Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Στον άδειο το δίσκο, όσο θέλεις ψάχνε.
Σάββατο, 27 Απριλίου

ακμη

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #66358 από dn,s,lew στις 18 Σεπτεμβρίου 2010, 1:49πμ

dn,s,lew

Εικονίδιο
μέλος από: 18/9/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
λοιπον εχω ενα προβλημα που με βασανιζει εδω και καιρο σχεδον τωρα 2 χρονια εχω ακμη (κοκκινιλες μαυρα στιγματα και ασπρα σπυρακια) εχω δοκιμασει οπως πολοι απο εμας τα παντα εχω διαβασει διαφορα θεραπειες με λεμονια καφε κτλπ κτλπ τπτ δεν εφαιρε αποτελεσμα και σε δερματολογο εχω παει μου εγραψε με αλιφη αλλα ουτε αυτη μου εφαιρε αποτελεσμα
πια ειμαι απελπισμενος εξαιτιας τους δεν μπορω να κανω μια σχεση γιατι κοιτανε την εξοτερικη εμφανιση ντρεπομαι τον εαυτο μου επειδη εχω σπυρακια,οποτε ειμαι με φιλους και ειναι με τις γκομενες τους και μου μιλανε εγω ντρεπομαι να μιλισω,κι τους ζιλεβω αφανταστα,καπιες φορες σκευτομαι να κλειστω στο σπιτι και να μην βγω μεχρι να εξαφανιστουν...
εχω δει παρομιο θεμα εχω παρει τις κρεμες που ειπατε αλλα τπτ
καποια κρεμα,χαπια,ουτε γω ξερω τι που να φερνει γρηγορα αποτελεσμετα ξερετε εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα αλλα σας ειπα τπτ δεν εφαιρε αποτελεσμα
ευχαριστω!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66359 από allstar στις 18 Σεπτεμβρίου 2010, 2:48πμ

allstar

Εικονίδιο
μέλος από: 8/9/2010
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
ΜΟΝΟ σε δερματολόγο θα δεις αποτέλεσμα.Κοίταξε,η ακμή δεν είναι ένα πρόβλημα που θα εξαφανιστεί άμα βάλεις αλειφή ένα μήνα,θέλει συστηματική θεραπεία και να μην πειράζεις τα σπυράκια.Αν στο επιτρέπει η ηλικία σου και κρίνει ο γιατρός,θα σε στείλει για εξετάσεις και θα σου δώσει χάπια.Αλλιώς αλειφές και επίσκεψη κάθε μήνα.Ξέρω είναι κουραστικό αλλά έτσι είναι.
Εγώ από το κείμενο κατάλαβα πάντως πως είναι ένα πρόβλημα που σου ρίχνει την αυτοπεποίθηση.Πάντως να ξέρεις πως δεν είναι όλες οι κοπέλες έτσι.Μέχρι να πας δερματολόγο,αυτό που έχω να πω είναι μην τα πειράζεις,κράτα το πρόσωπο σου καθαρό(πάρε ένα φαρμακευτικό σαπούνι κ κάνε συχνές πλύσεις) και ανέβασε τη διάθεση σου.Δε θα κλειστείς μέσα για κανέναν.Και κυρίως για καμία.Σ'όποια αρέσεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66400 από dn,s,lew στις 19 Σεπτεμβρίου 2010, 12:08πμ

dn,s,lew

Εικονίδιο
μέλος από: 18/9/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
επι 3 μηνες εκανα θεραπεια πηγαινα σε δερματολογο και δεν υπηρχε κανενα αποτελεσμα
πως να ανεβασω την διαθεση μου?οποτε κοιτιεμαι στον καθρευτη και βλεπω αυτα τα σπυρακια χαλιεμαι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66401 από confused στις 19 Σεπτεμβρίου 2010, 12:45πμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
ημουν ακριβως στην ιδια κατασταση,ντρεπομουν να κοιταξω τον αλλο γιατι νομιζα οτι βλεπει μονο τα σπυρακια...!σχεση δεν εκανα εννοειται γιατι φοβομουν να πλησιασω τον αλλο.μεχρι που τα επαιξα με τις κρεμες χωρις αποτελεσμα και ο γιατρος μου εδωσε χαπια.η θεραπεια μου κρατησε 6 μηνες και τωρα δεν βγαζω ουτε για δειγμα,το μονο θεμα μου τωρα ειναι τα σημαδια,αλλα καλυτερα σημαδια παρα σπυρακια.μην ανησυχεις,ολα στο μυαλο ειναι τελικα,ξερω δεν βοηθα αλλα πρεπει να προσπαθησεις...και θα κλαψεις και θα νευριασεις ,γιατι ως γνωστον η ακμη εχει τεραστια επιδραση στην ψυχολογια και ειδικα στην εφηβικη ηλικια που οι ορμονες "τρελαινονται".στην τελικη αν δεν δεις αποτελεσματα ουτε απο χαπια(τους πρωτους μηνες συνηθως υπαρχει μια εξαρση και ετα ηρεμουν με τα χαπια) αλλαξε δερματολογο...οι αλοιφες και τα σαπουνια δεν κανουν τιποτα για την εξαλειψη αν ειναι σε μεγαλο βαθμο...αυτα!καλη τυχη και υπομονη γιατι αυτο χρειαζεται η ακμη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66402 από VeTeRaNoS στις 19 Σεπτεμβρίου 2010, 12:48πμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Επειδή και εγώ έχω λίγο ακμή μου έχει περάσει και εμενα κάτι παρόμοιο από το μυαλό.

