Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Στον άδειο το δίσκο, όσο θέλεις ψάχνε.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

Κάπνισμα στοπ, αλλά πώς;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #86640 από fenaki στις 01 Οκτωβρίου 2011, 5:47μμ

fenaki

Εικονίδιο
μέλος από: 29/9/2011
μηνύματα: 24 αποδεκτές 0
Καπνίζω εδώ και δύο χρόνια αλλα αποφάσισα να το κόψω λόγω πολλών ασχημων περιστατικών στον κύκλο μου λογω του τσιγάρου που με ταρακούνησαν. Έχω βέβαια ένα θεματάκι..όσο συναναστρέφομαι με άτομα που δε καπνίζουν, όσο είμαι μόνη σπιτι μπορώ να αντέξω και δεν το σκέφτομαι καθόλου αλλα όταν βγω και είμαι με άτομα που καπνίζουν, συγκρατιέμαι να μην τους το αρπάξω..Από οταν το έκοψα έκανα δύο φορες, το μετάνιωσα καθώς περίμενα τελικα κάποια ευχαρίστηση αλλα το μόνο που έγινε ήταν να με χαλάσει..αλλά πάλι είμαι στο τσακ να πάρω πακέτο..:/
κανενας ομοιοπαθής;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87145 από fenaki στις 12 Οκτωβρίου 2011, 12:29πμ

fenaki

Εικονίδιο
μέλος από: 29/9/2011
μηνύματα: 24 αποδεκτές 0
αν και δεν απαντησε κανενας δεν πειραζει γιατι πλεον δε θα μου ητανχρησιμη μια απαντηση ,καταφερα να το κοψω μεχρι πουχωρισα και καπνιζω πολυ περισσοτερο απο πριν και το κακο ειναι οτι τωρα δε θελω και να το κοψω!!!.:(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87148 από dark4 στις 12 Οκτωβρίου 2011, 12:45πμ

dark4

μέλος από: 29/8/2010
μηνύματα: 225 αποδεκτές 0
Δεν αξίζει να χαλάς την υγεία σου εξαιτίας του. Δεν νόμίζω να σου προσφέρει κάτι το τσιγάρο. Όταν καπνίζεις τον ξεχνάς; Φεύγει ο πόνος; Δεν νομίζω. Εντάξει ίσως τώρα να είναι δύσκολο να το κόψεις αλλά όταν αρχίσεις να τον ξεπερνάς ξαναπροσπάθησέ το, αφού έχεις την δύναμη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87151 από Mozart στις 12 Οκτωβρίου 2011, 1:03πμ

Mozart

Εικονίδιο
μέλος από: 11/10/2011
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Και εγώ είχα προσπαθήσει να το κόψω και άντεξα μια μέρα μόνο και μετά κάπνιζα το διπλάσιο! Καλύτερα να συμβουλευτείς κάποιον γιατρό γιατί μόνη σου δεν θα καταφέρεις τίποτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87154 από Mystickarf στις 12 Οκτωβρίου 2011, 5:03πμ

Mystickarf

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2011
μηνύματα: 96 αποδεκτές 0
Καπνίζεις μόνο δύο χρόνια...
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να κόψεις το τσιγάρο όλα είναι στο μυαλό σου..
Όταν βγαίνεις έξω και καπνίζουν από δίπλα σου απλά πες τους να το πάρουν από κοντά σου ώστε να μην έρχεται ο καπνός πάνω σου..

Η μητέρα μου έχει τώρα 3 μήνες που το έκοψε λόγο υγείας και δεν το ελάττωσε και μετά το έκοψε αλλά εκείνη την ώρα..

Αν είναι να λες ότι θα το ελαττώσω πρώτα και μετά θα το κόψω,δεν θα το κάνεις μην το προσπαθείς καν..
Το κόβεις μια και καλή με τον πιο απλό τρόπο!! μην το δίνεις σημασία..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login