Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Αγάπη μου: ο πιο δημοφιλής τρόπος που χρησιμοποιείς όταν απευθύνεσαι σε άτομο του άλλου φύλου, που δεν μπορείς να θυμηθείς το όνομά του την συγκεκριμένη στιγμή.
Κυριακή, 28 Απριλίου

γνωμη σας για το hip hop

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #71605 από AggelosTuDromu στις 31 Ιανουαρίου 2011, 10:52πμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
για πιτε μου την γνωμη σας για την ιδεολογια-νοοτροπια του hip hop κ δεν λεω μονο για τα τραγουδια αλλα για graffiti,break dance, το style των φαρδιων,MCing,DJing κτλπ
τι ειναι για εσας το hip hop
πως σας εκφραζει κ τη σας αρεσει στο hip hop
προφίλάλλα...
Μήνυμα #71610 από Bluejack στις 31 Ιανουαρίου 2011, 3:00μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Βρίσκω άθλια την μουσική αυτή.
Σκέτη παρακμή θα έλεγα lol
προφίλάλλα...
Μήνυμα #71611 από Arthas στις 31 Ιανουαρίου 2011, 3:01μμ

Arthas

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2011
μηνύματα: 347 αποδεκτές 0
Δεν μαρεσει και δεν με εκφραζει καθολου ουτε το ντυσιμο ουτε η μουσικη.Σε αντιθεση με την μεταλ που βρισκω αρκετα πιο ενδιαφερουσα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #71613 από teArz στις 31 Ιανουαρίου 2011, 3:28μμ

teArz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/6/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
το hiphop ειναι lifestyle.bluejack παρακμη ειναι τα μυαλα σου braw
προφίλάλλα...
Μήνυμα #71614 από Verus στις 31 Ιανουαρίου 2011, 3:50μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Η hip-hop, πέρα απ'όσα βλέπουμε σήμερα, είναι ιδεολογία. Παρά την διαφοροποίηση σε στίχο, ρυθμό και τρόπο ερμηνίας δεν αλλάζει κάτι άλλο. Τα μηνύματα της hip-hop κουλτούρας είναι "pure rock" κατά τη δική μου άποψη. Μια ιδιαιτερότητά της είναι ότι για να τραγουδήσεις, να χορέψεις και να ζωγραφίσεις δεν χρειάζεται να διδαχθείς κάτι (με την κλασική ένοια "να διδαχτείς") κι'αυτό είναι που την έκανε πιο προσιτή.
Hip-hoper δεν είναι το κάθε παιδαρέλι που ζωγραφίζει τοίχους για να το παίξει μάγκας, ούτε ο καθένας που γράφει πέντε μαλακίες με ρίμα σ'ένα τετράδιο και βάζει ένα μπιτ από πάνω. Hip-hop στυλ δεν έχει όποιος φοράει φαρδια ρούχα και έχει λυτά κορδόνια όταν περπατάει.
Όπως λένε ένας στίχος των, κορυφαίων του είδους, Ff.c
"Οι πράξεις και τα λόγια ενός mc πρέπει να βρίσκονται σε αρμονία,
δεν αρκούν οι ρίμες του κάνουν ομοιοκαταληξία"

Τέλος, επειδή νομίζω ότι η ένοια "hip-hop" είναι παρεξηγημένη από κάποιους να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω ως είδωλο το Βουρλιώτη ούτε το "Θηρίο". Πάντα υπάρχουν κάποιοι που θα δουν το συμφέρον τους και θα πουλήσουν αυτό που κάνουν με την πρώτη ευκαιρία. Πάντα υπήρχε αυτό το φαινόμενο, δε σημαίνει ότι όλη η hip-hop σκηνή είναι σκάρτη. ;)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #71624 από makis στις 31 Ιανουαρίου 2011, 5:01μμ

