Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν οι συνεντεύξεις στις προσλήψεις ήταν αποτελεσματικές, τότε δε θα υπήρχαν απολύσεις.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Παιδια Help (Piercing)

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118654 από Γατος στις 13 Μαρτίου 2013, 11:44μμ

Γατος

Εικονίδιο
μέλος από: 7/2/2013
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
Παιδια εχω μια τρυπα πανο πανο στο αυτι εδω και εναν μινα..εχω αλλαξει 1 φορα σκουλαρικη (χειρουργικο ατσαλι και τα 2 σκουλαρικια) Και τωρα το εβγαλα να την καθαρισω και εχει πριστει παρα πολυ..δεν με ενοχλει καθολου ομως..τι εχω παθει ? Τι να κανω ? (εκανα μαλακια και εβαλα οινοπνευμα)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118656 από Noir Désir στις 13 Μαρτίου 2013, 11:56μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Νομίζω βιάστηκες να βγάλεις το πρώτο σκουλαρίκι..εμένα μου είχαν πει στους 2 μήνες..
Με το οινόπνευμα δεν πρήζεται η τρύπα, απλά ερεθίζεται, ειδικά στην αρχή που μόλις αρχίζει να επουλώνεται. Δες μήπως έχει πάθει καμιά μόλυνση, γιατί γενικά ο χόνδρος του αυτιού είναι απ΄τα πιο ευαίσθητα σημεία για piercing. Γιατί δεν πας σ'αυτόν που έκανες το piercing να του ρίξει μια ματιά; Ή πάρε απ'το φαρμακείο ειδικό αντισηπτικό (αν και καλό είναι πρώτα να δεις αν έχει μολυνθεί) και βάζε για κάποιο διάστημα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118657 από iasio στις 13 Μαρτίου 2013, 11:56μμ

iasio

Εικονίδιο
Moderator
μέλος από: 3/9/2007
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Κατά πάσα πιθανότητα μολύνθηκε. Βγάζει πύον;
Βάλε πάλι το σκουλαρίκι, σε καμία περίπτωση μην αφήσεις την τρύπα να κλείσει και αγόρασε από το φαρμακείο αύριο μια fucidin (αντιβιοτική αλοιφή τοπικής χρήσης).
Θα βάζεις 2 φορές τη μέρα πάνω στο σκουλαρίκι μια μικρή ποσότητα με μια μπατονέτα και θα φροντίζεις να πηγαίνει και μέσα στην τρύπα κουνώντας το ελαφρά μπρος-πίσω.
Επίσης μην το αγγίζεις, μην το σκαλίζεις γενικά με βρώμικα χέρια. Μέχρι να ξεπρηστεί γενικά είναι καλή ιδέα να ασχολείσαι με το piercing μόνο κατά το καθάρισμά του. Αν βγάζει και πυον καθάριζε το και με φυσιολογικό ορό πριν βάλεις fucidin για να φεύγουν οι κρούστες που πιάνει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118658 από Γατος στις 14 Μαρτίου 2013, 12:01πμ

Γατος

Εικονίδιο
μέλος από: 7/2/2013
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
Πυον δεν βγαζει προς το παρων θα το αφησω με το σκουλαρικη και αυριο θα παω στο κοσμιματοπολιο που το εκανα να το δουν
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118659 από Verus στις 14 Μαρτίου 2013, 12:37πμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
αν στο έκαναν με πιστολάκι (μέγα λάθος) είναι φυσικό να έχει πρηστεί λόγω του απότομου τρυπήματος.
βέβαια, κι'εσύ κακώς έκανες και άλλαξες το σκουλαρίκι τόσο νωρίς.
καλό θα είναι να το καθαρίζεις με τους τρόπους που αναφέρθηκαν πιο πάνω, αν έχεις μακρύ μαλλί να μη το αφήνεις κάτω και γενικά να το φροντίζεις.
ακόμη, ίσως το πρήξιμο οφείλεται σε κάποια απότομη κίνηση κατά τη διάρκεια του ύπνου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118679 από γεωσκώληξ στις 15 Μαρτίου 2013, 3:03μμ

γεωσκώληξ

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2012
μηνύματα: 235 αποδεκτές 0
Πήγες σε κοσμιματοπολείο και έκανες τρύπα;Μέγα λάθος.Δεν ξέρω αν μπορείς να την σώσεις την κατάσταση..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login