Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Spit on the devil τρεις times και say: ftou ftou ftou διαολικό. Then say .gr και είσαι ok!
Πέμπτη, 2 Μαΐου

ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #115820 από AggelosGate7 στις 08 Ιανουαρίου 2013, 8:58μμ

AggelosGate7

μέλος από: 8/1/2013
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπερα...Ειμαι 14 χρονων εχω υψος 1.78 και ειμαι γυρω στα 74 κιλα..Εδω και παρα πολυ καιρο ψαχνομαι για να βρω μια καλη πολεμικη τεχνη που να χρησιμοποιω για αυτοαμυνα..Πιο παλια ειχα ασχοληθει με το ταεκ βον ντο για 1 χρονο περιπου...Ψαχνω μια πολεμικη τεχνη που να ειναι αποτελεσματικη για το δρομο...Σας παρακαλω προτεινετε μου καποια πολεμικη τεχνη που να καλυπτει αυτα που θελω και αν μπορειτε προτεινετε μου και καποια καλη σχολη στισ περιοχες Νικαια,κορυδαλλος,κερατσινι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117773 από kassandra στις 21 Φεβρουαρίου 2013, 7:38μμ

kassandra

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/12/2012
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
πάνε παγκράτιο έκανα 5 χρόνια και θεωρώ ότι είναι ακριβώς αυτό που θες... τώρα σχολή δεν ξέρω καμία στα μέρη που λες αλλά ίσως μπορέσω να βρω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117921 από DJKKZ στις 23 Φεβρουαρίου 2013, 9:39μμ

DJKKZ

Εικονίδιο
μέλος από: 22/2/2013
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Φίλε, δεν ξέρω κάποια σχολή στις περιοχές που αναφέρεις, αλλά η καλύτερη πολεμική τέχνη για τον δρόμο, είναι το wing chun. Αν θες ψάξε το στο ιντερνετ και δες αν ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις σου. Εγώ, από προσωπική εμπειρία έμεινα ευχαριστημένος. Αν πάλι δεν υπάρχει τέτοια σχολή στην περιοχή σου, το kickboxing είναι μια ακόμα καλή λύση!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117936 από McGarrett στις 24 Φεβρουαρίου 2013, 1:50πμ

McGarrett

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2013
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Γνώμη μου είναι να ασχοληθείς με κανένα μαχητικό άθλημα, π.χ. kick-boxing. Είσαι μικρός και πιστεύω πως αξίζει , και δεν θα το μετανιώσεις. Θα αποκτήσεις και καλύτερη σωματική και ψυχική κατάσταση.
Θα σου δώσει ένα άλφα πλεονέκτημα στο να υπερασπιστείς τον εαυτό σου σε περίπτωση που χρειαστείς , αλλά μην νομίζεις πως θα γίνεις νίντζα ^_^.
Αν οπωσδήποτε θέλεις κάτι εξειδικευμένο για αυτοάμυνα , ψάξε σχολές που ασχολούνται με πολεμικές τέχνες και συστήματα όπως krav-maga, filipino combat systems, και άλλα παρόμοια, τα οποία είναι πολεμικές τέχνες , και όχι μαχητικά αθλήματα όπως όλα τα άλλα...!
Ελπίζω να σε κάλυψα ! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117944 από klowe στις 24 Φεβρουαρίου 2013, 12:26μμ

klowe

Εικονίδιο
μέλος από: 21/2/2013
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
μπορεις να δοκιμασεις Wing Chun οπου ειναι και αυτο ενα ειδος αυτοαμυνας απο οτι ξερω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117950 από άσχετος στις 24 Φεβρουαρίου 2013, 3:01μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Έγραψε:(DJKKZ@23 Φεβρουαρίου 2013)
Φίλε, δεν ξέρω κάποια σχολή στις περιοχές που αναφέρεις, αλλά η καλύτερη πολεμική τέχνη για τον δρόμο, είναι το wing chun. Αν θες ψάξε το στο ιντερνετ και δες αν ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις σου. Εγώ, από προσωπική εμπειρία έμεινα ευχαριστημένος. Αν πάλι δεν υπάρχει τέτοια σχολή στην περιοχή σου, το kickboxing είναι μια ακόμα καλή λύση!

συμφωνώ απόλυτα με το wing chun,το καλύτερο είδος kung fu,αλλά και η καλύτερη αυτοάμυνα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login