Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Ποτό και μαθηματικά δεν πάνε μαζί. Ποτέ δεν παραγωγίζουμε όταν πίνουμε.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Σωματακι για το καλοκαιρι?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #74182 από Μανοςςςςςς στις 21 Μαρτίου 2011, 1:55πμ

Μανοςςςςςς

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2011
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Παιδια εχουν μεινει λιγοτεροι απο 3 μηνες για το καλοκαιρι και οι περισσοτεροι θελουν να πανε για τα μπανακια τους...Σιγουρα πολλοι ειναι εκεινοι που "εβαλαν" λιγα κιλακια παραπανω τον χειμωνα...Απο αυτους ενας ειμαι και εγω...Θα ηθελα να προτεινετε οσοι το θελετε,τροπους με τους οποιους μπορουμε μεσα στους 3 αυτους μηνες να χασουμε καποια κιλακια ετσι για να μην "ξεφτιλιστουμε"(αυτο το φοβαμαι εγω προσωπικα για τον εαυτο μου,δν θελω να θιξω καποιον).Πλιιζζ απαντησεις μεσα στο θεμα...,

Τροποι για καψιμο λιπους "celerrime" ομως...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74183 από extemepaoki στις 21 Μαρτίου 2011, 4:05πμ

extemepaoki

μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 26 αποδεκτές 0
Προσεχε την διατροφη σου.. περιορισε τα λιπη κ λιγο τους υδατανθρακες!και δραστηριοποιήσου!

Kαι να σου πω κ ενα κολπο..
Μολις ξυπνας το πρωι 30 λεπτα αεροβιο(ποδιλατο/τρεξιμο)
χωρις να εχεις φαει τπτ! καθαρο καψημο λιπους!

(δεν ξερω την φυσικη σου κατασταση.. αλλα αμα δν εχεις καμια σχεση με γυμναστικη κ θες ν χασεις απλα λιγα κιλακια.. κανε αυτο που σου ειπα.. θα δεις διαφορα)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74207 από rhgas στις 21 Μαρτίου 2011, 8:48μμ

rhgas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/3/2011
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Γενικά κόψε σοκολάτες και γλυκά ή έστω περιόρισε τα όσο το δυνατόν περισσότερο.Πίνε κάθε μέρα 8-10 ποτήρια νερό.Ξεκίνα γυμναστική ή αερόβιες ασκήσεις π.χ τρέξιμο,σκοινάκι περπάτημα(!?).Ακόμα φρόντισε να τρώς σταθερές ώρες κάθε μέρα (στο περίπου) και πολλά γευματα (πρωϊνό,δεκατιανό,μεσημεριανό,απογευματινό,βραδυνο.)Μήν τρώς πολύ αργά και μήν κοιμάσαι μετά το φαϊ (τουλάχιστον μιάμιση ώρα μετά).
Βάλε τα φρούτα και τα λαχανικά στο μενού σου και τηρησε όσο περισσότερο μπορείς τα παραπάνω.Το μόνο που χρειάζεσαι είναι αποφαστικότητα και θέληση :) Ελπίζω να βοήθησα

Υ.Γ θα ήταν καλό να μας πείς τις αναλογίες σου ωστε οι απαντήσεις να είναι πιο χρήσιμες και κατατοπιστικές στην περίπτωση σου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74210 από Μανοςςςςςς στις 22 Μαρτίου 2011, 12:33πμ

Μανοςςςςςς

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2011
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Παιδια σας ευχαριστω που απαντησατε :)

Λοιπον εχω υψος 1,80 και ειμαι 74 κιλα...
ειμαι 18 χρονων...
Βασικα το προβλημα μου ειναι οτι εχω πολυ αυξημενο λιπος,δηλαδη παντου...κιλα μλν δν χρειαζεται να χασω πολλα...
μλν χρειαζομαι ασκησεις ή διατροφη για καυση λιπους...Περιμενω προτασεις :)

ΥP:φετος δινω πανελληνιες και διαβαζω τουλαχιστον 8 ωρες την ημερα οποτε αυτο για το τρεξιμο το πρωι φευγει,ενω επισης βολευει να τρωω μονο το μεσημερι(κανονικη ποσοτητα)...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74215 από rhgas στις 22 Μαρτίου 2011, 11:52πμ

rhgas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/3/2011
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Λοιπόν εγώ είμαι 17 και δίνω πανελλήνιες (δεν έχω κλείσει τα 18 ακόμα,είμαι 1.86 και 74 κιλά).Δεν διαβάζω όπως εσύ αλλα ένα τρίωρο την ημέρα το διαθέτο στο διάβασμα.Το πρωί στο σχολείο δεν τρώω ποτε απο το κυλικείο,πέρνω πάντα μαζί μου ενα μήλο ή ενα τοστ απλό (ζαμπόν-τυρι).Όταν σχολάω τρώω στο σπίτι το εκάστοτε μεσημεριανό μαζί με 1 φρατζόλα ψωμί τουλάχιστον και όταν τελιώνω αλείφω μια φέτα ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδα σαν γλυκό.Πάω φροντιστήριο (έχω μεσημεριανές ώρες) και κατα τις 7 που σχολάω όταν δεν έχω προπόνηση κάνω ασκήσεις κοιλιακών και ασκήσεις για δικέφαλους-τρικέφαλους-στήθος.Όταν τελιώσω τρώω 2 πορτοκάλια ή μηλο-πορτοκάλι ανάλογα και διαβάζω.Κάπου 9 και μισή φτιάχνω ένα τοστ ή τρώω μια γιαούρτι και αφού φάω ξαναδιαβάζω μέχρι τις 11-12.Μετα πέφτω για ύπνο.Τις μέρες που έχω προπόνηση διαβάζω όταν γυρίζω απο το φροντιστήριο και πηγαίνω προπόνηση.Το σαββατοκύριακο διαβάζω αρκετά παραπάνω απο τις καθημερινές για να εκμεταλευτώ τον χρόνο που έχω χωρίς σχολείο.Έχω κόψει μαχαίρι το ποτό και πίνω έναν καφέ την εβδομάδα και άν γιατί παχαίνουν.Επειδή διαβάζεις πολύ περισσότερο απο εμένα λογικά δεν θα σε βοηθάει και πολύ όμως ελπίζω να βοήθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74217 από Doctoras στις 22 Μαρτίου 2011, 1:59μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Tρεχε οσο πιο πολυ μπορεις...Και οτι μπορεις καντο τρεχοντας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #75258 από Christ στις 09 Απριλίου 2011, 1:19μμ

Christ

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0
η γυμναστικη θα σε σωσει,το να κανεις απλα καλη διατροφη δν φτανει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login