Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ύψιστος σνομπισμός: «εγώ ναρκωτικά δεν παίρνω».
Τρίτη, 14 Μαΐου

Καριέρα στο τραγούδι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #82444 από The_Real_Maria στις 22 Ιουλίου 2011, 3:27μμ

The_Real_Maria

banned
μέλος από: 10/7/2011
μηνύματα: 24 αποδεκτές 0
Λοιπόν μου έχουν πει αξιόλογα άτομα της μουσικής πως έχω καλή φωνή και πως έχω ταλέντο.Είμαι 16.Επίσης είμαι καλή μαθήτρια στο σχολείο.Σκέφτομαι λοιπόν να συνεχίσω το σχολείο και αν με το καλό περάσω σε κάποιο πανεπιστήμιο άσχετο με την μουσική(σε περίπτωση που αποτύχω με την μουσική,να έχω κάτι να κάνω).Και όταν αποφοιτήσω από το πανεπιστήμιο να ακολουθήσω το όνειρο μου να γίνω τραγουδίστρια.Όμως δεν θέλω να κάνω καριέρα στην Ελλάδα αλλά στις Η.Π.Α. Ξέρω ότι είναι δύσκολο άλλα δεν έχω να χάσω και τίποτα αν το προσπαθήσω,γιατί εγώ θεωρώ πως αν πιστεύεις πραγματικά στον εαυτό σου μπορείς να πετύχεις τα πάντα.1.Ποια είναι η άποψη σας για τα μελλοντικά μου σχέδια?

2. Θέλω να κάνω ένα demo με δικά μου τραγούδια.Υ.Γ. γράφω και τραγούδια.Σε περίπτωση που το κάνω μου χουν πει πως πρέπει να το δώσω σε δισκογραφικές ή σε παραγωγούς.Το πρόβλημα είναι πως κάποιες μεγάλες δισκογραφικές (βλέπε Sony....)δεν δέχονται demo χωρίς να τα καταθέσει κάποιος δικηγόρος ή μάνατζερ που να είναι γνωστός στην δισκογαφική.


3.Τέλος δεν ξέρω να παίζω κανένα όργανο.Αλλά έχω αρχίσει μαθήματα φωνητηκής.Πειράζει?



Ευχαριστώ εκ των προτέρων.Να στε καλά
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82445 από chuck norris στις 22 Ιουλίου 2011, 4:06μμ

chuck norris

μέλος από: 21/6/2011
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
1) Ο καθένας μας έχει τα δικά του όνειρα και αξίζει να προσπαθήσουμε να τα ακολουθήσουμε! Αν εχής την αυτοπεποίθηση για τέτοια όνειρα...προχωρα!

2) κανε ένα λογαριασμό στο youtube και βάλε κανένα βιντεάκι σου να σε ακούσουμε :) !Αυτά με τες δισκογραφικές εταιρίες είναι τα δύσκολα ;)
Μπορεί νάσε ταλέντο και να σε έχουν χεσμένο!

3) Μουσικά όργανα πάντα σε βοηθάνε να προχωρήσεις αλλα ένταξη..δεν επηρεάζει πολύ!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #82449 από psixakias στις 22 Ιουλίου 2011, 5:23μμ

psixakias

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/7/2011
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

1) Το καλύτερο που έχεις να κάνεις για εμένα είναι εαν δεν περάσεις πουθενά ή ακόμα και να περάσεις, να πάς σε ένα ΙΕΚ ηχολιψίας. Σιγά σιγά θα προχωρίσεις με απλή δουλειά και εφόσον φτάσεις σε ένα επιθημητό σημείο με την οικονομική σου κατάσταση πηγαίνεις μόνημα στις ΗΠΑ και ψάζνεις εκεί το μέλλον σου που αναζητάς!!

2)Demo κάνεις εσύ... με δικά σου έξωδα... με δικούς σου στοίχους... πρέπει να βρείς εσύ μουσική και όλα αυτά ηχογράφιση κλπ.... και μετά που ολοκληρόσεις ένα κομμάτι το στέλνεις σε μια δισκογραφία (στην αρχή μικρή δισκογραφία δεν μπορείς να πας σε μεγάλες κατεφτίαν) και εαν της αρέσει το κομμάτι τότε θα συμφωνίσεις να κάνετε συμβόλαιο και τότε θα σου δείνει τσαμπέ studio ηχογράφισεις κλπ..

3)Δεν πειράζει που δεν ξέρεις.. έτσι και αλιώς στην εμπορική σκηνή πουθες εσύ ο τραγουδιστής πέρνει στοίχους και μουσική απο άλλους και δεν κάνει απαρέτητα ο ίδιος ο τραγουδιστής. Καλό θα ήταν να μάθεις και κανένα όργανο αργότερα. Και πολύ καλά κάνεις που κάνεις μαθήματα γωνητικής!

Πρόσεξε για της κομπίνες εεε :P !! Και εγώ ασχολούμε με την μουσική και έχω βγάλει δικά μου κομμάτια ολομόναχος και φτιάχνω και μουσική.(hip - hop)
Άμα θες σε κάτι σε βοηθάω!

Ελπίζω να βοήθισα με τις πληροφορίες!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85683 από lina15 στις 12 Σεπτεμβρίου 2011, 7:29πμ

lina15

Εικονίδιο
μέλος από: 11/9/2011
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
ωραιο το ονειρο αλλα ονειρο δεν θα καταφερεις πολλα αν περιμενεις να σπυδασεις να τελιωσεις και μετα να ξεκινισεις τη καριερα σου πρεπει να θισιασεις πραγματα δεν σου λεω να μιν σπουδασεις αλλα πρεπει να διαλεξεις και να ξερεις οτι ταλεντο εχουν πολοι αλλα την διναμη να τα καταφερουν και να κανουν καριερα παρα πολη λιγοι....θα χριαστεις χρονια προσπαθιας τα οποια δεν θα εχεις αν περιμενεις να σπουδασεις..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login