Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Viva La Diva (Ισραηλινή Transexual DANA ΙΝΤ - 3.000 δίσκοι)
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Πώς να γίνεις Dj?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #79961 από dockstreet33 στις 19 Ιουνίου 2011, 11:41πμ

dockstreet33

Εικονίδιο
μέλος από: 8/6/2011
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Επειδή μου αρέσει αρκετά να ακούω μουσική και να κάνω διάφορα πράγματα στο Virtual Dj πώς γίνεται να ασχοληθώ επαγγελματικα? να δουλέψω σε κάποιο club κτλπ..Επισης θέλω να ρωτήσω υπάρχουν τίποτα ειδικά μηχανηματα που θα πρεπει να ξερω να χρησιμοποιω?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #79963 από Pelvic_Thrust στις 19 Ιουνίου 2011, 12:18μμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ααα φιλε και μενα μ'αρεσουν αυτα αλλα δεν εχω ιδεα πως να φτιαχνω και να mixαρω μουσικη.. (ασχετο) :P

Ψαξε στο google για "DJ Equipment". Να ξερεις ομως οτι ειναι ακριβα. Μερικα μηχανηματα κοστιζουν εως και +2.000€

Θα πρεπει να ξερεις να χειριζεσαι 1-2 DVD/CD Deck Player's και ενα Mixer, τουλαχιστον
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81578 από zoupi2007 στις 07 Ιουλίου 2011, 11:11μμ

zoupi2007

Εικονίδιο
μέλος από: 6/7/2011
μηνύματα: 232 αποδεκτές 0
ακριβος... οπως ειπε και ο Pelvic_Thrust θα χρειαστεις σιγουρα ενα μικτη , δυο cd players , εκτος και αν πεζεις απο υπολογιστη με usb κονσολα πχ για virtual dj , απο εκει και περα εναν ενυσχυτη με κανα δυο τρεια τεσσερα καλα ηχεια (αν δεν δουλεβεις σε μαγαζι που τα εχει) αν και καλο ειναι να εχεις δικα σου για καμια εκδηλοση... και κανεις μονος σου πειραματα και μαθαινεις... κοιτας και κανα βιντεο στο youtube... κανα 2500 το λιγοτερο για καλο εξοπλισμο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81654 από stefanos1996 στις 09 Ιουλίου 2011, 2:39μμ

stefanos1996

μέλος από: 6/5/2010
μηνύματα: 244 αποδεκτές 0
Φιλε ασχολουμαι εγω και δουλεβω σε ενα μαγαζι! κοιτα για αρχη σου προτεινω να μν παρεις cd players kai mixer! παρε καλυτερα μια κονσολα και να την συνδεσεις στο pc Σου προτινω την hercules την rmx...ειναι γαματη την εχω και γω! επισης σου θα σου προτεινα να χρησιμοποιεις το traktor αντι για το virtual dj....ειναι 1000 φορες καλυτερο, σε βοηθαει πολυ στις αλλαγες και το χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι dj'σ...συνδεεις και την hercules στο traktor και εισαι κομπλε! θα χρηαστεις και ενα ζευγαρι ακουστηκα! εγω επισης εχω και την κονσολα τησ τρακτορ (traktor x1) πολυ γαματη κι αυτη...αντι να χρησιμοποιεις το ποντικι χρησιμοποιεις αυτην την κονσολα...εχει ολα τα εφε πανω της...! ΑΥΤΑ ελπιζω να βοηθησα...οτι αλλο χρηαστεις πες μ! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login