίξτε μας την όρεξη, προσθέστε υλικό που έχει να κάνει με φαγητό, οι ασπρόμαυρες φωτογραφίες των σερβιτόρων δεν λένε μία. Αφήστε τα εύκολα, βάλτε φαντασία, κάντε ένα κολλάζ από μακαρονάδες-κοτόπουλα-σουβλάκια κτλ ή κάτι ακόμα πιο ευφάνταστο.

Τυπώστε αυτοκόλητα με την διεύθυνση σας και δώστε τα να κολληθούν στην βιτρίνα των καταστημάτων που διαφημίζετε. Αν είναι να τους διαφημίσετε τζάμπα, τουλάχιστον βάλτε τους να σας διαφημίσουν τζάμπα.

Είμαι Θεσσαλονίκη και ευχαρίστως θα ήθελα να συνεργαστούμε, αλλά αν είναι μόνο μια εργασία για το πανεπιστημιό σας που γρήγορα 8α παρατήσετε δεν ενδιαφέρομαι. Αν το πάρετε ζεστά και θέλετε να βγάλετε και κανένα χαρτζηλίκι, πείτε μου, εγώ από εδώ μπορώ να βοηθήσω.

Το όνομα της σελίδας είναι καλό. Delivericious. Συμβαδίζει με την ξενομανία που μας δέρνει χρόνια τώρα (ειδικά τις νεότερες γεννιές, φοιτητές-μαθητές που είναι το κύριο target group της γρήγορης εστίασης και έχουν εξοικειωθεί με το διαδίκτυο) και είναι επίσης ευφάνταστο-πιασάρικο, μένει, το θυμάσαι.

Κιπ απ δε γκουντ γουόρκ.

προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login