Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το χειροκρότημα είναι μια σικ έκφραση του λιντσαρίσρατος.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Μονόζυγο(κονταίνει;)

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #116349 από JackSparrow στις 19 Ιανουαρίου 2013, 1:36μμ

JackSparrow

Εικονίδιο
μέλος από: 17/11/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Δηλαδή εγώ που κάνω βαράκια 3 φορές την εβδομάδα υπάρχει κίνδυνος να μην ψηλώσω άλλο;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117456 από nikosl12345 στις 14 Φεβρουαρίου 2013, 1:39μμ

nikosl12345

banned
μέλος από: 14/2/2013
μηνύματα: 23 αποδεκτές 0
βλακεις ειναι οτι μενεις κοντο..αν εχεις σωστητ τενχικη δνε θα μεινεις κοντος..ειδικα εσυ π κανεις κξ λιγα κιλα..

καλα για το μονοζυγο δεν το συζηταω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117527 από aug.tse στις 16 Φεβρουαρίου 2013, 5:07μμ

aug.tse

Εικονίδιο
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Έγραψε:Δεν είναι τα κόκαλα, όμως, αυτά που σε ψηλώνουν ή σε κοντένουν αντίστοιχα, αλλά οι μύες, διογκώνονται ή συμπιέζονται με τη γυμναστική. Τα βάρη κοντένουν αν είσαι όρθιος και το μονόζυγο ψηλώνει. Το έχω ψάξει το θέμα!


Ρε ψαγμένε βιολογία α' λυκείου οι μύες ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΡΡΟΗ ΣΤΟ ΥΨΟΣ.

Τα οστά περιέχουν δύο κέντρα οστέωσης στις επιφύσης απόπου παράγονται οστεοκύτταρα και ο άνθρωπος ψηλώνει.

Όσον αφορά τη γυμναστική τα βάρη δεν έχουν καμία επιρροή στο ύψος όσο κι αν κάνεις αν ακολουθείς μια καλή διατροφή. Το μονόζυγο έχω ακούσει ότι ψηλώνει αλλά πιστεύω ότι κι αυτό μύθος είναι.

Προς Θεου όμως ΔΕΝ κονταίνει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121657 από beatmaker στις 09 Ιουλίου 2013, 4:25πμ

beatmaker

Εικονίδιο
μέλος από: 16/5/2013
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
εμενα αυτο που μου χει πει γιατρος ειναι οτι τα βαρη κανουν και καθονται οι σπονδυλοι στη σπονδυλικη μας στηλη και γενικα καταλαβες, ενω το μονοζυγο επειδη κρεμεσαι ειναι σαν να τους ''ανοιγει'' οπως ντεντονεται το κορμι σου και για το μπασκετ μου πε οτι γι αυτο λενε οτι βοηθαει επειδι οπως πηδας ''ανοιγουν''οι σπονδυλοι και βοηθαει στο υψος
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121662 από kon/nos στις 09 Ιουλίου 2013, 11:43πμ

kon/nos

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2013
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Εγω ειχα προβλημα αυξητικης ορμονης. ο γιατρος που με κοιτουσε μου ειχε συστησει να κανω μονοζυγο.. ειδα τρομερη αλλαγη στο σωματοτυπο μου και με βοηθησε στο ψος. ιχα αρκετο προβλημα σε φαση θα ημουν νανος αλλα τωρα στα 19 ειμαι 1,71 και ειμαι πολυ κομπλε. Αυτά που μπορεί να σε κοντίνουν θα είναι τα βάρη που κάνεις όρθιος και οι μπάρες. Και αυτά δεν κοντένουν απλά κα΄νουν μάζα για να φουσκώσεις και δεν ψηλωνεις οσο επρεπε. Σημιοτεον οτι έκανα και βάρη εγώ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login