Πρώτα από όλα πρέπει να σκεφτείς ότι εσύ κανεις ότι μπορείς και ότι περνάει από το χέρι σου για να φύγουν.Απλά η ακμή πάει ανάλογα με το άτομο.Κάποιοι την περνάνε γρήγορα ενώ σε άλλους διαρκεί λίγο περισσόερο.Πάνω από όλα πρέπει να κανεις ότι σε συμβουλεύει ο δερματολόγος σου.Δηλαδή,θέλω να σου πω δεν ευθύνεσαι εσύ.

Δεύτερον,θα πρέπει να αρχίσεις να υπολογίζεις λιγότερο την γνώμη τον άλλον.Είσαι αυτός που είσαι,με ακμή ή χωρίς,και οποιος/οποια γουστάρει,για τους άλλους δεν κάνουμε και δεν μας καίγεται καρφάκι.

Και στην τελική ρε φιλε κάποια στιγμή θα φύγουνε,τι διάολο εκεί θα κάτσουνε;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66404 από dn,s,lew στις 19 Σεπτεμβρίου 2010, 1:17πμ

dn,s,lew

Εικονίδιο
μέλος από: 18/9/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ ρε παιδια,αλλα και με αυτα που λετε δεν θα σταματισω να ντρεπομαι,οποτε μου μιλαει ενα κοριτσι εγω νιοθω αμιχανα κ οχι επειδη ντρεπομαι να μιλισω αλλα επειδη ντρεπομαι τα σπυρακια,ντρεπομαι να κοιταξω καποιον καταματα,ωρες ωρες μου ρχετε να κοπαναω το κεφαλι μου στον τοιχο...μα τι αλλο να κανω για να παρουν το μπουλο τα γ@μημεν@ απο το προσωπο μου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66405 από confused στις 19 Σεπτεμβρίου 2010, 1:30πμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
σαν να ακουω εμενα οταν ειχα ακμη,εχω ριξει δακρυα...!παντως τα χαπια κανουν δουλεια,κ ο αδερφος μου ειχε και του αφυγαν,roaccutan τα ελεγαν αν θυμαμαι καλα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66407 από dn,s,lew στις 19 Σεπτεμβρίου 2010, 1:43πμ

dn,s,lew

Εικονίδιο
μέλος από: 18/9/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
και σε ποσο καιρο σου εφυγαν?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66408 από confused στις 19 Σεπτεμβρίου 2010, 2:09πμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
τους πρωτους δυο μηνες περιπου δεν ειδα διαφορα,μετα μεχρι τους τεσσερις εβγαζα ενα απο εδω ενα απο εκει, και μετα μολις ολοκληρωσα τη θεραπεια στους εξι μηνες -και τωρα που δεν παιρνω αλλο εδω και τρεις μηνες-δεν εχω βγαλει καθολου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66418 από allstar στις 19 Σεπτεμβρίου 2010, 1:38μμ

allstar

Εικονίδιο
μέλος από: 8/9/2010
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Πάντως ανάλογα με τη θεραπεία με χάπια,να ξέρεις,στην αρχή θα γλινουν χειρότερα..αλλά μετά θα καθαρίσει το πρόσωπο εντελώς.Συνήθως είναι μόνιμο το αποτέλεσμα,αλλά υπάρχουν άνθρωποι που υποτροπιάζουν.Δε χρειάζεται όμως να είσαι έτσι απογοητευμένος.Ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος.Ηρεμία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login