Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Τη στιγμή ακριβώς που σκέφτεσαι ότι η ζωή είναι πουτάνα, πετάγεται κι ο νταβατζής.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Ταινια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #78632 από XxXGreGXxX στις 04 Ιουνίου 2011, 9:19μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Παιδακια κατεβασα μια ταινια και θελω να βρω και να βαλω αναθεματισμενους υποτιτλους σας παρακαλω επιγει γτ θελω να περασω μια ωραια βαδια με το κοριτσι μου :$ Πως μπορω να το κανω αυτο?
προφίλάλλα...˵quote˶
8
Μήνυμα #78634 από Verus στις 04 Ιουνίου 2011, 10:00μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μπαίνεις σ'ένα υποτιτλοσάιτ, με ένα αεράτο search βρίσκεις τους υπότιτλους για την ταινία που χρειάζεσαι, τους κατεβάζεις, τους αποθηκεύεις με το ίδιο όνομα που είναι αποθηκευμένη η ταινία, τους βάζεις στον ίδιο φάκελο και ανοίγεις την ταινία (κατά προτίμηση με Vlc media player).

Αν οι υπότιτλοι δεν είναι σωστά συγχρονισμένοι (γιατί παίζει κι'αυτό) επαναλαμβάνεις την παραπάνω διαδικασία (όσο πιο τυχερός είσαι, τόσο πιο γρήγορα θα ξεμπερδέψεις) μέχρι να βρεις το σωστά συγχρονισμένο αρχείο (γιατί δε θες να δεις την ταινία σε στυλ μεξικάνικης σαπουνόπερας).

Καλή τύχη

(*αν δεν βρεις άκρη με την προτεινόμενη υποτιτλο-ιστοσελίδα δοκίμασε αυτό, ή αυτό.)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78635 από AggelosTuDromu στις 04 Ιουνίου 2011, 10:33μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
επειδη το vlc ειναι τραγωδια εγω λεω αν εχεις dvd με usb υποδοχη κατεβασε την τενεια βαλε την ταινια με τους υποτιτλους στο usb μετα stο dvd ψαχνεις και εισαι κομπλε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78636 από dimitris1997 στις 04 Ιουνίου 2011, 10:40μμ

dimitris1997

banned
μέλος από: 7/5/2011
μηνύματα: 270 αποδεκτές 0
γιατί δεν νοικιάζεις απλά την ταινία που θέλεις από κάποιο DVD Club???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78645 από XxXGreGXxX στις 04 Ιουνίου 2011, 11:45μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Κανενα προγραμματακι παιδια για να συχρονησω ταινια με υποτιτλους?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78658 από antreeas4 στις 05 Ιουνίου 2011, 3:48πμ

antreeas4

Εικονίδιο
μέλος από: 1/3/2011
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Απλα κατεβαζεις το ιδιο ονομα υποτιτλους με το ιδιο ονομα που εχει η ταινια σου και ειναι συγχρονισμενοι. Π.χ. titanic dvdrip Xvid fmx πηγαινεις και βρισκεις υποτιτλους με το ιδιο ονομα τους κατεβαζεις τους βαζεις στον ιδιο φακελο και εισαι κομπλεε.....!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78666 από Sped στις 05 Ιουνίου 2011, 12:40μμ

Sped

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/5/2011
μηνύματα: 60 αποδεκτές 0
Έγραψε:(AggelosTuDromu@04 Ιουνίου 2011)
επειδη το vlc ειναι τραγωδια


Τι ειναι το vlc??? Θα φρικαρω σημερα μου φαινετε. Ο ενας κραζει linux, ο αλλος vlc.... τεσπα

Συντακτη ακουσε με... μην μπεις στο τριπακι να συχρονισεις υποτιτλους...ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ και ειναι ΠΟΛΥ κουραστικο (το εχω κανει για ταινια που δεν υπηρχαν αλλοι υποτιτλοι). Θα κανεις copy paste το ονομα της ταινιας που εχεις ακριβως και θα βρεις υποτιτλους που εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ και θα σαι κομπλε... αν δεν υπαρχουν ξαναψαξε...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78751 από Aitherovamwn στις 06 Ιουνίου 2011, 10:00πμ

Aitherovamwn

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/11/2010
μηνύματα: 421 αποδεκτές 0
ακου φιλε μου..κατεβαζεις την ταινια η οποια παραδειγμα θα λεγετε
The Collector[2009]DvDrip[Eng]-FXG (αυτο που εχω υπογραμισμενο και σκουρο ειναι το ονομα αυτουνου που εκανε το upload)μετα πας στο google και γραφεις The Collector FXG greek subs και θα βρεις ενα site το οποιο λεγετε greeksubtitleproject..αυτο το site εχει 1 προγραμματακι με το οποιο βρησκεις κατευθιαν υποτιτλους οπως εγω στην παρακατω εικονα
τωρα αν δεν θες να κατεβασεις καποιο προγραμμα μπορεις να βρησκεις ταινιες που θα λενε DvdRIP η Xvid και θα κατεβαζεις υποτιτλους απο το google που να ειναι η DvdRIP η Xvid
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login