Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Πράσινη βαφή μαλλιών

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #119737 από dimitris_m στις 21 Απριλίου 2013, 2:33μμ

dimitris_m

Εικονίδιο
μέλος από: 15/6/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω πράσινη βαφή μαλλιών, μόνιμη όμως, όχι σπρέι..?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119741 από Noir Désir στις 21 Απριλίου 2013, 4:04μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Σε καταστήματα που πουλάνε προϊόντα για τα μαλλιά π.χ. Δάφνης (έχει επαγγελματικές βαφές κλπ.), Hondos Center, ίσως σε μεγάλα super market κλπ. Απλά να ξέρεις ότι αυτά τα χρώματα δεν κρατάνε, δηλαδή σε 2 βδομάδες το πολύ θα σου ανοίξουν και επίσης για να τα εφαρμόσεις πρέπει πρώτα να κάνεις ντεκαπάζ, οπότε να πας σε κομμωτήριο να σου το κάνουν (αν είναι η πρώτη φορά που τα βάφεις τέτοιο χρώμα) για να μη σου καεί το μαλλί.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119752 από Βαριέμαι φίλε στις 21 Απριλίου 2013, 8:19μμ

Βαριέμαι φίλε

Εικονίδιο
μέλος από: 21/4/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Εμ να σου πω φίλε μου εγώ που έκανα παλιά μπλε ανταύγειες δεν μου κράτησαν..Έκανα και την μαλακία να τα ισιώσω την πρώτη μέρα και αναγκάστηκα να τα ψαλιδίσω..είχε γίνει ένα μπιχλιάρικο χρώμα και τα σιχάθηκα..αν και σαν ιδέα ήταν καλά. Φυσικά τα είχα κάνει με ντεκαπάζ αλλά δεν μπορούσα να τα κάνω όπως ήθελα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119755 από Verus στις 21 Απριλίου 2013, 8:36μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
αυτά τα χρώματα συνήθως είναι mix-tone, δηλαδή τα χρησιμοποιούν οι ειδικοί σε αναμείξεις ώστε να πετύχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα. συνεπώς, δεν είναι μόνιμες βαφές μαλλιών και άρα φεύγουν από την τρίχα λίγες μέρες μετά. δε νομίζω ότι μπορείς να βρεις λοιπόν κάποια που να μην "ξεβάφει". ωστόσο, αν ακόμη θες να το δοκιμάσεις, θα έχει σίγουρα στα hondos center.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login