makis

μέλος από: 4/12/2010
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
συμφωνω απολυτα με το verus. ειχα αδερφο πραγματικο χιπ-χοπα. ψαγμενο σε ολα και πορωμενος με το ειδος αφου ειναι τροπος ζωης και οχι απλα μουσικη η ζωγραφια....
τωρα πλεον ολοι γιναν εμπορικοι και μαπες.
αυτο δεν ειναι χιπ-χοπ ειναι ξεφτιλα.
τελος, το ειδος εχει παρακμασει τελειος στην ελλαδα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #71625 από AggelosTuDromu στις 31 Ιανουαρίου 2011, 5:59μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
οντος το hip hop στην ελλαδα ηδικα στο τραγουδι εχει ξεφτυλιστει οπως λεει ο τακι τσαν οι παραγωγες γιναν εμπορικες κ αυτα που εκραζε τα κανει, ο Βουρλιωτης δεν το σιζηταω υπαρχουν καπιοι στην ελλαδα που το κραταν αληθινο αλλα πανε να το χαλασουν ομως αν το παμε σε αλλες χωρες το κρατανε καπιοι αληθινο

να πω κ εγω την γνωμη μου
για μενα το hip hop οπως για πολλους ειναι επανασταση πειτε το επανασταση χωρις αιτια επανασταση για ολα αυτα που γινοντε στον κοσμο για την φτωχεια για τους πολεμους πειτε το οπως θελετε εμενα το hip hop με εκφραζει απο πολλα καλα τραγουδια οπως του ΡΦ κ δεν ειναι εμπορικος με εκφραζει απο το graffiti και μεσα απ το graffiti εκφραζομαι κ εγω
αλλοι το μισουν το hip hop αλλοι το λατρευουν
γουστα ειναι αυτα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #71631 από ηρωας στις 31 Ιανουαρίου 2011, 8:07μμ

ηρωας

banned
μέλος από: 2/10/2010
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΚΟΚΑΚΙΔΕΣ ΧΙΠΧΟΠΑΔΕΣ.
ΧΙΠΧΟΠΑΔΕΣ ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΛΕΣ.
ΕΠΕΛΑΣΗ

Ψόφος.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #71632 από zookie στις 31 Ιανουαρίου 2011, 8:11μμ

zookie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/1/2011
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έγραψε:(makis@31 Ιανουαρίου 2011)
συμφωνω απολυτα με το verus. ειχα αδερφο πραγματικο χιπ-χοπα. ψαγμενο σε ολα και πορωμενος με το ειδος αφου ειναι τροπος ζωης και οχι απλα μουσικη η ζωγραφια....
τωρα πλεον ολοι γιναν εμπορικοι και μαπες.
αυτο δεν ειναι χιπ-χοπ ειναι ξεφτιλα.
τελος, το ειδος εχει παρακμασει τελειος στην ελλαδα

kai to oti h mana sou mas tsimpoukwnei kathe tetarth vrady kseftila einai kai auto alla den se vlepw na les kati

Ψόφος.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #71635 από ηρωας στις 31 Ιανουαρίου 2011, 8:14μμ

ηρωας

banned
μέλος από: 2/10/2010
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Έγραψε:(zookie@31 Ιανουαρίου 2011)
Έγραψε:(makis@31 Ιανουαρίου 2011)
συμφωνω απολυτα με το verus. ειχα αδερφο πραγματικο χιπ-χοπα. ψαγμενο σε ολα και πορωμενος με το ειδος αφου ειναι τροπος ζωης και οχι απλα μουσικη η ζωγραφια....
τωρα πλεον ολοι γιναν εμπορικοι και μαπες.
αυτο δεν ειναι χιπ-χοπ ειναι ξεφτιλα.
τελος, το ειδος εχει παρακμασει τελειος στην ελλαδα

kai to oti h mana sou mas tsimpoukwnei kathe tetarth vrady kseftila einai kai auto alla den se vlepw na les kati

ερχομαι πατρα.
ΤΩΡΑ
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login