Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ταΐζουμε το μωρό μας σκόρδο για να μπορούμε να το βρούμε στο σκοτάδι.
Δευτέρα, 13 Μαΐου

ποτά !!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #69540 από adrikos στις 26 Δεκεμβρίου 2010, 11:33μμ

adrikos

Εικονίδιο
μέλος από: 7/6/2010
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
παιδιά θέλω να μου πει οποιος ξέρει πως να φτιάξω ένα ποτό που άμα πιεις ένα ποτήρι να γινεσε λιώμα αλλά να έχει ωραία γεύση και να μην σε καίει στο λαιμό .! ευχαριστώ !!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69552 από Σηπτικό Βόδι στις 27 Δεκεμβρίου 2010, 1:24πμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, και το αν θα γίνεις λιώμα με ένα ή δύο ή παραπάνω ποτήρια εξαρτάται και από το ποτό βεβαίως αλλά πολύ περισσότερο και απ' τον οργανισμό του καθένα και το πως αντιδράει. Απ' την άλλη τώρα, δε παίζει να σου δώσει κανείς ειδική παρασκευή για αυτοσχέδιο κοκτέιλ τύπου "πίνω για να ξεχάσω ότι είμαι μπεκρής". Οι περισσότεροι ανακατεύουν πολλά ποτά μαζί (μεγάλη μαλακία, σε γαμάει στο πιτς φυτίλι) και κάνουν τη "μαγκιά" τους έτσι. Είναι σίγουρο ότι με το ανακάτεμμα διαφόρων ποτών πάντως, γίνεσαι λιώμα εύκολα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69575 από Doctoras στις 27 Δεκεμβρίου 2010, 2:21μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(adrikos@26 Δεκεμβρίου 2010)
παιδιά θέλω να μου πει οποιος ξέρει πως να φτιάξω ένα ποτό που άμα πιεις ένα ποτήρι να γινεσε λιώμα αλλά να έχει ωραία γεύση και να μην σε καίει στο λαιμό .! ευχαριστώ !!

Φτειαχνεται μονο καλοκαιρι.Βυσινο λεγεται αλλα διαρκει περιπου 2 μηνες μηνες.Εμεις φτειαχνουμε καθε χρονο.Σε ενα εβριχωρο βαζο το οποιο μετα θα κλεινε και αεροστεγος θα βαλεις ζαχαρι κονιακ και το βυσινο και αν θες βαζεις διαφορα αρωματικα οπως κανελα (στο συστεινο) τριανταφυλλο (εμεις δεν βαζουμε).Αφου περασει ο πρωτος μηνας το ανοιγεις και προσθετεις κονιακ και το κλεινεις μεχρι να το ανοιξεις τον δευτερο.
Θα πρεπει να ειναι σε μερος που το βλεπει ο ηλιος σε ολλα τα σταδια.
Τωρα ενταξει δεν μεθας και απο το πρωτο ποτυρι απλα το νιυθεις τοσο ελαφρυ που θες να πινεις νομιζωντας οτι δεν ειναι τιποτα και μεθας πριν το καταλαβεις.Με το δευτερο ποτυρακι φτιαχνεις κεφαλι παντος...

Τα βυσινα δεν τα πετας τιποτα δεν πετας απο κει.Μονο τα κουκουτσια.
Ποσοτητες δεν ειμε σηγουρος και δεν θελω να σου πω για να γινω η αιτια να αποτυχει καθως δεν ειναι και ευκολο.Μπορεις να δεις στο ιντερνετ παντος και να κρινεις αν θα τα εμπιστευτεις η οχι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login